Sayfa 242/405 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    saçmalamanın daniskasını yapmışsın.hem ekonomist değilim diyorsun hem çoğu ekonomistin eleştirmediğinin katmerlisini eleştirmişsin.faizler düşmeden hiçbirşey düzelmez.üretim maliyetlerinin önemli bir kalemini oluşturan faizlerin düşmesi maliyetleri dolayısıyla fiyatları düşürecektir.ben de çok merak ediyorum sen ne içiyorsun da iktisadi konularda zerre kadar bilgi birikimin olmadan ahkam kesiyorsun.burada siyaset yapmanın yasak olduğunu bilmeyecek kadar zavallısın da aynı zamanda.bizi yönetemeyen siyasi iktidardan daha iyisini bu millet buldu da mı seçmedi.bir bak bakalım sence kim hangi kafa yönetecek bu ülkeyi.özelden yaz da burada siyaset yapıp kimseyi rahatsız etmeyelim.
    sen ne çok biliyor muşsun be üretim maliyetleri faiz miş

o zaman disarıdan hammadde almıyorsun sa öpüçükle veriyorlar

benzin ve doğalgaza zam yapmada göreyim seni

biraz okuyun be alım gücü düşen bu millet değil demi

onun iki günde mazot da 64 kuruş zam yaptılar demi

Arkadaşlar kırıcı ve yıkıcı cümleler kullanmayalım. Otoriter, bilmiş cümleler her zaman tehlikelidir. Lütfen gerginleştirici cümlelerden kaçınalım. Saygılar.

çok özüe dilerim ama hergün biraz daha fakirleşirken ve bunun savunulması beni çileden çıkarıyor.

Yazık bu millete

Çok hoş bir kapanış yaptı. Kapanışta endeks artarken çok şık düşüş gösterdi. Bravo, alkışlamak gerekir bu kapanışı.

5.  Alıntı Originally Posted by habala Yazıyı Oku
    sen ne çok biliyor muşsun be üretim maliyetleri faiz miş

o zaman disarıdan hammadde almıyorsun sa öpüçükle veriyorlar

benzin ve doğalgaza zam yapmada göreyim seni

biraz okuyun be alım gücü düşen bu millet değil demi

onun iki günde mazot da 64 kuruş zam yaptılar demi
    sen gerçekten zavallı değil zavallıların bile acıyacağı kadar cahilsin.senle muhatap olmam hata sen git kahvede derdini anlat.20 yıl önce asgari ücret 99 dolardı şimdi 260 dolar.hergün fakirleşmekten bahsederken 20 yıldır büyüyen hem de kalkınmakta olan ülkeler arasında en fazla büyüyen ülkemiz var.cumhuriyetten bu yana ne yapılmışsa onların 3-4 katı yapılmış.hastane yol,havaalnı,okul...aklına ne geliyorsa.ama sen ne anlarsın büyümekten bu yatırımlardan.siz alışmışsınız temel atmama törenlerine,şov yapmaya,gecelik faizlerin yüzde 8500 olmasına,bir vekil istifa edince borsanın 3 gün taban yapmasına.istikrar nedir ne anlarsınız.boş tencere misali ötemkten başka ne bilirsiniz? sizin beklediğiniz o ülke rüyalarda kaldı.ekonomi battı diyeli 12 yıl oldu ama lüks arabalarda 6 ay sıra bekliyor bu millet.oğlunun elinde iphone 15 telefon olup 3 ay kullandıktan sonra 16 sını almak için 20 bin lirayı gözden çıkaranlar da pahalılıktan bahsediyor.benzini ben olsam 30 lira yaparım.ne bu be her arabada 1 kişi trafikten ambulanslar gidemiyor hastaneye varmadan hastala ölüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Çok hoş bir kapanış yaptı. Kapanışta endeks artarken çok şık düşüş gösterdi. Bravo, alkışlamak gerekir bu kapanışı.
    ewet şapka çıkarmak lazım bu kapanışa))

7.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    sen gerçekten zavallı değil zavallıların bile acıyacağı kadar cahilsin.senle muhatap olmam hata sen git kahvede derdini anlat.20 yıl önce asgari ücret 99 dolardı şimdi 260 dolar.hergün fakirleşmekten bahsederken 20 yıldır büyüyen hem de kalkınmakta olan ülkeler arasında en fazla büyüyen ülkemiz var.cumhuriyetten bu yana ne yapılmışsa onların 3-4 katı yapılmış.hastane yol,havaalnı,okul...aklına ne geliyorsa.ama sen ne anlarsın büyümekten bu yatırımlardan.siz alışmışsınız temel atmama törenlerine,şov yapmaya,gecelik faizlerin yüzde 8500 olmasına,bir vekil istifa edince borsanın 3 gün taban yapmasına.istikrar nedir ne anlarsınız.boş tencere misali ötemkten başka ne bilirsiniz? sizin beklediğiniz o ülke rüyalarda kaldı.ekonomi battı diyeli 12 yıl oldu ama lüks arabalarda 6 ay sıra bekliyor bu millet.oğlunun elinde iphone 15 telefon olup 3 ay kullandıktan sonra 16 sını almak için 20 bin lirayı gözden çıkaranlar da pahalılıktan bahsediyor.benzini ben olsam 30 lira yaparım.ne bu be her arabada 1 kişi trafikten ambulanslar gidemiyor hastaneye varmadan hastala ölüyor.
    Sn. 2020, madem uygulamaları ve düşük reel faizi, bu kadar çok savunuyorsunuz size nacizane bir tavsiyem olacak, yatırıma yönelttiğiniz birikimlerinizi faize çeviri verin, bu şekilde ülke ekonomisine katkıda sağlamış olursunuz.

https://twitter.com/nedenttoldu/stat...bKX8iE2Zg&s=19

ASUS_X00TD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 242/405 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •