Sayfa 49/205 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 385 - 392 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. isterse 1 düşsün ederi şuan en az 20 tl net
    maktk yanlış yazmışım zarar 188 milyon değil 288 milyon
    bugün flo ve şok kurman imkansız
    şok 2000 marketken 11 sene önce 600 milyona alındı değerlme vs hikaye ben gedik baz alıyorum oda 20 tl hedef fiyat veriyor
    flo değeri en az 1 milyardır
    şok 2,5 milyar
    ismet 2,5 milyar
    derby sermaye artışı yapılırsa 1 milyar
    penta %27 ederi 550 milyon
    türkiye finans ve maktk borçlara yazdım
    400 milyon borç
    nad 7 milyar
    dd:18,60 isterse 1 düşsün şuanki ederi bence en az 20 tl

2.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    isterse 1 düşsün ederi şuan en az 20 tl net
    maktk yanlış yazmışım zarar 188 milyon değil 288 milyon
    bugün flo ve şok kurman imkansız
    şok 2000 marketken 11 sene önce 600 milyona alındı değerlme vs hikaye ben gedik baz alıyorum oda 20 tl hedef fiyat veriyor
    flo değeri en az 1 milyardır
    şok 2,5 milyar
    ismet 2,5 milyar
    derby sermaye artışı yapılırsa 1 milyar
    penta %27 ederi 550 milyon
    türkiye finans ve maktk borçlara yazdım
    400 milyon borç
    nad 7 milyar
    dd:18,60 isterse 1 düşsün şuanki ederi bence en az 20 tl
    MU’in sirketi olmasa 20TL eder ama sahibinin ve capsiz adamlarinin ne yapacagi belli degil. Basimiza daha ne corap orecekler kim bilir. O nedenle 20TL’yi MU faktoru ile indirgemek lazim bence, uzerine de Turkiye riskini eklemek lazim. Bu capsizlara ragmen duse kalka 10-15TL civarina geliriz umarim.

3.  Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku
    MU’in sirketi olmasa 20TL eder ama sahibinin ve capsiz adamlarinin ne yapacagi belli degil. Basimiza daha ne corap orecekler kim bilir. O nedenle 20TL’yi MU faktoru ile indirgemek lazim bence, uzerine de Turkiye riskini eklemek lazim. Bu capsizlara ragmen duse kalka 10-15TL civarina geliriz umarim.
    zaten şok hedef fiyatlardan aldım bence oldukça iskontolu fiyat vermişler,bu sene büyümesi geçen yılı geçebilir ,geçen sene %33 büyümüş bu sene %35-40 arası gelirse şaşırmam,kaçırdıkları nokta şok marketlerin %70 son 5 senede açtı marketlerin dolulukları artıyor üstüne yeni market açılışı var geçen sene %21 büyüme tahminleri vardı %33 bitirdiler bu enflasyon ortamında %30 üstünde büyüme çok normal bence 35 üstü bile gelebilir, 1.çeyrekte oldukça iyi ciro ve kar geldi bence seneyi 28 milyar tl civarı ciro ve 600 milyon kar ile kapatacak beklenti 26 milyar ciro
    ismet propak satışı sonrası borç sorunu büyük kısmı çözmüş olur
    geçen sene 1.7 milyar ciro yapmış
    bu sene 2.1 milyar ciro %15 favök marjı yapsa yeterli (bu yıl hammadde fiyatları düştüğünden karı azalıyor ama sonsuza kadar düşmeyecek ortalama %15 favök marjı alsak senede 300 milyon favök üretir)
    derby satış büyümesi düşük ama favök marjı iyi (çelik fiyatı yükseldikçe stok karı devam eder)
    penta ederi en az 60 tl ilk çeyrek kar ve öz kaynak büyümesi oldukça iyiydi 2. çeyrekte borçta azalacak bu sene 100 küsür milyon gelecek yıl 200 milyon kar yapabilir
    flo para ile alınamaz zamanında 80 milyon dolar karşılığında alınmıştı şuan değeri 500 milyonmuş
    bence 20 az bile şu borsada içinde bankanın nad oranı %7 bu sebeple nad iskontosu 0 alınmalı
    derby 300-400 arası borcu vardır bu sene 90 milyon favök ve 700 milyon net değeri olmalı derby satılma zamanı geldi sektörün geleceği pek yok maktk derby türkiye finansa çıkmaları gerekir bu paralarla borç ödenip kalanla yeni yatırımlar yapılmalı

4. kapanmadan dolayı
    flo
    derby
    bunlara olumsuz yansımalar olmuştur
    perakende kanunu sebebi ile şok
    hammadde fiyatlarının düşmesi polinas
    bunlar dönemsel bozulmalar
    ama fiyatı ölüye getirdiler maalesef
    haziran ayı ile flo,derby düzelme başlar
    penta zaten kurtardı hem borcu düştü hem satış artıyor
    polinas hammadde fiyatları stabil hale gelirse rahatlar her ay bu düşüş yaşanmayacak
    ama ne olursa olsun 5.90 hak edilen yer değil

5. 2011 %278, bedelli 2014 te %186 bedelli, hisse zaten bedelli ile duruyor , ciğeri kedi yediyse kedi neden 1 kılo,yemedi ise ciğer nerede , sizde nasıl bir sabır var ya , bu forumda durmak nasıl bir duygudur biri açıklasın ya , arkadaşlar bu hisseyi satıp çıkarsanız kurban kesin , neyin sabrı ,sabır taşı çatlar be. ne kümaştan gelen onca kar 12 aylıkta , 3 ayda buhar mı oldu bunu sorguluyan yokmu , aklın yolu birdir

6. son sayfada yazdım kardeşim sırf burada kim deyip girip baktım çıkın buradan ya nasıl bir sabır var sizde,2013 yılında imkb,de müdür bir ahbabım vardı bilgili biri bu gözdeyi sordum bana aynen şunu söledi sakın bunlara bulaşma şeytan bunların yanında çırak kalır dedi ,aradan 8 yıl geçti , şimdi 10 kuruş temettü yok , %500 yakın bedelli yapıp milletin parasını yediler hiç kazanmıyor bunlar 8 sene ya , neredeyse şunu şölicem komik olacak bu forumda herkes m.ülkerin adamı mı çok garip gerçekten ,ya burada hisseyi bekleyenler hiç birşey bilmiyor yada ben 30 yılımı heba etmişim karar sizin ,köprüden önce son çıkış bence...

7. bunun adı havanda su dövmek, adam gidip batmış firmayı şirkete alıyor zararı kardan düşüp zararla çıkıyor , bu güne kadar 10 temettüsü yok, bedelsiz yok hala 20 tl diyorsan sen burada batmayı haketmişsin zaten ,elini vicdanına koy bana cevap yazarsan olmazmı...

8.  Alıntı Originally Posted by karayel52 Yazıyı Oku
    bunun adı havanda su dövmek, adam gidip batmış firmayı şirkete alıyor zararı kardan düşüp zararla çıkıyor , bu güne kadar 10 temettüsü yok, bedelsiz yok hala 20 tl diyorsan sen burada batmayı haketmişsin zaten ,elini vicdanına koy bana cevap yazarsan olmazmı...
    Sen anlıyorsun bu işten biz Murat Ülker’in adamıyız sen haklısın

Sayfa 49/205 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •