Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 13 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Borsada hayatımızda iz bırakan anılarımız....

Borsada hayatımızda iz bırakan anılarımız....

Anılarımızı buradan paylaşalım ....
    Göz olanı akıl olacagı görür..

İlk hissem 1997 baharında mazhar zorlu holding.di seans salonundakiler nerden buldun bu hisseyi hiç bir şey olmaz diyordu 2.50 den almışdım hisse fazla zaman bekletmeden bir hafta tavan tavan yükselmişdi yanılmıyorsam 5,e yakın fiyattan satmışdım seans salonundakiler agzı açık kalmışdı

Borsada en üzüldügüm olayda 2008,de 8,5 maliyetli egeen,i yanlış hatırlamıyorsam 2009 sonları gibi 28 küsürden satmak olmuşdu sonra arkasından bakdırdışimdilerde 2000 tl,lere gelmiş gelde üzülme..

İlk hissem 97 de Sanırsam köytaş tı . Tüyo gelmiş neymiş efendim dünya kupasının tekstıl işini almış miş tavan tavan gidecekmiş

Hiç gitmedi ben sattıktan hemen sonrada battı. Digerinin ismini hatırlayamadım oda sattıktan 2 ay sonra battı.tiyo ile acemi işi yaptık kıl payı kurtulmuştum .

Bende gubreyi 2008 de 3.5 lardan alma şansı yakalamıştım 9 dan sattık çok para kazandık dedik . Krıze yakalanıp parayı 5 te 1 e düşürmüştüm. buyuk krıze rağmen Gubre 2009 da 60 TL cıvarına gıttı . Gelde yanma

5. Merhaba ben yakınlarda bir anımı paylaşacağım
    **** BIST100 Kapanış Verileri – (7.08.2020)
    07 Ağustos 2020
    BIST 100 endeksi, günü yüzde 2.53 artışla, 1,060.59 puandan kapattı
    Gün içerisinde en düşük 985.38, en yüksek 1,061.68 puanı gören BIST 100 endeksi, dünkü kapanışının 26.19 puan üzerine çıktı. Endeksin dolar bazında fiyatı ise 145.70$ seviyesinde bulunuyor.*****

O gün borsada büyük bir dalgalanma olmuştu aşağı yukarı tüm hisselerde yüzde 10-15 civarı marjlar oldu. Ve ekside olan portföyü gun sonu iyi bir artiyla kapatmıştım.
    Mesela Algyo en düşük 13.01 fiyattan alma ve 14.45 fiyattan satma imkanım olmuş ve günlükte fiyatı galiba 15 li fiyatlara yaklaşmıştı

Yyapi 0.73 den alıp 0.84 ten satma imkanı bulmuşum.

Benim için unutulmaz günlerden biri olmuştu. Ekran fotosunu almıştım.
    Pek uygun olmaya bilir ama birkaç resim paylasmak istiyorum.

6. 2002 idi sanırım üniversite 1 bitmişti boş boş takılıyordum.Yaz ayındaydık. Astsubay bir abimiz borsayla taniştirdi hemen ilgimi çekti, hesap açtırıp hisse almam 1 hafta sürmedi. Astsubay abimizde iş bankası vardı sürünüyordu, saglam hisse al bekle diyordu ama ben link diye bir kagıt aldım yazılım şirketi bildiginiz gibi. Ama ben onu link içecek vardı o zaman, meyve suyu şirketi diye almıştım. Hergün %3-4 yükseliyordu, tabi havalar sıcak yazın satışları iyidir havalar soguyunca satarım diyordum. 2 ay kadar tuttum 2 katına sattım. Ne kolaymiş borsa diyordum. Şimdi her şirketin ne yaptıgını biliyorum ama o yazki cahil ve gururlu hislerimi hep özlemişimdir. Cahillik mutluluk dedigimiz şeyi yani.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ben 1999 un mayıs ayının 24 ünde hesap açtırdım koç yatırımda ,1485 TL ile 11 ay sonra 11 bin TL oldu.Babamgil oğlum gel sana daire alalım dedi,yok dedim.O zaman Adana nın iyi semtinde 3 daire alabiliyordum.Şimdi o dairelerin tanesi 450-580 bin arası.........tabi sonrası malum, 2001 krizi felan,para eridi gitti

8. 2018 yılında evlendikten sonra elimdeki bütün birikimim ile orta vade bist50 şirketlerine yatırım yapıyor çok güzel para kazanıyordum. Bir gün elimdeki hisseleri sattıktan sonra saat:17.30 civarı Alyag hissesi gözüme çarptı, teknik olarak 60dklıkta üçgen var kırılırsa 3-4 kademe yukarıdan veririm dedim kendi kendime.0.73-75 den yüklü miktarda alış yaptım, bu sefer de günlük oynayayım yarın satarım dedim. Akşam 20.00 gibi kap haberi düştü, şirket faaliyetlerinin sona ermesinden ötürü SPK şirketi gözaltı pazarına aldı ve tahtayı 1 hafta kapattı. Tahta açıldıktan sonra kaçınılmaz sonuç taban taban gittik. Çok büyük zarar etmiş sermayeyi tüketmiştim. Sonraki süreç çok zorlu geçti tabi. Toparlanmak uzun sürdü. Bu yüzden faaliyet raporunu okumadığım şirketin hissesini almam, siz değerli yatırımcılara da almamayı tavsiye ederim. Saygılar.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •