Sayfa 118/405 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 937 - 944 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Borsaya ilk başladığımızda yabanco ortağı olan ve yabancı yatırımcıları olan hisseler öncelikle tercih edilmeli denirdi. Şimdi ise bunun tam tersi bir mantık var. Yabancılar ülkemizden güven sorunu var deyip, patronda özel ihtiyaçlarım var deyip satarsa,isterse bu hissenin finansal verileri çok iyi olsun ve yatırımla birlikte sürekli büyüme-karı çok iyi olsun bunun hiçbir önem i yok. Alkim hissemizde olduğu gibi. Yarında temettü beklentisi bittiğinden dolayı da aşağıya salması da kesin gibi. Teşekkürler Alkim.

2. 3 kuruşluk stopajı vermemek için bugün satanlar da var herhalde, hala %4 ekside olmasının sebebi bu olsa gerek.
    Adam gibi tahtacı olsa satanlara sattıkları fiyatın altında vermemeli, sinekten yağ çıkartmak denir buna.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    3 kuruşluk stopajı vermemek için bugün satanlar da var herhalde, hala %4 ekside olmasının sebebi bu olsa gerek.
    Adam gibi tahtacı olsa satanlara sattıkları fiyatın altında vermemeli, sinekten yağ çıkartmak denir buna.
    Alka yı gördünüz temettü verdi serbest düşüş yaptı, Alkim de ise yabancı ve patron satışları var. Hem ülkede hem de hissede patron güvensizliği var. % 15 stopaj da çabası, zaten düşmek için de bahane arıyorlardı. Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Alka yı gördünüz temettü verdi serbest düşüş yaptı, Alkim de ise yabancı ve patron satışları var. Hem ülkede hem de hissede patron güvensizliği var. % 15 stopaj da çabası, zaten düşmek için de bahane arıyorlardı. Saygılar.

Ona patron satıışı değil de New York eğitimli ortak satışı diyelim, Reha bey benim gözümde patrondur ve beyanı var zaten.

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Ona patron satıışı değil de New York eğitimli ortak satışı diyelim, Reha bey benim gözümde patrondur ve beyanı var zaten.
    Arkın Kora da patron, YKB Yrd.cısı, oy hakkı çok yüksek daha ne olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    2022 de bu sayfalari tebessümle okuyor olacağız
    kredili almadiysanz, kisa vadeci degilseniz viz gelir tiris gider
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    2022 de bu sayfalari tebessümle okuyor olacağız
    kredili almadiysanz, kisa vadeci degilseniz viz gelir tiris gider
    ALLAH'a şükür kendi paramla oynuyorum, hiç kredili alım satım yapmadım. Alkimin finansal verileri bakarak yatırım yaptık. Arsa yatırımı yaptım gibi düşünüyorum. Ama olası büyük dalgalanmalardan olumlu yönde yararlanmak için alım fiyatlarımızın düşük olmasına dikkat ediyoruz.

8. Yarın temettü var, zaten pandemiden dolayı burnumuzu çıkarmıyoruz, hisse de bu kadar düşmüşken Arkın efendinin malından azıcık daha alıcağım mecburen.

Sayfa 118/405 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •