Sayfa 52/205 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 409 - 416 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Pozitif34 Yazıyı Oku
    Gözde ortaklarına 259 milyon kar hayırlı olsun. Umarım zarar geldi diye şelale yaptıran tahtacı şimdi de tersini yaptırır.
    Bu arada Penta da 3 gündür tavan maşallah. Yükselmesi gözde için de iyi olacaktır.
    Kazancınız bol olsun. Hayırlı Cumalar.
    Şelale düşüşü borsada işlem gören şirketlerinde fiyat düşüşleriyle birleşince zarar açıklayacak algısı oluşmuştu,bilanço olumsuz beklentiyi boşa çıkardı,2.çeyrek karı 462 milyon tl güçlü performans(1.çeyrek 202,5 milyon zarar) Pentadaki yükselişe ilave Şok fiyatında da muhtemel yükselişle 3. çeyrekte artarak devam edecek görünüyor,alacakları zaten yarıya düşürülen borçları sıfırlayacak düzeyde artık yüksek finansman gideri de olmaz..
    Son düzenleme : ÇiftçiDede; 07-08-2021 saat: 13:58.

2. 2020 de ilk yarıda 15 milyon,2021 de de ilk 6 ayda 30 küsür milyon Franklin templetona verilmiş....acaba hizmet alımı deniyor ..rakam bana çok yüksek geldi .

3. Yüksek tutarlı şirket satışları ve halka arzla ilgisi olsa da bence de dışarıdan alınan hizmet bedeli yüksek.Geçmiş dönemlerdeki zararların çoğu finansman gideri kaynaklıydı..2021/03 deki 202,5 milyon tl zararın nedeni Kümas(2020/12 de kayda alınan ilk anlaşma fiyatı ile devir esnasında gerçekleşen fiyat arasıdaki negatif fark),finansman gideri,Maktk fiyatında gerileme vb.artık önü açıldı..

4. Ağzınızdan bal damlıyor Sn. Dede. Ben bu şirketi bu bilanço ile artık çok ucuz buluyorum, epey pozisyon ekleme yaptım hayırlısı olsun.
     Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Yüksek tutarlı şirket satışları ve halka arzla ilgisi olsa da bence de dışarıdan alınan hizmet bedeli yüksek.Geçmiş dönemlerdeki zararların çoğu finansman gideri kaynaklıydı..2021/03 deki 202,5 milyon tl zararın nedeni Kümas(2020/12 de kayda alınan ilk anlaşma fiyatı ile devir esnasında gerçekleşen fiyat arasıdaki negatif fark),finansman gideri,Maktk fiyatında gerileme vb.artık önü açıldı..
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. 5,64 gap sırıtıyordu,adamlar cesur boşluğu kapattılar,5,60-64 civarı konsalidasyon sonrası inşallah sağlam adımlarla hedefe..

6. 32TL’den penta’nin halka arzina mi girilir, F/K’si cok yuksek diyen bilgisiz insanlar vardi. onlar simdi 59TL’den tavandan almak icin siraya girmistir. Gozde’nin de hatasi var tabi, keske 40li rakamlardan halka arz edebilseydi Penta’yi.

7. ilk ederine gelen iştirak penta oldu 50-70 arası bende fiyatı olduğunu düşünüyorum
    fon işe maktk iyi oldu maktk parası ile şimdi şok penta maktk kerevitaş ortak olduk gözde için olumlu maktk kötü yatırım
    inş şokda hakettiği 18-24 bandına gelir

8.  Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku
    MU’in sirketi olmasa 20TL eder ama sahibinin ve capsiz adamlarinin ne yapacagi belli degil. Basimiza daha ne corap orecekler kim bilir. O nedenle 20TL’yi MU faktoru ile indirgemek lazim bence, uzerine de Turkiye riskini eklemek lazim. Bu capsizlara ragmen duse kalka 10-15TL civarina geliriz umarim.
     Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku
    32TL’den penta’nin halka arzina mi girilir, F/K’si cok yuksek diyen bilgisiz insanlar vardi. onlar simdi 59TL’den tavandan almak icin siraya girmistir. Gozde’nin de hatasi var tabi, keske 40li rakamlardan halka arz edebilseydi Penta’yi.
    fk konusunu geçmişte kiminle konuştunuz kim yazdı bilemiyorum..

ama sizde bi gönderinizde MU şirketi olması detayından bahsetmişsiniz.
    yani MU nun şirket piyasa ederi üzerinde fazlasıyla müdahalesi etkisi olduğunu düşünüyorsunuz. haliyle bu ortamda Fk ların bi anlamı önemi kalmıyor..

penta halka acıklığı %16 lar da görünüyor. (işbankasında)
    yaklaşık % 100 yükselmiş hali ile piyasa değeri 300 milyon dolarmış. bikaç hafta önce 150 milyon dolar

150 milyon dolarlık şirketin piyasadaki dolaşan toplam lotu %16 cebinde 10-15 milyon doları olan birisi MU onayı veya karşı müdahalesi olmadan istediği rakama kadar çıkarır hisseyi.
    bunun fk ile vs bi bağlantısı olduğunu düşünmüyorum

Sayfa 52/205 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •