Special Days Image
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Borsa ve psikoloji

Alıntı Originally Posted by fenerLEE Yazıyı Oku
    Hocam bırde soyle diyelım sorumuzun baslıgı soyle olsun
    Beklentiler Alınır Gercekler Satılır
    Yanı bır hıssede bır haberın gelecegını dusunur ve hısseyı altlardan alırsın cunku haber beklentısı devam edecegı muddetce hıssenın cıkacagını ve surecte sureklı prım yapıp yukarı cıkacagını tahmın edersın
    Beklentı yanı haber gelınce seans kapandıgında KAP a duser .Yarın ufak cıkıs yapacagını ama sonra seans ıcınde dusecegını dusunup o esnada aktıv hısseyı satarsın.
    Buna ornek olarak beklentısı olan KARTN beklentı suresınce prım yaptı beklentı bitince dusmeye basladı yada yataya gecti
    Siz benim demek istediklerimi farklı bir açıdan düşünmüşsünüz..Bir daha okuyun iki baglantılı yazımı.
    Göz olanı akıl olacagı görür..

2. Hayır li olsun.sene 2004 bjk 1/40 bedelsiz vermişti serbest marj da yeni -eski hisse ler 3 TL olan hisse 20gormustu.bende bölününce tüm parayı bjk eski almıştım bir günde 3misli olmuş tü.sonra yeni hisselere çevirdi m.oda 3 den 6oldu.o psikoloji ile arkadaşlar da aldı.herkes parayı 2ye katladı.herkese güven geldi şahini satan bjk bastı daha iyi araba alabiliyorlardi. Dedim çıkın borsadan kafanıza göre al sat yapmayın dinlemediler. Biz merso alacağız.sonra ne oldu 2008krizi bunlar at arabasına düştüler.hersey borsada psikoloji.bence bu yükseliş te psikoloji terse baharda serbest oluncaya kadar insanlar çıkışa devam .bol para kredi vb. Borsada ralli... yine sene 2009da aslan çimento bedelsiz verdi.60tl olan kağıt 600tl oldu bölündü 30tl tekrar 200gordu ordada iyi para kazandirdi..tarih tekerrür den ibaret kartonsanvb. Peşinden kalın hisseler vb.ytd.

3. Sene 1996 ist.kisa dönem askerim. Asker harçlığı na Aktaş elektrik aldım.bankamatikten lot altı alıp satabiliyorum.150 TL den aldım.8ay sonra bi sermaye artırımı kağıt 600 tl oldu.para 4 e katladı . muhabbet ediyoruz komutanla meğerse oda ilgili imiş.kagidi unuttu idim bir gün sürpriz im var sana dedi senin kağıt sermaye artırımı açıkladı dedi.teskere aldık seans salonunda konuşuyorlar Çukurova elektrik üretiyor onu al dediler. Sonra bunların tahtası kapandı.daha onceden satıp o güvenle poas almıştım. Ytd.

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    XXX hissesi bir haber yollar kap,a haber normalde altın degerindedir spekülatör hisseyi haberle önce yukarı taşır gibi yapar ve sert basmaya başlar genel yatırımcı kitlesi haberi böylece olumsuzmuş gibi algılar elinde olan akşam haber geldiginde pembe hayeller içerisine girdiginden sabah durumu görünce ve uzun zamandır yaşatılan psikolojik baskıda buna eklenince elindekini satar diger elinde olmayanlarda haber sonrası düşüşü görünce yaklaşmak istemediginden spekülatör emellerine kavuşmuşdur hissede uzun yolculuk için engel kalmamışdır.....
    Bu düşünce şöylede desteklenebilir;harika haberin gelişiyle hisse 4-5 tavan çeker ve düşmeye başlar buda elinde olanların haberin hisse üzerindeki etkisi bu kadarmış diye algılanarak genel yatırımcı kitlesinin elindekini satmaya teşvik düşüşü olur ve böylece hisse sert yükselişine soluksuz devam eder...
    Siz benim demek istediklerimi farklı bir açıdan düşünmüşsünüz..Bir daha okuyun iki baglantılı yazımı.
    Ben bu 2 mesajınaza cevap olarak yazmadım Hocam sadece yalnıslıkla alıntı yapmısım.
    Ayrıca iki mesajınızda XXX hıssesıne heberın gelısınden sonrakı psikolojık olayı anlatmıssınız.Ama benım haberın gerceklestıgı ankı durum baslangıc değil XXX hissesınde 1-2 ay sonra gelecek haber ile oraya uzun vadelı yatırım yapmak ve 1-2 ay sonrasınde gerceklsen haber sonrasında olabılecek olan duruma değindim.
    Yakın zamandanda ornek verdım KARTN olayı gibi bedelsız beklentısı vardı beklentı gerceklesenene kadar tavan tavan gitti beklenti gerceklesınce bedelsız bolundugu gun tavan ve taban gordu.
    HAla yalnıs anlamam varsa Özur elestırı nıtelıgınde demedım

5. Sayfayı anılar ile dolduruyoruz kusura kalmayın.sene 2006-9 o yillar.yine bizim kurumda çalışan bir hoca ars.gor. PC açık benim kağıtlar yanip sönüyor o dedi borsami oynuyon. Konusmaya başladık. Ne var dedi o zaman merko gıda kaplanın vb vardı.dedi bizim grup ceylan giyimdeyiz.20 olacak bak sen bilirsin dedi. 5den 10 olmuş dedim alayım.aldim hocam aldım dedim.1hafta sonra düşmeye başladı hoca dedim düşüyor başka birileri girdi grup satisa geçti neden haber vermedin dedim kızdım bende sattım. Zararı na tabiki 7 TL'den.sonra bizim hoca xxxx aracı kurumun ortağı imiş. Bana mesaj gönderiyor arada şunlara girdik diye bizim aracı kuruma geç dedi düşün düm en sağlamı banka dedim.gecmedim. sonra bu doç. Dr Oldu .bizim kurumdan başka kuruma geçmiş ti. Gazete'de haberi çıktı 2 çocuk babası doç.dr xxxxx müşterisini trilyon kadar zarara uğrattığı dan Keçiören de park da ölü bulundu diye.allah rahmet eylesin.demem iki siz o güvenle arkadaşa eşe dosta aldirirsiniz hisse günler adamla düşman olursunuz bir animdi sene 2013 flandi. Ytd

BIST100 hisseleri düşer mi/yükselir mi?

BIST100, 1524.49 -1.43 göstererek seansı kapattı. En yüksek 1547.84 ve en düşük 1516.14 kademelerini gördü. Sinyal olarak Al vermektedir.

7. Selam..elimde iki tane 6 /7 ay once alinmis 2 hisse var..birincisi imkb 30 hissesi ve yuzde 20 prim yapti..beklentim yillik yuzde 50 ydi....ikinci hisse beklentim yillik yuzde 100 olmasina karsin, 7 ay sonra yuzde 500 primli.......ben bu ikinci hissenin performasindan rahatsizim arkadas..anlamlandiramadigim bir fiyatlama...ben boyle kazanmak istemiyorum..tamam ben bunu arastirarak aldim ve riski göze alarak aldim..ama bu bilgi ve bu riske bu kadar kolay olmamalıydı diye bağiriyor pskolojim....normalmidir bu durum..

Alıntı Originally Posted by ekonom Yazıyı Oku
    Selam..elimde iki tane 6 /7 ay once alinmis 2 hisse var..birincisi imkb 30 hissesi ve yuzde 20 prim yapti..beklentim yillik yuzde 50 ydi....ikinci hisse beklentim yillik yuzde 100 olmasina karsin, 7 ay sonra yuzde 500 primli.......ben bu ikinci hissenin performasindan rahatsizim arkadas..anlamlandiramadigim bir fiyatlama...ben boyle kazanmak istemiyorum..tamam ben bunu arastirarak aldim ve riski göze alarak aldim..ama bu bilgi ve bu riske bu kadar kolay olmamalıydı diye bağiriyor pskolojim....normalmidir bu durum..
    Seninki biraz kuruntu olsa gerekİstemiyorsan yada seni bu kazanc ruhen rahatsız ediyorsa bir hayır kurumuna bagışlarsın olur biterBelkide biraz hava atma güdüsüde olma ihtimali yüksek
    Göz olanı akıl olacagı görür..

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •