Sayfa 290/345 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340 ... SonSon
Arama sonucu : 2759 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: ALCAR - Alarko Carrier

1. Borsada işlem gören tipe dönüşüm talebinin yani şirket ortağının borsada işlem görmeyen bu hisselerini borsada satmak istemesinin NEDENLERİ NELER OLABİLİR ?

OLASILIKLAR

1- Ortak elindeki payı nakite geçmek istiyor olabilir.
    2- Hissenin fiili dolaşımda olan paylarında bir talep fazlalığı vardır. Ve piyasaya hisse sokulmak istenmiş olabilir.
    3- Ortaklar arasında her hangi bir sebeple oluşan anlaşma ya da anlaşmazlık nedeniyle “ortaklık yapısının değiştirilmesi ihtiyacı†doğmuş olabilir.
    4- Şirket ortaklarından bazıları piyasada yaptıkları usulsüz işlemler nedeniyle SPK tarafından payları borsadaki işlemlerden çektirilmiş olabilir. SPK bunu belirli bir zaman dilimi için yasaklamıştır. Ve bu bahse konu şirket ortağı bu zaman cezası dolunca bu payları tekrar borsada alınıp satılabilir konuma getirebilmek için “Borsada işlem gören tipe dönüşüm talebinde†bulunmuş olabilir.

3 VE 4 E İHTİMAL VERMİYORUM

2. Bence 2... Fiyat/piyasa yukarı istiyor, spek/şirket istedikleri malı bırak, elindekileri, baskı yaptıkça kaybetmeye başladılar. 100 lot kampanyası başlattım çevremde, tabi isteyen daha fazla alabilir.

4000-5000 TL lerde olan hisseleri (bfren,egeen,konya) gören küçük yatırımcı sana 500-600 den hissesini verirmi? Beklemekten, baskıdan sıkılan 1 kişi gider, 30-40 kat giden hisselerde kazanan 10 kişi gelir! Bu kadar kafaları basmıyor andavalların.

Beyinsiz bunlar. 2 yıl önce 560 lardan saçma sapan 235 lere kadar geri çekmeselerdi, diğer adam gibi hisseler gibi 1000-1500 e çekseler idi, bugünkü saçmalamaları olmazdı. Boşuna demiyorum, bunlardan tahtacı mahtacı olmaaazz....

DOLAŞIMI AZALTALIM!!!! YA HERRO YA MERRO....

Toplu, bir kaç elde olan hisseyi baskı ile toplayabilirsiniz. Binlerce, onbinlerce, ihtiyacı olmayan! kişiye 100 er 200 er lot malı kaptırırsanız sittim sene o mallar size GELMEEEZZZ..
     Alıntı Originally Posted by eliot Yazıyı Oku
    Borsada işlem gören tipe dönüşüm talebinin yani şirket ortağının borsada işlem görmeyen bu hisselerini borsada satmak istemesinin NEDENLERİ NELER OLABİLİR ?

OLASILIKLAR

1- Ortak elindeki payı nakite geçmek istiyor olabilir.
    2- Hissenin fiili dolaşımda olan paylarında bir talep fazlalığı vardır. Ve piyasaya hisse sokulmak istenmiş olabilir.
    3- Ortaklar arasında her hangi bir sebeple oluşan anlaşma ya da anlaşmazlık nedeniyle â��ortaklık yapısının değiştirilmesi ihtiyacıâ� doğmuş olabilir.
    4- Şirket ortaklarından bazıları piyasada yaptıkları usulsüz işlemler nedeniyle SPK tarafından payları borsadaki işlemlerden çektirilmiş olabilir. SPK bunu belirli bir zaman dilimi için yasaklamıştır. Ve bu bahse konu şirket ortağı bu zaman cezası dolunca bu payları tekrar borsada alınıp satılabilir konuma getirebilmek için â��Borsada işlem gören tipe dönüşüm talebindeâ� bulunmuş olabilir.

3 VE 4 E İHTİMAL VERMİYORUM
    AL/SAT/TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANINIZA BAŞVURMADAN BURADAKİ FİKİRLER İLE İŞLEM YAPMAYINIZ...
    Son düzenleme : O'Sullivan; 29-11-2022 saat: 19:53.

3. 10 yıldan fazladır burada speğin .tliğini yapan biri vardı. Uzun süredir piyasada yok. (Açığa çıkarttığımdan bu yana) Muhtemelen şirketten biri idi.. Bunu zehirleyip bir kenara atmasınlar...

Hani arada öfkemi, hıncımı almak, ona sarmak, istemiyorum desem yalan olur. Benim şamaroğlanımdı...(beni şikayet edip sürekli ceza aldırıyordu) 40 yıl düşünsem böyle düşüneceğim aklıma gelmezdi...

AL/SAT/TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANINIZA BAŞVURMADAN BURADAKİ FİKİRLER İLE İŞLEM YAPMAYINIZ...

4. Ya valla ağlayasım var,gercekten bu hisse sac bas yoldurur,2 gun bakamadim yorumlara twitter alcar fanatikleri uzun vadeciler hepsi satis kararı almış gibi yorumlar yapmis,noluyoruz derken haberi okudum,11.yilim cok pişmanım hic umudum kalmadı,elimde sırf takip için alark vardi 1 adet 1.30 maliyet 60 kat artmış ve bundan cok sonra almistim,sasa ,karton,egeen hangisine niyet ettiysem bu uyuz yüzünden kaldi,hersey gecen seneye göre ×2 giderken bu adi kagit ...bixim sütçü bile 2 haftada bir zam yapıyor ,küfür, beddua etmiyorum ama dibine kadar hakediyor ..ALLAH a havale ediyorum, O herseyi gören, bilendir....😔😔😔

5. Bu haber bana hic olumlu gibi gelmedi,inatlastim yılların acısını çıkarmak için bekledim ama olmayacak sanırım,borsada uzun vade kesinlikle kazandırmıyor kanıtı benim..dogru hisse onmli olan.Psikopata bağladım, kusura bakmayın....

6. Ayrica uygulama 2 gun once telefonumda donmustu,playstore da hisseneti bulamıyorum, bndd mi sorun anlamadim

7. Tam tersi olmalı. Satmak yerine almak!!! Herkes 10 tanıdığına 100 er lot aldırsa, her alan yine 10 tanıdığına 100 er lot aldırsa, değil 125 bin 10 milyon lot satışa koysalar nafile. Pişman olacaklar!!!!!
     Alıntı Originally Posted by subat4 Yazıyı Oku
    Ya valla ağlayasım var,gercekten bu hisse sac bas yoldurur,2 gun bakamadim yorumlara twitter alcar fanatikleri uzun vadeciler hepsi satis kararı almış gibi yorumlar yapmis,noluyoruz derken haberi okudum,11.yilim cok pişmanım hic umudum kalmadı,elimde sırf takip için alark vardi 1 adet 1.30 maliyet 60 kat artmış ve bundan cok sonra almistim,sasa ,karton,egeen hangisine niyet ettiysem bu uyuz yüzünden kaldi,hersey gecen seneye göre ×2 giderken bu adi kagit ...bixim sütçü bile 2 haftada bir zam yapıyor ,küfür, beddua etmiyorum ama dibine kadar hakediyor ..ALLAH a havale ediyorum, O herseyi gören, bilendir....

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Yalnız burası abd fln değil, burda tahtacı/patronun istemediği hiç bir tahtayı ky yada dışarıdan birlieri kaldıramaz. Adam hiç olmadı %300 bedelli kararı alır mal elinde patlar. Olur mu öyle şey demeyin. Burda hak adalet hukuk mukuk yok. O yüzden çevrenize aldırırken 2 kere düşünün derim.
    Tahta gitmiyorsa birilerinde tahtacının istemediği kdr mal vardır. Adama telefon ettirmeyin verin yarısını, fiyatı baskılamayın. Aslında fiyatı baskılayan tahtacı değil, aç gözlü mal alan ky dir :)

Sayfa 290/345 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •