Sayfa 949/1004 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,585 - 7,592 arası.

Konu: Viop - XXX

2021-2022 içerisinde doğru zamanda xu30 short ve dolar long yapan robotların yaptığı piyasada parayı el arabasıyla götürür.

şimdi milyon liralık soru, vade ne? belki bunun cevabı tüpraştadır. çünkü borsadaki yeri belli, iyi şirket ama sürekli dolar bazında petrol alarak işini yapıyor. şu durumda ne kadar büyür? temettü verebilir mi?

yatırım tavsiyesi değildir.

2. Şöyle bakınca petrol, altın , Dow ...
    Birileri yalan söylüyor gibi, bakalım kim?

3. Parite önemli 1.2 nin altında işlem görüyor oluşu dikkatimi çekiyor

4. Görece büyük bir hareket için vadelide en az 1650 görülmeli diye bir beklenti içine girip yatayda çarpıldığımız bir diğer gün oldu.

1650 görülmeli diye düşündüm çünkü dünkü hareketin tepesi oldu. Buna göre;

1- Aşağı gidecekse önce bir önceki tepeyi aşarak 1655 - 1665 hatta ikna edemezse daha yukarılara kadar sürüp hızlıca 40-80 puan aşağı verir.

2- Yukarı gidecekse zaten 1650 geçilecek demektir.

Benim beklentim 1 nolu senaryonun gerçekleşmesi ve düştüğü noktadan V veya W şeklinde toparlanıp bu vadede tarihi zirve yenilemesi (xu100'da en azından).

Daha ilginç olan ise beklentim tutacak olsa bile piyasa ne yapar eder yanıldım galiba diyene kadar sabreder beni oyun dışında tutar. Viop'da çok çarpılıyorum, en büyük zararım da komisyon zararları oluyor onbinde 2'ye göre. Maalesef sadece kaşıntı yapan rahatsızlık veren pozisyonlar kazandırıyor ve o pozisyonlarda da elim hep tetikte olduğundan pozisyonu erken terkediyorum. Terste kaldığımda ise %80 olasılıkla stop-loss uyguladığımda dönen ama yatay testere piyasası deyip pozisyon arttırdığımda hareketin derinleştiği bir istatistik de cabası.

Pozisyon %50 hisse, %10 gümüş, %40 nakit varlıklar ve bolca viop gün içi çarpılmaca. Bozkurt haklı bırakmakla, viop'da kazanmanın anahtarı işlem yapmamak. İşlem yapmadığım gün 400-500 lira kardayım.

5. Dxy 91.53...
    Son 2 ayın yükseğinde, kafayı kaldırınca altın için riskli olduğunu yazmıştık burada bir kaç arkadaşla...
    Borsalar için de problem bakalım sadece tepki mi yoksa dip çalışması tamamlandı mı?
    Sevgili Karaduman okuyorsan bakabilirmisin?
    Teşekkürler...

6. Piyasada bildiğin soygun var bizimkiler lot ne tarafta fazlaysa oraya sürüyor tekniği kırdırıp ayı tuzağı yapıp yukarı sürüyorlar. Tüm korelasyonların içinden geçiyorlar kazanan da şansına kazanıyor gibi biraz günlük tekniğim ala geçmedi.

Tepe oluşumu 2020 OCAK-ŞUBAT dönemine benzetiyorum. Yuvarlağa aldım. Turuncu Çizgiyi Aylık kapanışa göre çizdim.Pembe çizgi pandemi öncesindeki yatay-yukarı piyasadan gelen kanal. Yeşil çizgi düşüşün son direnci o da kırılırsa yukarıda tepe hedefi beklerim.

7. GARAN son beş günde ortalama her gün %3 yükseldi...

Bu arada VAKBN her gün anca %1 yükselebildi, bazı günler bunu bile yapamadı...

Bugün GARAN %1,78 düşerken VAKBN %2 düştü...

O da banka bu da banka...

Bir de bir ara kamu bankalarının yüksek döviz açık pozisyonu dillendiriliyordu...

Dolar 8.50' den 7.10' a düştü yine bu kamu bankalarında tık yok...

Nereye kadar böyle gidecek bilemiyorum, ama bu böyle çok gitmez...

8.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    GARAN son beş günde ortalama her gün %3 yükseldi...

Bu arada VAKBN her gün anca %1 yükselebildi, bazı günler bunu bile yapamadı...

Bugün GARAN %1,78 düşerken VAKBN %2 düştü...

O da banka bu da banka...

Bir de bir ara kamu bankalarının yüksek döviz açık pozisyonu dillendiriliyordu...

Dolar 8.50' den 7.10' a düştü yine bu kamu bankalarında tık yok...

Nereye kadar böyle gidecek bilemiyorum, ama bu böyle çok gitmez...
    Hergün yatırım danışmanım arayıp vakıf öneriyor...
    Hala elim varmadı, ama gözüm kaldı ne yalan söyleyeyim...
    İyi zamanlamayla bence güzel kazandıracak...

Sayfa 949/1004 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •