Sayfa 105/205 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 833 - 840 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Uzun süre burdayız daha daha imar gelecek kat karşılığı mütahite veririz
    Yeşil vadi kırmızıya boyandı..Seferogulları araziyi talan ediyor..Mudahele etseniz iyi olacak..
    Müteahhit de başka şehre ( Penta ya) taşındı galiba.;-))

2.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Yeşil vadi kırmızıya boyandı..Seferogulları araziyi talan ediyor..Mudahele etseniz iyi olacak..
    Müteahhit de başka şehre ( Penta ya) taşındı galiba.;-))
    105 inci saufadan sonra mesaj yazan olmadımı,yoksa bendeki bilgilerimi yanlış

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by ahmetrauf Yazıyı Oku
    105 inci saufadan sonra mesaj yazan olmadımı,yoksa bendeki bilgilerimi yanlış
    Hissede aksiyon var da,Forum sayfasında yok..Haalen 105 sayfada.. Endeksin % 2.35
    çöktüğü bir günde,Hisse cuma kapanışı da,8.90 TL..den yaptı..
    Kağıdın fiyatı 10 TL üzerine çıkınca burası da kalabalıktan dolar..;-))

4.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Hissede aksiyon var da,Forum sayfasında yok..Haalen 105 sayfada.. Endeksin % 2.35
    çöktüğü bir günde,Hisse cuma kapanışı da,8.90 TL..den yaptı..
    Kağıdın fiyatı 10 TL üzerine çıkınca burası da kalabalıktan dolar..;-))
    Analiz ucuzken yapılır, yazılır bırakılır.

Şimdi maliyetim 5 lerde kağıt gelmiş 9 a, övsen mal pazarlıyor derler, yersen verdi mal alacak satacak keriz arıyor derler, derler de derler. Biz diyeceğimizi zamanında dedik artık bundan sonrası nasip yani.

Ki gene arada heyecan yapıp yazıyorum sonra pişman oluyorum gerek yok.

5. KAP a haber düştü ..Polinasın tamamının yada bir kısmının satışı ile ilgili yetkilendirme yapılmış. Polinas ın yüzde 99 u gözde ye ait...

6.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    KAP a haber düştü ..Polinasın tamamının yada bir kısmının satışı ile ilgili yetkilendirme yapılmış. Polinas ın yüzde 99 u gözde ye ait...
    Pardon.. Yetkilendirme iptali yapılmış.. Doğru okumamışız.

7.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Pardon.. Yetkilendirme iptali yapılmış.. Doğru okumamışız.

"GÖZDE GİRİŞİM: POLİNAS VE İŞTİRAKLERİNİN HİSSELERİNİN, FAALİYETLERİNİN VEYA VARLIKLARININ BİR BÖLÜMÜNÜN VEYA TAMAMININ DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI OLARAK SATIŞI VB SEÇENEKLER İÇİN REİMEİ GLOBAL ADVİSORS DANIŞMANLIK SÖZLEŞMESİ İLE YETKİLENDİRİLDİ"

İlk yazdığınız doğru sanki.
    Saygılar...

8. Polinas hakkında düşen haber sonrası bir değerlendirme yapalım...
    Bana göre en değerli iştirakimiz bugün itibariyle tekrar masaya konulmuş durumda... bildiğiniz üzere Polinas'ın iştiraki olan Propak 120 milyon Euro'ya satıldı... Propak'ın 2020 yılında 19 milyon Euro favök ürettiği düşünüldüğünde satışın 6,3 çarğanla yapıldığını görürüz... Halka arz yapılsaydı muhtemelen 8 çarpan civarı arz edilebilirdi... Burda daha büyük parça olan polinas'ın değerini hesaplamaya çalışalım... geçen sene 329 mio tl favök yapılmış ayrıca iştirak satışı sonrası mayıs ayında şirkete 120 milyon euro para girmiş, borçsuz bir şirketten bahsediyoruz... Bistteki benzer şirketlerdeki satış ve favök büyümelerine bakarak ayrıca kasaya giren 120 mio euro'nun da etkisiyle 2021 yılında 450-500 mio favök yapabileceğini tahmin edebiliriz...bu hesapla satış yapılırsa minimum 3 milyar olmak üzere 3-3,5 milyar arası bir rakama satılması veya 3,5-4 milyar arası bir değerle Bistte halka arz edilmesi muhtemeldir... buraya bu sene ağustos ayında yapılan bir satışın da linkini koyuyorum... aşağı yukarı polinas büyüklüğünde olan bir ambalaj üreticisi 412 milyon euro bedel ile satılmış...
    [URL="http://www. bloomberght.com/turk-ambalaj-sirketi-finlandiyali-sirkete-satildi-2285861"]
    Bugünkü haberde yetkilendirme yapılan kurumu da inceledim, japonya merkezli bir m&a şirketi, daha önce de yıldız holding için bir kaç deal yapmışlar, ilgilenenler reimei global advisor'ın sitesinden bilgilere ulaşabilirler... Japonyadaki bir şirkete yetkilendirme verilmesi bana deal'ın yakın olabileceği izlenimi veriyor... Bu noktada Polinas'ın bilançoda 1,65 milyar olarak durduğunu ve işlem gerçekleşirse tahminime göre 2 milyar civarı kar yazılacağını söylemek gerek...
    son çeyrek öncesi diğer iştiraklere de bakalım...
    Penta bildiğimiz gibi bana göre ederi 45-50 Tl arası olması gereken hisse 310 tl seviyesine kadar yükseldi, bir önceki çeyrekte 170 tl civarında değerlendiğini düşündüğümüzde halihazırdaki fiyatla 1,9 milyar tl kar gözüküyor ama bu karın fiktif bir olduğunu unutmamak gerekir...
    Diğer İştirakimiz SOKM de getir haberinden sonra güzel bir değerlenme görülüyor... Henüz Getir ile nasıl bir işbirliği yapılacağı meçhul ancak bu haberin SOKM'ye olumlu yansıyacağı aşikar... Şu anki seviyesine göre son çeyrekte 380 milyon Tl değerleme karı yazıyor ve burada yukarı gitme ihtimali bana göre daha yüksek...
    Diğer iştiraklerden de tahmini 150-200 milyon tl değerleme karı beklenebilir son çeyrekte...
    Hepsini topladığımızda penta'nın yıl sonundaki değerine göre ciddi sapma ihtimali olsa da cari fiyatlarla 4-4,5 milyar tl kar yazma potansiyeli olduğu görülüyor... özsermaye böylece 10,5-11 milyar seviyesine gelecektir. burda özsermayeye pentayı düzeltip öyle bakarsak da 7-7,5 milyar civarı NAV'a ulaşırız... böylelikle defter değerimi 19,5-20 arası bir seviyeye çıkacaktır... Gözde'nin tarihsel iskontosunun %20-25 bandında olduğunu düşündüğümüzde ciddi bir potansiyeli olduğunu görebiliriz...
    Endekse göre yıllardır vasat bir performans sergileyen Gözde'de son bir yıl içerisinde yapılan çıkışların bir milat olduğunu düşünüyorum... Borç 1 milyar TL'nin altına geldi ve elimizde Polinas ve SOKM gibi çok değerli iki iştirakimiz var... önümüzdeki dönemde Polinas haberini takip etmekle birlikte olası satış sonrası net nakit pozisyonuna geçecek şirketin yeni bir satın alma yapmasını da bekleyebiliriz...
    bakalım zaman bize ne gösterecek...

Sayfa 105/205 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •