Sayfa 29/89 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 711 madde; 225 - 232 arası.

Konu: ISKPL - Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sergen_ksk Yazıyı Oku
    Ne kadar borsayi bilmeyen arkadas var.Sen istediğin kadar simdiden emir ver hisseyi oncelik degil yuksek emir veren alir.Kap haberi gelmedi ne zaman hissenin işleme başlayacağı belli degil varsa kap haberini gösterin.
    nasıl yani.
    şimdi ben 10 lot emir verdim bugün.
    sen yarın 11 lot emir verirsen benden önce senin emrin mi gerçekleşir ?

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    nasıl yani.
    şimdi ben 10 lot emir verdim bugün.
    sen yarın 11 lot emir verirsen benden önce senin emrin mi gerçekleşir ?
    Evet.

İkiniz de 11 lot verirseniz önce emri veren önceliği alır.

Pazartesi açılmaz büyük ihtimalle ancak Sn. Trakyalı ilk yorumunda bence alım satım yapılabildiğinden bahsetmiş ama ifade hatası olmuş. Zaten hangi gün açılacağı da çok önemli değil. Hepimizde 28-29 lot var. Bence en az 5-6 tavanı var. Zaten 28-29 lotla yatırımcı da olamayız. Gidip 32 liradan da bu hisseyi tavandan almam. Bir elektrik faturamızı ödemiş olacağız elde ettiğimiz karla.

3. Zaman Önceliği nedir?

Hisse Senetleri Piyasası’nda, fiyat eşitliği halinde, sisteme zaman açısından daha önce kaydedilen emirler öncelikle karşılanır.

Müşteri Emirlerinin Önceliği Kuralı: Fiyat ve zaman öncelikleri açısından eşitliğin söz konusu olduğu emirler arasında müşteri emirleri, Borsa üyelerinin kendi nam ve hesaplarına verdikleri Borsa emirlerinden önce sisteme girilir. Müşteri emirlerine tahsiste uygulanacak kuralları Borsa Yönetim Kurulu belirler.

ALINTIDIR.
    Bu bilgiyi aracı kurumumuzda da edinebilirsiniz.
    Önce gelen malı kapar durumu.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

4. Burada yazılanlara inanarak işlem yapmayın.
    Araştırın.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5. Emirlerde Öncelik Kuralları Nelerdir?

1 .Fiyat Önceliği Kuralı: Fiyat önceliği verilen emirlerde 1. belirleme önceliğidir.

Daha düşük fiyatlı satım emirleri , daha yüksek fiyatlı satım emirlerinden; Daha yüksek fiyatlı alım emirleri , daha düşük fiyatlı alım emirlerinden önce karşılanırlar.

2. Zaman Önceliği Kuralı:Hisse Senetleri Piyasası’nda, verilen emirlerde fiyat eşitliği varsa işlem önceliği emir zamanına göre sonuçlandırılır.

Örneğin fiyat eşiği aynı olan 2 hisse senedinde aynı gün
    içerisinde birisi saat 10:00 da diğeri ise 13:30 da emir vermiş ise saat 10 da
    verilen emirin işlemi sonlandırılır.

3.Müşteri Emirlerinin Önceliği Kuralı: Fiyat ve zaman öncelikleri açısından eşitliğin söz konusu olduğu durumdur. Borsa üyelerinin kendi nam ve hesaplarına verdikleri Borsa emirlerinden önce sisteme girilir.Ona göre işlem sonlandırma sıralaması sağlanır.

6. Örnek
    Ben piyasa fiyatından emirimi bugün girdim.
    Başka biri 16,10 fiyatı ile aynı tarih ve saatte girdi.
    Benim önceliğim vardır.
    Ben de 16,10 fiyat ile ilk emri vermiş olursam ve benden önce o tarh saatte 16,10 fiyatlı ve bu fiyatın üstünde emir veren yoksa ilk bana tahsis edilir.
    Aynı fiyat ve tarih saat ve aynı miktarlı emirlerin önceliğini borsa sistemi önceliği seçer.

7.  Alıntı Originally Posted by ufakyatırım Yazıyı Oku
    iyi akşamlar. Karşılanamayan taleplere ait bedeller her bankada iade olmadı mı ? Ben şahsen ziraat, vakıf ve garantiden iade olan paraları çektim ancak arkadaşım yapı kredi ve iş bankasında iadenin henüz gerçekleşmediğini iddaa ediyor. Bu iki bankadan alış yapıp da artan tutarların yatıp yatmadığını söyleyebilecek var mı acaba ?
    Ben şimdi baktım. Hesabımda 28 lot var. Alım yapılmayan para hesabımda görünüyor.
    Sorun yok.

8.  Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    Alım emri girdim. Buraya resmi atamadım. Kopyasını aşağıya yapıştırdım...
    Global akşam seans kapanışta 30 dakika sonra kalan paramı geri bıraktı. O saatten sonra da alım emri girilebiliyordu.
    Örnek emir alımı.
    ISKPL.HE A Serbest Fiyat 1 Yeni
    O girdim dediğimiz yer halkarz kısmı, normal alım için ISKPL.HE yi silin tekrar ISKPL yi ekleyin ekleyebilirseniz alım emri girersiniz Halkyatırımda sözkonusu değil.

YTD

Sayfa 29/89 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •