Sayfa 218/405 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon
Arama sonucu : 3238 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Bu kadar ketum yönetim olur mu???*** Şirketin yatırımlarla ilgili açıklamalar yapması gerekmiyor mu. Ne biçim davranış biçimi anlamakta zorluk çekiyorum.
    bundan 3 4 ay önce maille sorulan sorulara, yatırımlarımız son hızda zamanında ilerliyor cevabı veren adam, haziran sonu son dakka fabrikayı 2 ay erteledik kapı attı. sanki verdikleri cevaplar cok doğru da kapları kaldı bir eksik.

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    bundan 3 4 ay önce maille sorulan sorulara, yatırımlarımız son hızda zamanında ilerliyor cevabı veren adam, haziran sonu son dakka fabrikayı 2 ay erteledik kapı attı. sanki verdikleri cevaplar cok doğru da kapları kaldı bir eksik.
    Bugün mail attım. Bizlere tarih vermek zorundasınız diye. Devamlı mail atıyorum kesin tarih verin diye. Devamlı öteleniyor. En son eylül ayı ortalarına tarih vermişlerdi. Bugün 13 Eylül, şu ana kadar kesin tarih ile ilgili bilgi verilmesi gerekiyordu.

Zor dostum zor, zor hisse.

4. Son 3 aya baktım trend yatay gibi birşey, ondan önceki son 3 aylara baktığımda trend aşşağı yöndü. Biraz analiz yapalım. Bıktım sallama analistlerin söylediklerinden. Hiçbiri tutmuyor. Almış grafiği şöyle olur böyle olur. Birşey olduğu falan yok.

Üstad diyorki. Satıcılar ve alıcıların aklından geçeni kimse bilemez. Alıcıların alım yapması veya satıcıların satış yapması, ne zaman ne şekil bu bilinmez bir muammadır. Alıcılardan bir veya birkısmı artık trendin yönünün aşşağı değilde yukarı gideceğine kanaat getirip alıma başlaması ile diğer alıcılarda birlikte hissenin yönü değişir. Yalnız hala trendin yönünün aşşağı gideceğini düşünen satıcılar satmaya devam ederse alıcılar zarara uğrayabilir. Burda büyük satıcı kim? patron. Alan kim? yok. Bu trend nasıl yönünü tersine çevirecek ? Patron hala trendin yönünü aşşağı çekmeye çalışıyor. Yalnız son 3 aydaki davranışı ondan öncekiler gibi değil. Farklılık var. İçimden bir ses bu dönecek diyor ama fırsat veren yok. Ana endeksinde yardım ettiği yok. Yeterki yönü aşşağı çevirsin. Bizimki için bulunmaz nimet. Arkadaşlar bizip ps fiyatlandı. Bu durumdan anlaşılan o. Umarım yanılırım.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

Alıntı Originally Posted by fatihsrky Yazıyı Oku
    Son 3 aya baktım trend yatay gibi birşey, ondan önceki son 3 aylara baktığımda trend aşşağı yöndü. Biraz analiz yapalım. Bıktım sallama analistlerin söylediklerinden. Hiçbiri tutmuyor. Almış grafiği şöyle olur böyle olur. Birşey olduğu falan yok.

Üstad diyorki. Satıcılar ve alıcıların aklından geçeni kimse bilemez. Alıcıların alım yapması veya satıcıların satış yapması, ne zaman ne şekil bu bilinmez bir muammadır. Alıcılardan bir veya birkısmı artık trendin yönünün aşşağı değilde yukarı gideceğine kanaat getirip alıma başlaması ile diğer alıcılarda birlikte hissenin yönü değişir. Yalnız hala trendin yönünün aşşağı gideceğini düşünen satıcılar satmaya devam ederse alıcılar zarara uğrayabilir. Burda büyük satıcı kim? patron. Alan kim? yok. Bu trend nasıl yönünü tersine çevirecek ? Patron hala trendin yönünü aşşağı çekmeye çalışıyor. Yalnız son 3 aydaki davranışı ondan öncekiler gibi değil. Farklılık var. İçimden bir ses bu dönecek diyor ama fırsat veren yok. Ana endeksinde yardım ettiği yok. Yeterki yönü aşşağı çevirsin. Bizimki için bulunmaz nimet. Arkadaşlar bizip ps fiyatlandı. Bu durumdan anlaşılan o. Umarım yanılırım.
    Mail attım yeni yatırımın kesin bir tarihi ile ilgili. Cevap veren yok.

6. Euro ve try

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çağla hanımdan mail geldi. Mail içeriği aşağıdaki şekildedir. Saygılar.

Yatırımımız planlandığı takvime göre devam etmektedir. Bu ay içerisinde pilot üretime başlanması hedeflenmektedir.

Yine hedeflenmektedir ibaresi ucu açık bir ifade. Şirket kesin tarih verir emniyet payı bırakarak, onu da yapamıyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Çağla hanımdan mail geldi. Mail içeriği aşağıdaki şekildedir. Saygılar.

Yatırımımız planlandığı takvime göre devam etmektedir. Bu ay içerisinde pilot üretime başlanması hedeflenmektedir.

Yine hedeflenmektedir ibaresi ucu açık bir ifade. Şirket kesin tarih verir emniyet payı bırakarak, onu da yapamıyorlar.
    Açılış programı var mı, kimler katılacak konusunda bir KAP gönderme zahmetinde bulunsalar Çağla hanım.
    Garanti değil demekki, ama bu saatten sonra erteleneceğini sanmıyorum, oradan verilecek mesajlar önemli.
    Şahsen bu PS yatırımı gözümde fazla büyüttüğümü geç de olsa anladım, bendeki heyecan şirket yetkililernde olmadı valla.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 218/405 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •