Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Borsa ve psikoloji

Borsa ve psikoloji

Forumda böyle bir başlıgın olmadıgını gördügümden açma gereksinimi hissettim burada yatırımcının ne gibi psikolojik yanlışlara düşdügünü konu edecegiz............
    Göz olanı akıl olacagı görür..

Yatırımcılarda gözlemledigim en büyük yanlışlardan biri şudur;Bir hisse örnegin yıl içerisinde 10 kat primlenmişdir ve gevşeme sürecine girmişdir ve genel kitlede bu hisseye aşık olmuşdur elindeki sermayesiyle bu hisseden alır ve yine aynı oranda yükselecegini düşünür tabi bu spekülatörün ekmegine yag sürmekden öteye gitmez ve zaman içerisinde para pul olur gider ...

Yada bir başka bakış açısıda şudur;XXX Hissesi büyük umutlarla alınmışdır fakat hisse bir türlü yerinden kıpırdamaz az yukarı az aşşagı gider gelir endex düşüşlerinde hemen düşer ve kaçınılmaz son tüm umutlar kırılır ve hisseyle vedalaşılır aradan fazla bir zaman geçmez hisse tavan tavan yükselmeye başlar ve yükselişde sınır tanımaz..

Yarımcıyı yanıltan son dönemdeki en büyük hata şu meşhur pandemi kiti üreten firmada gerçekleşdi eylül ayında hatta bana bile soran oldu desem yalan olmaz pandemide ikinci dalga yaşanacakmış tüm hisseler mart gibi sert düşecekmiş o malum hisse yine sert yükselişe geçecekmişinanıyorumki bu şekilde çok sayıda kişi aynı şeyi düşünüyordu şimdi kara kara düşünüyorlar en ufak bir hata ve para hırsı insanı dönüşü olmayan hatalara götürür...

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Forumda böyle bir başlıgın olmadıgını gördügümden açma gereksinimi hissettim burada yatırımcının ne gibi psikolojik yanlışlara düşdügünü konu edecegiz............
    Hayırlı olsun abi, ilginç bir başlık olacağına eminim. Kolay gelsin, başarılar...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun abi, ilginç bir başlık olacağına eminim. Kolay gelsin, başarılar...
    Teşekkürler...

7.  Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,041
    Hayırlı olsun, Başarılar dilerim...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •