Sayfa 70/346 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 2762 madde; 553 - 560 arası.

Konu: ALCAR - Alarko Carrier

1. Sn.O'Sullivan selamlar,
    İçinizden geçenleri anlıyoruz ama hergün bu kadar da hisseyi kötülemek sizce ne kadar mantıklı?
    Şöyle düşünelim, bir işyeri var ve kapının önünde birileri bağırıp çağırıyor. Oradan geçen insanlar o dükkana alışveriş yapmaya gelir mi, siz olsanız gelir misiniz.
    Günlerdir hissede hiçbir şey bırakmadınız, lütfen biraz sakin olun. Finansal okur yazarlığı zayıf olan bilanço ve mali tabloları bilmeyen kişiler burayı gördüğünde şirket borç harç içinde işleri ters giden nefes alacak parası olmayan bir şirket sanacak. Halbuki bunun tam tersi şirket karına kar katıyor. Evet sizde bunu hisse fiyatına yansıtmadığını söylüyorsunuz çok da haklısınız zaten bunun farkında ve büyük bir çoğunluk sizinle aynı fikirde ama bu kadar serzenişte yatırımcıların portföyüne etki etmiş olmaz mı? Ayrıca son zamanlarda yaşadığımız çalkantılı durumlardan piyasada etkilenmemiş hisse kaldı mı?
    Güçlü şirket dünya markası ortağı olan ürün gamına yeni ürünler ekleyen 57 ülkeye ihracat yapan şirket. Bütün bunları göz ardı etmeyelim.
    Spekülatif hareketlere dikkat çekmek isterken hisse sahibi olan, almak yada satmak isteyen ky leri de etkilenmemek gerekir. Etkiliyorsunuz demiyorum kesinlikle yanlış anlamayın ama insan doğası gereği akıllarda bir soru işareti oluşabilir.
    Amacım polemik yaratmak değil tekrar lütfen yanlış anlamayın, sakin olmakta fayda var. Su akar yatağını bulur.
    Selamlar saygılar.
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. Sizde benim gibi eskilerdensiniz (şuan yeniyim)ve geçmişte bilgi paylaşımı olarak burada çok katkınız oldu. Benim burada ki serzenişim spek ile iş tutan (benim gördüğüm, yaşadığım) şirket yetkililerine. 2016 daki sermaye tavanı düzeneğini biliyorsunuz, kurumsal bir şirketin yapacağı bir hata asla değil. Sayın volna nın ve birçok arkadaşın fikirleri, şirkete serzenişleri geçmiş forumda var.

Sizde benim gibi uzun sürüneni 9-10 yıldır buradan tanıyorsunuz. Geçmiş dönemde 3 şeritli bilmem ne muhabbeti ile milleti keklediler. Şirket en karlı bilançoyu açıklandığında 36 TL den tabana verdi bu ş.sizler. 2009-2010 da 54 TL yi gördü rakam olarak, ondan sonra 10 yıl boyunca 60 rakamını geçirmedi hırsızlar..Asels 3 TL den sonra, 3-4 kez bedelsiz bölündü, bugünkü bölünmemiş fiyatı 900-1000 TL ye gelir.(örnek verdim, tabiki asels le kıyaslamam)

Daha çok yazacak şeyim var ama burada paylaşmayacağım. Bana özelden yazan kendini Alarko bayi olarak tanıtan biri oldu,(bence uzun sürünen o, başka hiçbir yerde yazısı yok hatta forumda yok, nicki ADABEYİ) spekülasyona girer diye yazmadım. Biraz daha geçsin size onu özelden göndereyim. O kadar öfkeliyim ki anlatamam....

Başınızı ağrıttığım için özür dilerim. Saygılar...
     Alıntı Originally Posted by mttu8 Yazıyı Oku
    Sn.O'Sullivan selamlar,
    İçinizden geçenleri anlıyoruz ama hergün bu kadar da hisseyi kötülemek sizce ne kadar mantıklı?
    Şöyle düşünelim, bir işyeri var ve kapının önünde birileri bağırıp çağırıyor. Oradan geçen insanlar o dükkana alışveriş yapmaya gelir mi, siz olsanız gelir misiniz.
    Günlerdir hissede hiçbir şey bırakmadınız, lütfen biraz sakin olun. Finansal okur yazarlığı zayıf olan bilanço ve mali tabloları bilmeyen kişiler burayı gördüğünde şirket borç harç içinde işleri ters giden nefes alacak parası olmayan bir şirket sanacak. Halbuki bunun tam tersi şirket karına kar katıyor. Evet sizde bunu hisse fiyatına yansıtmadığını söylüyorsunuz çok da haklısınız zaten bunun farkında ve büyük bir çoğunluk sizinle aynı fikirde ama bu kadar serzenişte yatırımcıların portföyüne etki etmiş olmaz mı? Ayrıca son zamanlarda yaşadığımız çalkantılı durumlardan piyasada etkilenmemiş hisse kaldı mı?
    Güçlü şirket dünya markası ortağı olan ürün gamına yeni ürünler ekleyen 57 ülkeye ihracat yapan şirket. Bütün bunları göz ardı etmeyelim.
    Spekülatif hareketlere dikkat çekmek isterken hisse sahibi olan, almak yada satmak isteyen ky leri de etkilenmemek gerekir. Etkiliyorsunuz demiyorum kesinlikle yanlış anlamayın ama insan doğası gereği akıllarda bir soru işareti oluşabilir.
    Amacım polemik yaratmak değil tekrar lütfen yanlış anlamayın, sakin olmakta fayda var. Su akar yatağını bulur.
    Selamlar saygılar.
    AL/SAT/TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANINIZA BAŞVURMADAN BURADAKİ FİKİRLER İLE İŞLEM YAPMAYINIZ...

3. Alcar 29 .03.2021. .. 365tlden 350ye kadar saldı.

4. Uzun yatan yazmayı bıraktığından beri hisse gözünü toprağa çevirdi. Tepki de gelmiyor, net bir düşüş trendi oluşumu mevcut.
    Bu trendi tersine çevirecek tek bir şey var...

5. Koooooskoca Alarko holdingin, İstanbul'da mevki bir yerde satın alınabilecek 300 m2 dükkan parası (yalı demiyorum, yalılar bile 100 milyon TL den başlıyor) sermayesi ile yönetilen, (alcar sermayesi 10.800 bin) Türkiye piyasasında daikin rakibi görülen! (Benim gözümde değil, daikin Türkiye sermayesi 1.100.000.000 TL BİR milyar yüz milyon TL) ve dünya ya ihracat yapan DÜNYA MARKASI CARRİER ORTAKLIĞI VE TOSHİBA MARKASI TÜRKİYE distribütörü, ALARKO CARRİER şirketinin; (Dolaşımda 1.575 bin lotu olan)

Hisse fiyatı 4 hanelere gelinceye kadar bu yazı hergün yazılacak, 1 ay, 1 yıl, 2 yıl 3 yıl 5 yıl sürse de. Ben unutursam buradaki arkadaşlardan biri kopyala yapıştır ile lütfen buraya fiyatı güncelleyerek yazsın. Onlar hakkındaki düşüncelerimizi, bu utanmaz, arlanmaz, hırsız, onurs.z, h.ysiyetsiz, ş.siz spek ve onun paralı uşakları hergün okusun...

İçinde uzun SIRTLANIN da bulunduğu İmkb deki en HIRSIZ, en AHLAKSIZ, en KİTAPSIZ, en DİNSİZ İMANSIZ, en ÇAPSIZ, en ÇULSUZ ÇETENİN (SPEĞİN) bugünkü ALCAR fiyatlaması ; (gün içi gördüğü en düşük/en yüksek ve kapanış fiyatı)

29.03.2021= 336.40 - 365.00 Kapanış: 341.00...

26.03.2021= 351.80 - 384.00 Kapanış: 362.50...

25.03.2021= 372.10 - 398.50 Kapanış: 375.10...

24.03.2021= 369.20 - 395.00 Kapanış: 386.00...

23.03.2021= 331.90 - 387.00 Kapanış: 369.00...

22.03.2021= 368.70 - 392.90 Kapanış: 368.70...

19.03.2021= 400.10 - 423.40 Kapanış: 409.60...

18.03.2021= 412.00 - 432.00 Kapanış: 415.00....

AL/SAT/TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANINIZA BAŞVURMADAN BURADAKİ FİKİRLER İLE İŞLEM YAPMAYINIZ...

6. Mayistaki fiyatları cok merak ediyorum, bu hızla inerse başladığı yerlere gelir diye korkuyorum..

Sayfa 70/346 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •