Sayfa 68/205 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 537 - 544 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. Kap haberleri istedigimiz düzeyde devam ederse hisse fiyatına yansıyacaktır
    Ytd.

GOZDE GOZDE GOZDE Uzun süredir yazmıyordum bugünden itibaren arada bir yazacam. Şu an iti barı ile 5.90 larda gezen gözde girişim 5.85 üstü haftalık kapanış süper olacak. Dip çalışmasını yapmış günlükte al verecek ve haftalık dolar bazlı grafikte de süper yerleri işaret etmeye devam edecek .Bugünkü yazım biraz kısa ve öz oldu.
    SAYGILAR SEVGİLER

3.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    MU gene milletin gazini aldi

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bugun muro nun gazını aldılar dolar zıpladıkca kendini kaybediyor

4.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Bugun muro nun gazını aldılar dolar zıpladıkca kendini kaybediyor
    Muronun gazini kimse alamaz o izin vermedikçe..tahtada dogru durust yabanci da yok..hicbir fon dogru durust giremiyor ulker grubu diye..kimseyi sokmaz tahtaya ..koc grubunun elinde olsaydi 20-30 bandindaydi simdi..ama sabir diyip bekleyecez cunku portfoy sirketleri guclu ve iclerinde deger var..ytdegildir

5.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    2020 yılınuatırımsunumun dan alındı
    ËÆ’ İsmet Ambalaj: Kasım 2019’da ilan edildiği gibi, İsmet
    Ambalaj’ın iştiraklerinin hisselerinin, bir bölümünün veya
    tamamının satışı ya da başka bir şirketle birleşmesi imkanlarını
    araştırmak, bu amaçla potansiyel alıcılar ile görüşmeler
    yapmak ve koordinasyon sağlamak üzere Pragma Finansal
    Danışmanlık yetkilendirilmiştir. Süreç çerçevesinde görüşmeler
    devam etmektedir.
    Propak satısı sonrası Pragma finansal danışmanlık yetkisi sona ermiştir. Diye kap haberi gelmeliydi. Gelmedıgıne göre sürec hala devam ediyor demektir kap acıklamalarında polinas ta yakında birşeyler olacak izlenimi veriyor. Gözde bunu fiyatlıyor gibi

Ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Propak satısı sonrası Pragma finansal danışmanlık yetkisi sona ermiştir. Diye kap haberi gelmeliydi. Gelmedıgıne göre sürec hala devam ediyor demektir kap acıklamalarında polinas ta yakında birşeyler olacak izlenimi veriyor. Gözde bunu fiyatlıyor gibi

Ytd.
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Gözde bir girişim şirketi olmasına rağmen, uzun zamandır ölü şirket konumundaydı, bir sıkışmışlık vardı,kümaşın iyi kötü satışıyla
    sanki bu giderildi ve yeni bir döneme girildi.
    6-7 mayıstaki Penta halka arzı ile gelecek 200-300 mn tl ve eğer bir aksilik olmazsa propak satışından gelecek 120 mn euro ile kasaya yaklaşık 1,5 milyar tl girecek.
    Özellikle bu salgın döneminde, iyi kullanıldığı takdirde bu paranın, bir girişim sermaye şirketi için çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.
    Şirket yönetiminin ,kümaş satışı dahil,sonraki bütün bu karar ve uygulamalarını ,bir plan ve strateji dahilinde yaptığını ve bunun arkasının geleceğini, büyük olasılıkla düşünüyorum.Ve aynı zamanda da yumruk almadık yeri kalmayan kafamı korumayı.
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    son bilançoları bende yok ama sadece Propakın nerdeyse 4 katı fabrika büyüklüğü ve aynı oranda ciro büyüklüğüne sahip(2018 verilerine göre)Polinasın sahibi,Şok un %22 sine sahip olan ve fiyatı sadece 6.9 tl olan Gözde hissesi tabiiki gelecek bir zamanda hissedarlarına uzun vadede kazandıracaktır.Şirket bu günkü konumuyla bunu zaten yapacaktır.
    Ben belki de çok şey istiyorum.Şirket yönetiminden , eğer mümkünse bu güne kadar yapmadıkları yada yapamadıkları işleri yapmalarını istiyorum.Harikalar yaratmalarını istiyorum . Bakın 2 satış ve bir halka açılma ile yaklaşık 2.6 milyar toplanabiliyor.
    Kardeşim sende çok şey istiyorsun diyen olabilir.Bu adamlar dünkü çocuk değil dünya çapında iş yapabilen adamlar.
    Sürat asrındayız. Bana göre beklemeye gerek yok .İstenirse çok şeyler yapılabilir.

Evet polinasta ya da biz ona gözdede de bir şeyler olacak izlenimi var diyebiliriz çünkü gerçekten bende hissettim bunları,ya da şirket hissettiriyor kümaştan bu yana bunları.

Bu forumdaki bir iki yazımda bahsetmiştim ,şirket artık bir şeyler yapmalı,uyuşukluğu üstünden atmalı diye.Hatta artık biraksınlar bu işleri gençlere ,çocuklarına emekli olsunlar artık diyede yazacaktım, koçun 60 yaş kuralına binaen, gerçi onlarda bu kuralı bozmuşlar ama forumdan ayrıldığım için dönüp yazamadım.Ama gençlere şimdilik ihtiyaç yok gibi.

Kümaş satışıyla başlayan hareketlenme penta ve propakla devam etti .Bunlardan gelen paralar borçlara gidince benim arzu ettiğim hareketlenme olmamıştı.

Ama şimdi belkide yeni halka arz ve/veya satışlarla bu devam edecek gibi görünüyor.

Daha öncede söylediğim gibi gözdede sanki yeni bir dönem başlamış gibi görünüyor.Kümaş satışıyla başlayan bu yeni dönem bize sanki gözdede agresif bir büyüme stratejisinin uygulanacağı izlenimini veriyor.

Gözde yönetimi eğer isterse,elindeki bu portföyle yapamayacağı hareket yoktur ,propakın 3-4 misli olan polinas tabiiki 4 te eder 5 te eder.

Gözde bu borsaya her türlü damgasını vurur ,yeterki yönetim engel olmasın.

7.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Muronun gazini kimse alamaz o izin vermedikçe..tahtada dogru durust yabanci da yok..hicbir fon dogru durust giremiyor ulker grubu diye..kimseyi sokmaz tahtaya ..koc grubunun elinde olsaydi 20-30 bandindaydi simdi..ama sabir diyip bekleyecez cunku portfoy sirketleri guclu ve iclerinde deger var..ytdegildir

Ben marketlerdekı faiş fiyat acıklamsını kastettim bir sürü market varken muro neden acıklama yaptı niye cark etti biri kulağına ne dedi hükümetle ters düşmesi hıc birimize yaramaz dogan grubu nu hatırlatayım zaten erdogan bu mallarını yurt dısına cıkaranlara tepkısini gösterdi. Muro nun cıkısı hıc ıyı olmadı
    Hısse İcin yazmadım
    Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Ben marketlerdekı faiş fiyat acıklamsını kastettim bir sürü market varken muro neden acıklama yaptı niye cark etti biri kulağına ne dedi hükümetle ters düşmesi hıc birimize yaramaz dogan grubu nu hatırlatayım zaten erdogan bu mallarını yurt dısına cıkaranlara tepkısini gösterdi. Muro nun cıkısı hıc ıyı olmadı
    Hısse İcin yazmadım
    Ytd
    Tayybin eridigini goruyor..ustelik aciklamasi mantikli..marketlerin kar marji dusuk..sarayin derdi sorumlulugu baskasina yikmak herzamanki gibi..kimse aptal degil artik yemezler oyle..

Sayfa 68/205 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •