Sayfa 395/405 İlkİlk ... 295345385393394395396397 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. Gün içinde alımlarımı tamamladım. Allah utandırmasın inşallah.
    Herkese selamlar arkadaşlar bereketli olsun yatırımlarımız

2. Amin inşaALLAH hayırlı bereketli olsun

3. Şirkette uzun vade için umut var mı sizce ? Acelem yok ama umudum da azalıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by doctorm Yazıyı Oku
    Şirkette uzun vade için umut var mı sizce ? Acelem yok ama umudum da azalıyor.
    Senelerce taşıdım.

Firma sodyum sülfatta zorlanıyor sentetikler maliyeti yakaladı fiyat avantajı kalmadı. O yüzden gübre işine girdiler.

Geçti o şaşalı günler.

Bence bu seviyelerde kalır ileride gitmez, geride kalmaz.

Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi görüşüm. Şahsi görüşüm beni bağlar, sadece beni ilgilendirir. Herkes kendi hesabını kendi yapsın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,704
     Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Bilgim yok dostum, Tahminim ise İsrail , Ürdün,
    Tahtadaki hareketlenme bu sebeptenmis,
    Adamlarin 6nci hisleri çok kuvvetliymis masallah

An itibariyle temettü hesabıma yatmıştır emeği geçenlere teşekkürederim, tabi seneye inşaallah acısını çıkartmak ümidiyle.

Temettümü alırım keyfime bakarım, alan ortaklara hayırlı olsun güle güle harcasınlar...
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
     Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    An itibariyle temettü hesabıma yatmıştır emeği geçenlere teşekkürederim, tabi seneye inşaallah acısını çıkartmak ümidiyle.

Temettümü alırım keyfime bakarım, alan ortaklara hayırlı olsun güle güle harcasınlar...
    Sanada hayirli olsun abi ben gram alacagim onla ,
    hep biz mal tasimayacagiz secim sonrasinda Alkim alacagim
    birazda onlar tasisin
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

7.  Alıntı Originally Posted by Sade Vatandaş Yazıyı Oku
    Senelerce taşıdım.

Firma sodyum sülfatta zorlanıyor sentetikler maliyeti yakaladı fiyat avantajı kalmadı. O yüzden gübre işine girdiler.

Geçti o şaşalı günler.

Bence bu seviyelerde kalır ileride gitmez, geride kalmaz.

Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi görüşüm. Şahsi görüşüm beni bağlar, sadece beni ilgilendirir. Herkes kendi hesabını kendi yapsın.
    Söyledikleriniz doğru ama yeni bir olay değil. MTA sitesinden baktım ve aşağıda paylaşıyorum. dünyada doğal ve sentetik üretimler ta 1998 yılında üretim olarak eşitlenmiş.

ben alkim'e şu bakış açısı ile bakmanın mantıklı olacağını düşünüyorum, kimya sektöründe büyüme potansiyeli olan nadir firmalardan, bu sebeple bu gübre işi tutmasa bile(bence tutacak gibi), kimya dünyasında başka bir şey başlatabileceklerini düşünüyorum.

saygılar, sevgiler, YTD

"1998 yılından sonra üretim miktarları yönüyle doğallar ve sentetikler başa baş duruma gelmiş olup uygulanan fiyat politikası çerçevesinde sentetik'deki düşük fiyat nedeniyle tercihin sentetiğe yöneldiği görülmektedir. Doğal üreticilerin yöntem ve teknoloji benzerliği nedeniyle dengeli fiyat politikası uygulamakta, yüksek tüketim alanı olan deterjan sektörünün sıvı türü ürüne kayma göstermel eriyle talep eksikliği olabilmekte, sentetik ürünlerin cam ve deterjan sektörüne uygun ürün haline getirme arayışları diğer bir dar boğaz yaratma kanıtı olmaktadır. Bu da doğal üreticilerin diğer kimyasal (Sodyum türevleri) ürünlere entegre olmalarının şart olduğunu vurgulamakta, finans desteği, yatırım ve globalleşme ihtiyacına gerek duyulmaktadır. Bu gereksinim yeni istihdam, iş alanı, ticaret katkıları getirecektir.
    Sodyum Sülfat sektöründe üretim artışının sağlanabilmesi için finansman desteği gerekli görülmektedir. Sanayi tuzu olan bu maddenin üreticilerine gerekli desteklerinin yapılmasının ülkemizin yararına olacağı düşünülmektedir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
    Teranin bu kadar mali yok, 250k
    kimin malini satti acaba ?

Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 395/405 İlkİlk ... 295345385393394395396397 ... SonSon

Yer İmleri