Sayfa 175/405 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 3237 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    kurtarici kim olacak onuda söyle bari..çözümüde söyle..iki koyun ver ikisinide kaybedecek muhalif liderler var..
    5 maske dağıtamayan adamı denedik yettti 19 yıldır. covid den yüzbinler öldü aşı işi bile becerilemedi.Merkez bankasını geçiyorum bile.İmamoğlu iki senedir çok da iyi yönetiyor, israfı durdurdu en azından..

2.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    5 maske dağıtamayan adamı denedik yettti 19 yıldır. covid den yüzbinler öldü aşı işi bile becerilemedi.Merkez bankasını geçiyorum bile.İmamoğlu iki senedir çok da iyi yönetiyor, israfı durdurdu en azından..
    iki senede istanbulun denizini yokeden 4 seneye ulkeyi nereye götürür..yazik oldu istanbula...bukadar vizyonsuz birini hiç haketmedi..dahada zaten seçilemez..

3.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    iki senede istanbulun denizini yokeden 4 seneye ulkeyi nereye götürür..yazik oldu istanbula...bukadar vizyonsuz birini hiç haketmedi..dahada zaten seçilemez..
    tabii denizi 20 senedir bastığın atık değil imamoğlu yoketti. 128 milyar doları imamoğlu yedi, sonra pekerin iddialarına imamoğlunun savcıları kulağını tıkıyor.Velhasıl ne güzel memleket rahat batıyor insana.

4.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    tabii denizi 20 senedir bastığın atık değil imamoğlu yoketti. 128 milyar doları imamoğlu yedi, sonra pekerin iddialarına imamoğlunun savcıları kulağını tıkıyor.Velhasıl ne güzel memleket rahat batıyor insana.
    20 yildir böyle birsey yok..ondan once çöp patlamalari olurdu şimdi işi büyütmüs sizinkiler denizi mahvettiler..daha önce haliçi mahvetmiştiler...biyolojik aritma tesisi icin temel atmama töreni yapti vizyonsuz...bu onun sonunu getirdi haberin olsun..öyle israfi önledim vs.laflari kimse yemez..bir icraat yapin allah rizasi için eser birakin çene yapmayin..

5.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    20 yildir böyle birsey yok..ondan once çöp patlamalari olurdu şimdi işi büyütmüs sizinkiler denizi mahvettiler..daha önce haliçi mahvetmiştiler...biyolojik aritma tesisi icin temel atmama töreni yapti vizyonsuz...bu onun sonunu getirdi haberin olsun..öyle israfi önledim vs.laflari kimse yemez..bir icraat yapin allah rizasi için eser birakin çene yapmayin..
    evet 128 milyar doları lüpleterek kendine 14 tane ucak filosu kurup, her gün insanların intihar ettiği ülkede demeli ki açları da muhalefet doyursun.O artıma tesisini de ibb imamoğlundan önce iptal etti silahtarağa da yemiyoruz yalanlarınızı artık.

6. BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN:
    Kanun No. 7326
    Kabul Tarihi: 3/6/2021
    Bu yeni kabul edilen kanunla, şirket varlıklarının yeniden değerleme sonucunda oluşan değer farkının vergisi %5 ten %2 ye indirilmiş..

Bu yeni yasa ile bu güne kadar maddi duran varlıklarını yeniden değerlemekten kaçınan şirketler, belki bu yıl sonuna kadar şirket defter değerini kredibilitesini yükseltmek için maddi duran varlıklar için yeniden değerleme yaparlar. Şirketlerin gercek özsermaye gücü ve gercek defter değeri açığa çıkar.

Şirketlerin özsermaye veya hisselerin defter değerinin yükselmesi, Bistin genel değeride yükselmesi açısından olumlu olur. Daha makul fiyatlarda görünecek olan BİST’e yabancı ilginin artmasınada etki eder! BİST’in Enflasyon ve dovize karşı her yıl değeri düşmekte, özellikle yabancı para birimi bazında..
    Enflasyonist bir ülkede bir kaç yılda bir şirket maddi duran varlıkların yeniden değerlendirmelerin yapılması zorunlu olmalı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,231
     Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Bu hisseyi izleyen biriyim asıl olarak şu sıralar Alark yatırımcısıyım. Daha önce biriktirmek için eski haliyle bir 500 lot alana kadar sonra satana kadar canımı çıkarmışlardı... şimdi ise belki biriktirmek için alırım diye düşünüp takip ederim. dönem dönem bilançosu ile ilgilenir ve kendimce projeksiyon yaparım... şunu bilirim bir hisseye atlamadan önce tanımak ayrıntılı bilmek gerekir.

bir ara burada sn mahmut çiftçinin ayrıntılı floadunu paylaşmış ve çok şey öğrendiğimi belirtmiştim. sonrada hissenin olumlu ve olumsuz yönlerini tartışmak istemiş ama fikrime iştirak eden olmadığı için çekilmiştim... son dönemlerde bu hissede gördüğüm bir şey var. sanki sadece bu hissede yazmak için nick almış kişiler fazlalaşmaya başladı. bu da bilgi kirliliğini getirebilir düşüncesindeyim. belki de gerçekten hisse ile ilgilenenleri uzaklaştırma düşüncesi vardır. gün içinde sürekli yazıp hiç bir şey söylemeyen mesajlar arttıkça diğer mesajları atlama saiki de kalmıyor ve aynı şeylerdir deyip konuyu açmaktan imtina etmeye başlıyor insan...
    not kimse ile polemiğe girmek niyetinde değilim. sadece fikirlerimi paylaştım...
     Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    sn Tovbekar,
    Mahmut çiftinin yazdıkları kıymetlidir ama ondan daha kıymetli paylaşımlarda bulunan arkadaşların postları var
    üzerinize alınmayın ama insanlarımız her postununa hemen karşılık verilemsini istiyor ama 2 sayfa geriye gitse zaten orda daha fazla
    bilgi var, okumadan anlık cevap peşinden
    Buraya yazanlar tekrara düşmemek üzere yazmiyorlar, Beklentimiz P.S. yatırımı idi buda YK ile alındı ve Ocak ayı itibari ile
    Montajlama v.s. yapılmaya başladı Kap bilgileri, Yine YK başkanın bloomberg açıklaması ile 3 çeyrekte bilançoda görecegiz,
    Beklentim sürekli kapasite arttirimi ile P.S. ile önemli gelirler elde etmesidir,
    Eski halinde nasil satabilirim diye sordaydınız yardımcı olurdum tahta takip eden birisi olarak,
    Gün sonu oyak yatirim ne var yok aliyordu. Karanlik odada satabilirdiniz.

Diğer yazdığınızda hem fikirim buraya bir ekip dadandi, eski nicklerini az çok tahmin ettigimiz,
    Hayirlisi,
    Bol Kazanc
    sn Dvk psh
    mahmut çiftçi toplu olarak vermişti ama bir ayrıntı yakalamıştı aslında iki...biri SODAŞ ile ilgili idi diğeri de ortak satışları.... ama hissede Yaşar erdinç ile birlikte takip etmeye devam ederim ve öğrenmeye çalışırım. burada yazanları da okumaya faydalanmaya çalışıyorum... asıl son zamanların rahatsızlık veren unsurları beni tedirgin etti muhtemelen bunları anlamışsınızdır...
    verdiğim rahatsızlık için üzgünüm ...
    sn mahmut çiftçiyi tebrik ediyorum... aslında diğer hususla ilgili bir şey olacak mı ayrıntılı olarak bilançoya bakmalıyım ama galiba hisse ile ilgili beklentilerim zayıfladı... tabii ki bu durum belki bıktırmanın sonuna mı gelindi diye düşündürebilir...
    polemiğe girmek için yazmadım bir teşekkür ki karşılıksız bilgi veren insanlara teşekkür edilmeli bir de eğer bilançolara bakan var ise Sodaş ve holdingi ile ilgili sn çiftçinin belirttiği durumlar var mı merak ediyorum...
    not yazışmalar 3 şubat ama konunun evveliyatı daha önce

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
    sn mahmut çiftçiyi tebrik ediyorum... aslında diğer hususla ilgili bir şey olacak mı ayrıntılı olarak bilançoya bakmalıyım ama galiba hisse ile ilgili beklentilerim zayıfladı... tabii ki bu durum belki bıktırmanın sonuna mı gelindi diye düşündürebilir...
    polemiğe girmek için yazmadım bir teşekkür ki karşılıksız bilgi veren insanlara teşekkür edilmeli bir de eğer bilançolara bakan var ise Sodaş ve holdingi ile ilgili sn çiftçinin belirttiği durumlar var mı merak ediyorum...
    not yazışmalar 3 şubat ama konunun evveliyatı daha önce
    Ne yazmis sn tövbekar, bilgim dahilinde ise yazarim.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 175/405 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •