Sayfa 52/89 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
Arama sonucu : 711 madde; 409 - 416 arası.

Konu: ISKPL - Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş.

Alıntı Originally Posted by sawoner Yazıyı Oku
    Sizleri dun ESEN'in halka arzını formda incelerken gördüm, ISKPL halka arzıyla karşılaştırıyordum ve yüzdelik satışlar olarak birbirlerine çok yakınlar. Peki bu halka arz hakkında ne duşunuyorsunuz, ben performansı kuvvetli görüyorum.
    halka arzların tavanını genelde 5. ve ya 6. gün bozuyorlar, sonrasında satış yeyip, biraz sarkıtıp bekletiyorlar malı toplayıp, beklenti dahilinde yukarı sürüyorlar, son arzların hemen hemen tamamı böyle olmuştur,

2.  Alıntı Originally Posted by Fondip Yazıyı Oku
    erken çıkanlar en az 5 hesaptan alanlardır. %60 kazandırmış hali 250 lira zaten. zarar yok, neyin kardan zararındasın da satıyorsun derler adama. sanki günlük karı 200 tl.
    17 hesaptan aldım acemiliğe gerek yok 11.2 milyon lotu var 9 milyon tavanda bekliyor. Tum şirketi tekrardan halka arz etsen gidicek neredeyse. Buradayız, profesyoneliz, bekliyoruz satın ekliyeyim.
    Sertifikali bir borsa danışmanı değilim nacizane yorumumdur, araştırmanızı kendiniz yapınız dediklerime göre al/sat/tut yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    halka arzların tavanını genelde 5. ve ya 6. gün bozuyorlar, sonrasında satış yeyip, biraz sarkıtıp bekletiyorlar malı toplayıp, beklenti dahilinde yukarı sürüyorlar, son arzların hemen hemen tamamı böyle olmuştur,
    Evet, FADE, ESEN, DNISI, BYRAK, ARDZ'de hepsinde benzer senaryolar yaşanmıştı ancak hiçbirinde 1 milyon TL emir sınırı bulunmamaktaydı. Yine çok buyuk bir caydırıcılık değil elbette ancak 4 gun olmuş en fazla lotu olan aracı kurum 212k taş çatlasa gun sonu 250k lotu bulunmakta.(%2) Bu kadarcık bir lotla baskı yapabileceğini duşunmuyorum şayet denerse tavanda bekleyen 8-9 milyon lot emri havada kapar, kaybeden gedik olur. Vurucaksa daha toplaması gerekiyor.
    Sertifikali bir borsa danışmanı değilim nacizane yorumumdur, araştırmanızı kendiniz yapınız dediklerime göre al/sat/tut yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by sawoner Yazıyı Oku
    Evet, FADE, ESEN, DNISI, BYRAK, ARDZ'de hepsinde benzer senaryolar yaşanmıştı ancak hiçbirinde 1 milyon TL emir sınırı bulunmamaktaydı. Yine çok buyuk bir caydırıcılık değil elbette ancak 4 gun olmuş en fazla lotu olan aracı kurum 212k taş çatlasa gun sonu 250k lotu bulunmakta.(%2) Bu kadarcık bir lotla baskı yapabileceğini duşunmuyorum şayet denerse tavanda bekleyen 8-9 milyon lot emri havada kapar, kaybeden gedik olur. Vurucaksa daha toplaması gerekiyor.
    Sirada bekleyen emirlerin hepsi karsilandigindami bu tarz hisselerde tavan serisi bozulur?

Yoksa tavanda bekleyen emirleri, tavan serisinin bozulmamasi icin yazan abilerin, o emirleri iptal edip ky i panikletmesiyle mi tavan bozulur?

Bence 2. Maddeyi atliyorsunuz gibi geliyor bana?

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

5.  Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Sirada bekleyen emirlerin hepsi karsilandigindami bu tarz hisselerde tavan serisi bozulur?

Yoksa tavanda bekleyen emirleri, tavan serisinin bozulmamasi icin yazan abilerin, o emirleri iptal edip ky i panikletmesiyle mi tavan bozulur?

Bence 2. Maddeyi atliyorsunuz gibi geliyor bana?

Tabiki cok haklısınız asıl etkili olan 2. Madde sonuçta o tavanda bekleyen 8.5 milyonun ancak 2 milyonu küçük yatırımcının emri? Ancak şunu da değerlendirmekte yarar var 401.000 küçük yatirimcinin sadece %3.5'i aramizdan ayrılmış geri kalan %96.5 hissede devam ediyor. Buna karşılık gedik verdiği farizi olarak diyorum 3 milyon emri silse ve elindeki 245k lotu bugun koysa.. Sizce A1, Info gibi aç kurumlar bunu karşılamaz mı? Karşılamaması için Gedik gerçekten yüksek bir lot yüzdesine sahip olmalı bana kalırsa %15-20 gibi (1.5-2.4 milyon lot). Bu cumaya kadar küçük yatırımcı sakin kalır oltaya gelmez ise güzel sürprizler olabilir.
    Yatirim tavsiyesi içermez. Al/sat/tut tercihlerinizi kendi arastirmalarinizla yapiniz.

Evet katiliyorum size. Hep soyluyorum yine soyleyecegim. Ky panik yapmazsa hic birsey olmaz. Tavan bozuldugunda ky nin buyuk bir bolumu panik yapip satis yapiyor. Halka arzcilar cikiyor. Sonra gercek yatirimcilar giriyor devreye.

Simdiden bile persembe, cuma gunune satarim hesabi yapanlar var.

Sonucta bi algi olusuyor.

Bakalim yasayip gorecegiz

Bol kazanclar dilerim.

Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

7.  Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Evet katiliyorum size. Hep soyluyorum yine soyleyecegim. Ky panik yapmazsa hic birsey olmaz. Tavan bozuldugunda ky nin buyuk bir bolumu panik yapip satis yapiyor. Halka arzcilar cikiyor. Sonra gercek yatirimcilar giriyor devreye.

Simdiden bile persembe, cuma gunune satarim hesabi yapanlar var.

Sonucta bi algi olusuyor.

Bakalim yasayip gorecegiz

Bol kazanclar dilerim.

Teşekkürler, bol kazançlar

ISKPL genel takas (birilerinin elinde mlyn lotlar var, bunlardan bazıları gerçekleşen primi yeterli görebilir)

Sayfa 52/89 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •