Sayfa 249/1004 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Viop - XXX

1. Alan da kazansın. Alsat alsat alsat 12 14 arası bi kazandık, 12 - 18.80 bi kazandık şükretmeyi masadan kalkmayı bilmek lazım.

Arsan tutuyorum mesela dile kolay 4 senedir öyle tutuyoruz. Dohol öyle. Ne kazandıysak borsadan kazandık çok şükür, o nedenle kaybetmeye çok isteksizim varsın uçuk karlar etmeyeyim 1. Kural para kaybetmemek.
     Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Alkım tutmalı idiniz..
    Biras sabır.. gerçi Maliyet önemli..

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. dolar ve altın aşağı inmiyorsa tabanda demektir..
    bunlar tabandaysa doğru orantılı olan CDS ler de taban çalışmasında demektir..
    ve bunun 3 üyle tam ters orantılı olan borsa zirvede demektir..
    az daha uzar ya da uzamaz bilemeyiz..ama uzarsa bu durum borsadaki yabancının işine gelmez ..
    bunun için bir bahane lazım..bu bahane faiz indirimi olabilir..

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    5yıllık cds ~ xu100 dip-zirve karşılaştırması..
    şuana kadar durum budur..olgunlaşmanın sonlarına geliyoruz gibi.

5 YILLIK CDS ~ USD TRY ~ GRAM ALTIN
    ÜÇÜ DE DOĞRU ORANTILI..

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Okudum, geriye doğru. Kons'un yaptığı martingale değil.

Daha özel ve uygulaması çok deneyim isteyen bir teknik. Yukarı giderken Belli bir mesafede, mesela 500 puan, kara geçen pozu hemen kapatmak kara geçmeyen için beklemeye devam etmek. En nihayetinde ciddi düzeltmede hepsini kapatıp oyunu yeniden kurmak.
    aslında cons bayımda düşüncesini ve pozunu paylaşıyor. hava atmayı seviyor demekki yoksa pozunu niye paylaşsın.. ama itişip kakışmaların sürekli içinde olduğu için doğal olarak tökezlediğinde karşı taraftan tepki alıyor. yoksa herkes diediği gibi paylaşım yapabilir. kimsenin zevkine, kazağının rengine, karışmamalı. ben mesela yeşil i çok severim. oda kırmızı olsun on kuruş fazla olsun diyor durum bu...
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

4. Hocam kaçtır görüyorum bunu, elinize sağlık çalışmış paylaşıyorsunuz ben de görüş vereyim. Hem böyle çalışmada sadece son 5 yıl çok kısa ( bar sayısı az, güvenilirlik düşük) hem de cds 100 lere gelmiş değil. 2013 rallisini mesela nereye koyacaksınız bu sistemde uyumsuzluk vere vere çıkmış gibi görünür.

Dolar bazlı kimse borsa pahalı demiyor. Benzerimiz ülkelere göre de pahalı değil %30 ucuzuz hala. Ancak bunun sebepleri var sn. Deniz43 yazılarını okuyabilirsiniz. Tamam teknik yapalım ama böyle bir teknik ne kadar doğru bilemedim çalışsa da çalışmasa da şans olur bana göre.

Sakın yanlış anlamayın çıkar düşer demiyorum sadece bana göre anlamlı bir sistem değil diyorum.
    dolar ve altın aşağı inmiyorsa tabanda demektir..
    bunlar tabandaysa doğru orantılı olan CDS ler de taban çalışmasında demektir..
    ve bunun 3 üyle tam ters orantılı olan borsa zirvede demektir..
    az daha uzar ya da uzamaz bilemeyiz..ama uzarsa bu durum borsadaki yabancının işine gelmez ..

5. nasılki borsa her yükselişte düzeltme bekleyenleri kandırdı ve zirve üstüne zirve yaptıysa benzer şekilde CDS ler de geçmişte aynısını yapmış..yani borsa zirveden düşerse bunun adı düzeltme olmaz..bunun adı orta vade dip arayışı olur.. aynen böyle söyler cds in geçmiş grafikleri..çok sayıda balonun balonu hisseler aylık bazda satışta kepmeyi bekliyorlar..ama yarın ama haftaya..bekliyorlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,590
    Şimdi yanilirsak bir daha mesaj yazamayacak miyiz. 😀 ?

10000 kaldıraclı poz. oldu.

Peki ! Zeki Müren de bizi gõrecek mi?

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Şimdi yanilirsak bir daha mesaj yazamayacak miyiz. �� ?

10000 kaldıraclı poz. oldu.

Peki ! Zeki Müren de bizi gõrecek mi?
    olurmu öyle şey. yazacağız tabiki ama sadece düşüncemizi. ama tabii kendimizer biraz çeki düzen vererek. öyle her mesajın üstüne atlayarak değil. öyle bir olduki sanki. sanki olaya el koydum. ben neymişim be abii
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

8. 2013 de uyumsuzluk göremedim..cdsler tabanda iken bist100 zirve yapmış ve orta vade düşüş başlamış..orda cds çift taban yaparken borsa çift tepe yapmış..
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hocam kaçtır görüyorum bunu, elinize sağlık çalışmış paylaşıyorsunuz ben de görüş vereyim. Hem böyle çalışmada sadece son 5 yıl çok kısa ( bar sayısı az, güvenilirlik düşük) hem de cds 100 lere gelmiş değil. 2013 rallisini mesela nereye koyacaksınız bu sistemde uyumsuzluk vere vere çıkmış gibi görünür.

Dolar bazlı kimse borsa pahalı demiyor. Benzerimiz ülkelere göre de pahalı değil %30 ucuzuz hala. Ancak bunun sebepleri var sn. Deniz43 yazılarını okuyabilirsiniz. Tamam teknik yapalım ama böyle bir teknik ne kadar doğru bilemedim çalışsa da çalışmasa da şans olur bana göre.

Sakın yanlış anlamayın çıkar düşer demiyorum sadece bana göre anlamlı bir sistem değil diyorum.

Sayfa 249/1004 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •