Sayfa 115/205 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 913 - 920 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by fumarex Yazıyı Oku
    Syn gülenyüz haklısınız.

Bist30 zirve yaptığı günlerde bu kağıdın hala buralarda kalması sinir bozucu.

Bu kağıtta ky yok gibi.Hiç bir mecrada çok yazılmıyor, görülmüyor.
    Bana ilginç geliyor.

Gozde nin yatırımcıları olarak bilgi, birikim, tecrübe olarak forumda paylasilmasi kanimca faydalı olacaktir.

Yatirim yapanlar zaten forumdaki yorumlara göre kagit oliyorsa onlar yatirimdan ziyade kumar oynuyorlardir.

Forumdaşların bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşmaları forum adına faydalıdır diye düşünüyorum.
    Farklı açılardan bakmamızı sağlayabilir kanaatindeyim.
    syn fumarex hisse.net gözde forumda yıllardır yazılmayan cizilmeyen söylenmeyen kalmadı

sözun yazının cizimin bittiği yerdeyiz kenarda sabırla ülker ailesinin keyfini bekliyoruz

gözde çok ah aldı arkasında çok mağdur bıraktı geçmiş gözde hisse.net forum sayfalarını okursanız

onlarca hikaye anı hatıra maddi manevi kayıplar ile ilgili yazılar okunabilir

zamanla bizde gözde nin portföyünde bu şu şirket var şunu sataçak bunu halka arz edecek vs vs vs

birçok paylaşım yok tl grafik yok dolar $ grafik çeşitli cizimler paylaştık fakat gözde sürekli yanılttı ters köşe yaptı

ky yatırımcı uzuncu kısacı al satcı çok birçok kişiyi mağdur etti reel davranış sergilemedi bunlardan sebep

birçok forumdaş paylaşım yorum yapmıyor malesef ülker ailesi yatırımcı düşmanı davranıştan vazgeçmiyor

bol bereketli kazançlar

2. grup kağıtlarında sadece gözdede iskonto yok
    şok,ülker bizim bu üç kağıtta inanılmaz iskontolu
    demekki grup riski var
    primli kağıtlar kerevitaş penta ve ufuk yatırm ortak özelliği halka açıklığı düşük
    borsa çarp böl topladan ibaret değil polinas 300-400 milyon dolarlar konuşuluyor ,favök ne borç ne bilen varmı ? neye göre 400
    halka arzın neyi iyi %25-30 yapacaksın polinas a %20 gidecek borcuna kalan %10 gözdeye ne kar yapacakki temettü gelsin favök marjı %15 de , murat ülker doğru olanı yapıyor arz nedir grubun 3 milyar dolar borcu var satacak gözdenin işide bu penta satılamaz bir şirketti arzı yapmak zorunluydu güvenli hale geldi teknosayı sabancı 10 sene satmaya çalıştı satamadı sektöre giriş zor, polinas satılmalı hisseyi götürmüş neyi götürmüş %21 hisseyi fon almış %10 gözde geri aldı %4 halka açıklığı var satsın fondaki hisseleri penta 50-30 düşüyormu görelim tozpembe hayaller polinas böyle yapacakmış yapsın kasaya ne girecek böyle yaparsa fonda 1 kr para yok hisse var paraya çevirmek için hisseler satılacak hangi enayi bu fiyattab penta alır maktk alır kar yapmayan kerevitaş alır ?
    daha yeni propakı 7-8 fk verdik
    yıldız holding kafa çalışmıyor n8,50 den gözde satıyor vs
    şirket iyi ama grup üzeridnen yüksek riski mevcut
    derby şuan zombi şirket en az 50 milyon dolar borcu vardır kur 5 tl arrtı borç 250 milyon koydu üstüne
    vs
    izlemek gerekli şok satışı vs biraz ivmelenir
    koç halka açık şirketleri
    arçelik temettü alıyor 20 milyar nad
    aygaz temettü alıyor 3.5 milyar nad
    ford temettü alıyor 37 milyar nad
    otokar temettü alıyor 4.2 milyar nad
    tat temettü alıyor 0,85 nad
    tüpraş temettü yok kendini topluyor 22 milyar
    traktör temettü alıyor 4.5 milyar nad
    ykb azda olsa temettü alıyor (bddk düşük temettüye izin veriyor) 20 milyar nad

halka açık olmayan sırf otokoç değeri 30 milyardan fazla 80.000 araçlık kira filosu var
    ** arabaların ortalama değeri 200.000 tl arttı 80.000*200.000=16 milyar ekstra kar yaptı 2 senede on altı milyar tl sadece otokoç
    koçtaş 3 milyar
    setur 3 milyar
    diğer 3 milyar
    toplam nad: halka kapalı 40 milyar halka açık paylar 112 milyar toplam nad 152 milyar
    koç piyasa değeri 84 milyar nad iskontosu %90
    koç senede aldığı temettü 3.3 milyar her yerde yüksek iskonto var
    bu gün petkimden tut aselsana her yer iskontolu gözdede var bekleyelim bakalım

3. Yaklaşık 25 yıllık borsacı olarak ilk kez bir ülker grubu hissesi aldım. Bu hisseyi alana dek ülker grubu sempati beslediğim bir gruptu. Ta ki forum yorumlarını okuyunca ve detaylı grafik incelemeleri yapınca kanaatim tamamen değişti. Cat stevens in sözü aklıma geldi; 'İyi ki müslümanları görmeden önce müslüman olmuşum'...... Bende 25 yıl iyi ki bulaşmamışım diyorum şimdi..Kalın sağlıcakla.

4. Al benden de o kadar. Hiç yapmadığım birşey yaptım ve temettü ödemeyen yan kağıt aldım. İpe sapa gelmez hareketler yapıyor ama ben öyle kolay pes etmeyeceğim. 4000 adet aldım. 15 tl den önce de satmayacağım. Hayırlısı diyelim....

5.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    Al benden de o kadar. Hiç yapmadığım birşey yaptım ve temettü ödemeyen yan kağıt aldım. İpe sapa gelmez hareketler yapıyor ama ben öyle kolay pes etmeyeceğim. 4000 adet aldım. 15 tl den önce de satmayacağım. Hayırlısı diyelim....
    Ben pes etmedim ,etmem de. Zarar da edeceğimi bilsem teslim olmam.. Ancak bu saatten sonra korkunç paralarda kazansam bu hisseden, ülker grubu zerre kadar gözümde değeri artmaz.

6. http://www.istanbulportfoy.com/media...09.12.2021.pdf

Yıldız serbest fon 2. sayfa 4.satırda
    Aylık %47,78 artmış

Bilgi içindir.
    Saygılarımla

7. Fon nakit ve nakit benzerlerinde işlem görmesi gerekiyor, ama emin değilim.

8.  Alıntı Originally Posted by Işık2 Yazıyı Oku
    Fon nakit ve nakit benzerlerinde işlem görmesi gerekiyor, ama emin değilim.
    Fon 6 aydır var zaten bak finansal tabloya nerede işlem görüyor 😅😅 zor değil bunlar basit mevzular 🤪

Sayfa 115/205 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •