Sayfa 188/205 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. Fiktif kar bunlar bu gün 2 milyon penta sat direk 100 düşer her gün taban yapar sığ hisse spek kağıt
    penta iyi firma bu sene tahmini 300 milyon kar yapar yarısını dağıtsın 150 milyon sana gelecek 45 milyon
    şok bu sene 1,4 milyar kar yapsın 420 dağıtır sana gelir 90 milyon
    alabileceğin temmettü gelirin 2023 de 130 milyon,busene 0 gelirin var , ortalama 500 milyon faiz genel gider yazar
    maktk verimsiz sermayesi 200 milyon öz sermaye 167 milyon bunun 55 milyonu değerleme karı yani gerçek öz sermaye 120 milyon sermayeyi tamamlayacakta temettü ödeyecekte büyüme dolar bazlı 0 borsada emtia firması olup satış ve karlılığı arttıramayan tek şirket
    dolarla mal alıp tl tahsilat yapıyorlar harika yönetiyorlar gerçekten tebrik ediyorum

derby zombi şirket zaten traş bıçağı 10 yıl sonra kalacağını sanmıyorum traş makineler çok gelişti ve ucuzladı kötü sektöre yatırım yapılmış bu saatten sonra neye satarsan bence kar

flo +++++ çok iyi gidiyor

türkiye finans boydak hisseleri bekleniyor ben şimdiye kadar beklemezdim %11 hisseyi halka arz başvururdum sudiler mecbur alırlardı,çıkış yapılmayan her saniye gözdeye zarar

polinas stok karı ve petrol artışı olumlu etkilemiştir bu sene 6 milyar ciro, 1200 favök , 600 milyon net kar yaratırsa şaşırmam
    gözde yükselişinin tek yolu polinas satışı
    diğerleri 0 nakit gelecek fiktif karlar çok takılmayın

kümaş bu sene satılmalıydı çok ucuza gitti yönetime göre karlı satmışlar ama holding defoult olduğundan bedavaya verdiler propakta daha iyi fiyata raharlıkla satılabilirdi

2013 de gözde 76 milyon sermaye arttırmış 2,20 kuruşmuş 1 dolar :35 milyon dolar ödemiş
    2017 de 204 milyon arttırmış 3,50 kur :58 milyon dolar yapıyor
    toplam sermaye ödemesi 58+35:93 milyon dolar para yatırmışız
    kaça sattı 150 milyon dolar
    yatırdığımız paranın bechmark getirisi yada finansman maliyeti (yıldız bize bu paraları borç verdi karşılığını öpücükle değil faizle ödedik) %5 hasaplarsak toplam maliyet 128 milyon dolar
    satış fiyatıda 150 milyon dolar oldu koskoca kümaş 10 yıllık emek favök artışı dünya rezervinin %15 değeri 22 milyon dolar buda net kalmadı bide fonla yapılan anlaşma ile

**polinas için doğru zaman satılmasa bile bu sene halka arzı mutlak ve mutlak yapılmalı
    petrol fiyatları gerileyince kar ve marjlar daralacaktır
    12 favök %30 direk satış %10 sermaye artışı yapılabiilr buda tahmini piyasa değerini 7-9 milyar arası bence yapar (400-500 milyon dolar arası)
    satılmıyorsa direk halka arz yapılmalı bu değerlemeler bulunmuşken kaçırılmamalı

daha önce 987 kez söylediğim gibi maktk sermaye azaltımı yapılmalı sermaye direk 50 milyona düşürülmeli hisse performansı için ve realite durum (sermaye tamamalama şansı 0) bu gerekli

2.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    Epey bir vakit entübede kalacak gibiyiz.Benim de imtihanım bu olacakmış sağlık olsun.
    Çaresizce beklemeye devam ediyoruz,öyle güzel dersler aldım ki ...

3. https://www.dunya.com/sirketler/ali-...-haberi-660512
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/uz...c-odedi/660621

Ali Ülker açıklamaları ve Vahap Munyar sohbeti Ülker grubunda yeni bir döneme girildiği izlenimini veriyor.Önemli bulduğum açıklamalardan bazıları;

Şok marketlerin çok büyüdüğü, 10000. marketini açacağı,artık kârlı bir şirkete dönüştüğü, grubun dinamosu olduğu ve halka açıklığın %50 üstüne çıkacağı belirtiliyor.
    Önemli bir konu olan borçlar konusunda epey rahatlama olmuş .Borçlar 4,8 mly dolar azalarak 1,7 mly a düşmüş.
    Ülker şirketi büyümeye devam ediyor yurtiçi %27,yurt dışı %31 büyümüş.
    Gözde Girişimide ilgilendireceğini sanıyorum. Yeni satın almaların olabileceği ki zaten bu her zaman olabilir ama borç stresi atıldığı için fırsatların araştırılması önemlidir.
    Bazı satın almalar pek tabi gözde ile de yapılabilr.Ya da borsadaki diğer grup şirketlerini de ilgilendirebilir.

Aslında grupla ilgili bir sıkıntı olmadığı ,daha önceki açıklamalardan da az çok belli oluyordu .Ama piyasada yine
    de bir kuşku vardı.
    Yapılan açıklamalar şirketler açısından olumludur.

Bir daha asla ÜLKER grubundan hisse almam.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ben de pozisyonumu ısrarla tutuyorum. Böyle kayıtlarda risk bu çok uzun bekletebiliyor ama bu enflasyonda yürüdüğü zaman da çok yukarıya yürümek zorunda kalacak nasip bakalım.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Fiktif kar karın doyurmuyor..bu tahtanın güzelleşmesi için mutlaka mantıklı bir exit, satış olması lazım..penta yı zaten MU şişiriyor gerçek değerinin bu olmadığı kendi dahil herkesin malumu..düşük arzla toplamışlar hisseyi at koşturuyorlar..sıkıysa bu fiyatlardan yabancıya satsınlar şirketi..MU grubu lunapark a çevirmiş..yazıklar olsun..3.kişiler devreye girmeden gözde den bir cacık olmaz..boşuna fiktif kar açıklamayın, kimsenin bu MU ya güveni yok..zaten rasyolardan da belli..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

7. 8,15 ortalamayla 3.4 milyon lot var satışta Bunun tek bir anlamı var şu malı bizim elimizden alın bizi şu dertten kurtarın diyorlar.Resmen kepazelik resmen.

8. Teknik bakamıyorum,tesadüf pc,telefon hepsi aynı anda bozuldu bir kaç gündür,veri alamıyorum.Gözde sanırım dün bir al sinyali verdi.Takibi gerekir.

Sayfa 188/205 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •