Sayfa 3/205 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. 7.2-7.24 teknik olarak kritik destek..sirket yeni bir hikaye yaratmak zorunda..manevra üretecek araclar ve potansiyeli olan icinde deger olan sirketleri var..ustelik degerlemeler anlaminda konjonktur musait..yeter ki niyet olsun..zamanlamalari ve surec yonetiminde sikintilar var..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. kümaştan gelen para ile kısmi borç ödeme kalan miktarlada teknoloji şirketi satın alma geliştirme (teknoloji şirketi var biliyorum) yeşil enerji vs işine girme gibi yatırımcı dostu (bunu söylerken gülüyorum )

açıklamalar gelmediği sürece görüntü hoş değil

(şok market hikayesinden bişi çıkarmı bilemedim)

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    kümaştan gelen para ile kısmi borç ödeme kalan miktarlada teknoloji şirketi satın alma geliştirme (teknoloji şirketi var biliyorum) yeşil enerji vs işine girme gibi yatırımcı dostu (bunu söylerken gülüyorum )

Ordan gelen para ile ne yapılacağı belirlenmiş midir acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Ordan gelen para ile ne yapılacağı belirlenmiş midir acaba?
    2020/9 bilançoya göre ,

Kısa Vadeli Yükümlülükler 1.011.071.950

Uzun Vadeli Yükümlülükler 992.558.466

170 milyon dolar üzerinden yaklaşık = 1.258.000.000

siz olsanız ne yapardınız parayı

(bu arada borcun çoğu yıldıza)

5.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    kümaştan gelen para ile kısmi borç ödeme kalan miktarlada teknoloji şirketi satın alma geliştirme (teknoloji şirketi var biliyorum) yeşil enerji vs işine girme gibi yatırımcı dostu (bunu söylerken gülüyorum )

bankalar 5 kr bırakmaz hepsi ile borç ödettirir 6,5 milyar dolar borç var yıldızın bu borcu ürettiği favökle ödeme şansı yok
    ben şok bile satılacağını düşünüyorum
    önemli olan bu satışların kısa sürede gerçekleşmesi gözde ve iştirakler çok borçlu tl faizler %20 geçmiş flo polinas propak maktk derby penta hepsi kısa sürede satılmalı kümaş 2018 yılındada nette 300 küsür milyon dolara satılırdı şirket 2021 satarak en az %60 finansman gideri yedi buda en az 700-800 milyon fazladan yıldıza faiz ödediğidir yani kümaş 2018 bu fiyatlara satılsa gözdenin 1 tl borcu olmayacaktı bir miktar borçlanıp derby polinas sermaye artışı ve halka arzı ile şuanki seviyenin 4-5 katı yüksekte olacaktık
    gözdenin zaman kaybedecek1 günü bie yok yönetim yol planını açıklamalı yada yıldız %30 faizden gözdeyi sömürmeye devam edecek buda hisse fiyatına olumsuz yansıyacak

6.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    2020/9 bilançoya göre ,

Kısa Vadeli Yükümlülükler 1.011.071.950

Uzun Vadeli Yükümlülükler 992.558.466

170 milyon dolar üzerinden yaklaşık = 1.258.000.000

siz olsanız ne yapardınız parayı

(bu arada borcun çoğu yıldıza)
    bu borca yaklaşık 100.000.000 daha 2020/12 finansal gideri eklemek icab eder (3 aylık finansal gideri)

7.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    bankalar 5 kr bırakmaz hepsi ile borç ödettirir 6,5 milyar dolar borç var yıldızın bu borcu ürettiği favökle ödeme şansı yok
    ben şok bile satılacağını düşünüyorum
    önemli olan bu satışların kısa sürede gerçekleşmesi gözde ve iştirakler çok borçlu tl faizler %20 geçmiş flo polinas propak maktk derby penta hepsi kısa sürede satılmalı kümaş 2018 yılındada nette 300 küsür milyon dolara satılırdı şirket 2021 satarak en az %60 finansman gideri yedi buda en az 700-800 milyon fazladan yıldıza faiz ödediğidir yani kümaş 2018 bu fiyatlara satılsa gözdenin 1 tl borcu olmayacaktı bir miktar borçlanıp derby polinas sermaye artışı ve halka arzı ile şuanki seviyenin 4-5 katı yüksekte olacaktık
    gözdenin zaman kaybedecek1 günü bie yok yönetim yol planını açıklamalı yada yıldız %30 faizden gözdeyi sömürmeye devam edecek buda hisse fiyatına olumsuz yansıyacak
    üstad haklısın hepsinde ama şokmarket yıldız için stratejik öneme sahip olmalı. herşeyi satabilir ama şokmarket direk ürettiğini sattığı pazar. satamaz demiyorum. bana makul gelmiyor

8. MU nun bu sirketi nasil konumlandirdigi onemli..sirket alim satimlariyla gercek bir venture capital sirketi olarak buyutmek mi istiyor , yoksa sadece yildiz holdingin arka bahcesi konumunda onu besleyen arada trade edip para kazanip kendini tatmin ettigi bir tahta olarak mi gormek istiyor..su ana kadar bana 2. si gibi geliyor..stratejisini acikca yatirimciya anlatip uygulamaya koymasi lazim..cunku zaten ciddi leveraged bir firma dediginiz gibi kaybedecek zamani yok..ama adamin niyeti de bozuk gibi duruyor..yatirimci olarak bizim de karar vermemiz lazim o noktada..sirkette deger var ama yonetenlerin deger yargilari cok sagliksiz..ikilemde kaliyoruz..bol sans herkese..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 3/205 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •