Borsa ile tanışmam 1989 yılının son aylarıydı.Bir arkadaşın tavsiyesi ile 1,5 Tl den ecz.yat.almıştım.Daha sonra onu 20 Tl den satmıştım.Kağıt 90 yılının haziranında 300 Tl yi görmüştü.Dah sonra şu anda faaliyette olmayan bir aracı kuruma gittim.Sağolsun Ceyhan abi yi dinleyip bize iyi paralar kazandırdı.Migros,Kartonsan ve Oyak kağıtları...Tabi bilanço okumayıda öğrenmeye başladık.Ta ki 1994 yılının Ocak ayına kadar.O zaman yüklü miktarda Okan tekstil aldık.Bir arkadaşımı Tüyosuna uyarak.sonçta 5,5 Tl den aldığımız kağıdı 10 gün dip yapa yapa 1,25 Tl den sattırdı Banka.Bütün paramı kaybettiğim gibi,Bankaya olan kredi borcumu 6 ayda zor kapattım.1996 da yeniden başladğım borsa maceram hala devam ediyor.Artık araştırmadan,160 sayfalık bilançoyu didik,didik etmeden hiçbir kağıdı almam.Şu andaki kağıtlarımın hepsi 1,5-2 senekiktir.Borsa düşse bile bekleme maliyetine katlanırım.Temettülerini alır yerim.Sabrederim.Hedef fiyat belirlerim.Özellikle yatırım yapan şirketleri ve ihracatı güçlü olan şirketleri tercih ederim.Ağırlıklı olarak ,Aksa,Çimsa,Alarko,Erbosan(Son 8 yıldır hiç zarar ettirmedi) ve Tekfen de bekliyorum.
Borsada oynanmaz.Günlük oynamak isteyenler Veliefendiye gitsin.Borsa yatırım aracıdır.İhtiyacınız olan parayı borsaya yatırmayınız.