Sayfa 37/205 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 289 - 296 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. Bir yerde Bi haber görmedim... Şimdi bu acıklamayı niye yaptı

2. SPK’dan Penta Halka Arzina onay bu hafta da gelmedi. Haftaya persembe gelir umarim, yoksa halka arz penceresini de kaciracaklar. Becereksilik konusunda 2018 yilinin tekrarini yasatmazlar umarim...

3. penta halka arzı gerçekleşsin yada gerçekleşmesin gozdenin ederi bu değerinin üstünde
    pentanın finansallarında alengirli işler var büyük ihtimal spk bunlara takıldı
    2017 de bimekse mal satmışlar bimeks patlayınca parayı alamamışlar halka arzı yapmak için saçma yöntemler belrlemişler

**alacağı ismet ambalaj ve diğer penta ortaklarına temlik edip 2017 karını yüksek çıkarmışlar ** ismet ambalaj ne alaka
    bu senede pardon deyip 56,6 milyonu yeniden şirkete geçmiş bu sebeple değer düşüklüğü karşılığı ayırıp karı düşmüş** izahname 97. sayfa

çok basit bir halka arzı becerecek kapasite bilgi yok maalesef
    halka arzı gerçkleşmezse ne olacak ? penta yıldız hodinge 600 milyonluk senet vermiş vade 1 yıl öpücüklemi ödeyecek ? sayfa 119

halka açık gözdenin iştiraki bukadar beklememeliydi
    3 senede kümaşı sattılar ,30 aydır polinası satamadılar 3 senedir pentayı açamadılar

son bilgi gözde şok hisselerini istanbul portföye koyacaktı fon oluşacaktı
    istanbul portföy yıldız holding %5 yakın şok hissesini almış, ufuk yatırımda kerevitaşı fona koymuş gözdeye 3-1 bırakmışlar

sayın tarık bey, oyle yada boyle , gozde istiraklerinin ici dolu bir sirket..onumuzdeki hafta pentanin arzi onaylanirsa borsada gozdenin 3 sirketi olmus olacak.. 3 haneyi devirmesi gec kaldi..dunku gelen haberde ismet ambalajdada biseyler olma ihtimali var. benim beklentim bu hareketlere gore ozsermayesinin bu yıl 6 milyari gecmesidir..bu buyume boyle devam edecegi anlasiliyor..

5.  Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    sayın tarık bey, oyle yada boyle , gozde istiraklerinin ici dolu bir sirket..onumuzdeki hafta pentanin arzi onaylanirsa borsada gozdenin 3 sirketi olmus olacak.. 3 haneyi devirmesi gec kaldi..dunku gelen haberde ismet ambalajdada biseyler olma ihtimali var. benim beklentim bu hareketlere gore ozsermayesinin bu yıl 6 milyari gecmesidir..bu buyume boyle devam edecegi anlasiliyor..
    geç halka arz risksiz getiriyi yukarı çekiyor buda şirket değerini düşürüyo risksiz getiri 13,50 den 16,50 civarlarına çıktı buda şirket değerini %15-20 azaltıyor
    turex vs halka arzlarda ky zarar etmeye başladı buda halka arza olan talebi düşürebilir bu hafta aydem var haftaya çan 2 şirkette turex gibi patlak
    2018 de de 20 gün önce yapsalar halka arz yapılmış olacaktı talep gelmedi yapamadılar normalde sen bu şirketi halka arz ediuoran spk başvuruyu 12 marta bırakmazsan mart ilk haftası bitirisin işi
    mevzu yapmak deği mevzu iyi fiyata yapmak
    türkiye borsasında nad bişey değil önemli olan nakit pozisyonu ve borç durumu bu çok daha önemli reysaş 0,50 dd işlem görüyor ag hol aynı gözde vs yüksek boçlu firmalar
    bu halka arz yapılsa gözdeye en az 150-200 milyon nakit girecek
    600 milyon penta borcu ödenecek
    her sene pentadan 30-50 milyon arası temettü geliri geecek
    bu tabiki gözdeyi olumlu etkiler
    toplam etkiye baktığınız zaman 800 milyon le 1,2 milyar arası bir rakam olacak
    borcun azalması gözdenin iskontosunuda azaltır

6. Buralar kuvvetli destek 6.55-6.6..öldürdüler..artik ziplama zamani..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Gözde Girişim bağlı ortaklığı Makina Takım'daki 111.567.386 adet payı İstanbul Portföy Yıldız Serbest Özel Fonuna devrini duyurdu

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

23.12.2020 tarihli özel durum açıklamamıza ilişkin olarak, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 19.04.2021 tarihli kararı çerçevesinde; İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. ile imzalanan 04.12.2020 tarihli Protokol kapsamında, Fon Katılım Belgesi karşılığında, Şirketimizin sahip olduğu Makina Takım Endüstrisi A.Ş. şirket paylarından 111.567.386 adedi, SPK'nın 11.12.2020 tarih ve E-12233903-305.01.01-12703 sayılı izni ile kurulan İstanbul Portföy Yıldız Serbest Özel Fon (Fon)'una, işlemin yapıldığı günden bir önceki günkü borsa kapanış fiyatı olan 3,55 TL üzerinden Borsa İstanbul'da özel işlem bildirimi yöntemiyle satılmasına karar verilmiş olup, 19.04.2021 tarihi itibarıyla yapılan 111.567.386 pay satışı ile ilgili işlem detaylarına ilişkin bilgiler aşağıda tabloda verilmektedir. Söz konusu satış işlemi karşılığında tahsil edilen nakit tutar ile Yıldız Serbest Özel Fon Katılım Belgesi alınmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/929305

8. Yazıklar olsun. Yıllardır yatırım yapmış bekliyoruz. En tepeleri de gördüm. Hisseye güvendik.. 5 para etmez hisseler bile uçtu gitti. Bu hala gözü toprakta. MÜ için ne kadar negatif cümle kullandılar. O kadar da değil dedik ama......

Sayfa 37/205 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •