Sayfa 70/405 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 3238 madde; 553 - 560 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Böyle günde endeks cakilmis -%2 Alkim +%5
    isteyen varsa satip gidebilir , o sansi veriyor,
    Burda yazıp moral bozmak isteyen çok bilmisler iki günde Alkime kiyasla %13 eksideler , ve sinir stress cabasi.
    Blue Chip hissesi
    Bilanço gayet iyi,
    kısa vadeli borçlar 170 mil. dn 144 mil. düşmüş,
    172 mil tl döviz fazlalığımız devam ediyor. ıvır zıvır herşeyi bir tarafa bırakırsak net esas faliyet karı 201 mil. yeter de artar bil.

birde ilerki zamanlarda kapasite artışı , PS ve Alka kağıdın artan karlılığıyla çok daha cazip ve güvenli bir liman olduğu aşıkardır.
    geçen yıl pandemi başlangıcında da hiç düşmemişti.
    hayırlısı olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by th_orna Yazıyı Oku
    herkese merhaba;

Ziraat yatırımın kap bildirisinde Alkim için temettü bilgisi verilmiş ben raporlarda göremedim ama belki benim dikkatimden kaçmıştır.

"Ayrıca Şirket Yönetim Kurulu hisse başına brüt 1,9348 TL (net
    1,64458 TL) kar payı dağıtım teklifini Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Teklif edilen nakit kar payı hak kullanım tarihi
    28.05.2021'dir. Dünkü hisse kapanış fiyatına göre temettü verimi %8,3 olarak hesaplanmaktadır."
    işyatırıma henüz haber düşmedi, 1.9 bürüt yüksek bir rakam 150 mil. sermaye 200 mil kar var hepsini dağıtsa bile 1,4 bürüt anlamına gelir, ancak geçmiş yıl karlarından ilave ederlerse dediğiniz rakam olabilir.

örneği TTRAKTOR de aynısını yaptı 776 mil kar açıklayıp, 880 mil dağıtma kararı aldı.

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    işyatırıma henüz haber düşmedi, 1.9 bürüt yüksek bir rakam 150 mil. sermaye 200 mil kar var hepsini dağıtsa bile 1,4 bürüt anlamına gelir, ancak geçmiş yıl karlarından ilave ederlerse dediğiniz rakam olabilir.

örneği TTRAKTOR de aynısını yaptı 776 mil kar açıklayıp, 880 mil dağıtma kararı aldı.
    Bu temettü rakamları yatırımda olan bir şirket için çok süper. Bu devirde herkes bedelli açıklayıp işin kolayına kaçıyor. Bu rakamlar doğru ise şirket yöneticilerine teşekkür eder, saygılar sunarız.

4.  Alıntı Originally Posted by th_orna Yazıyı Oku
    herkese merhaba;

Ziraat yatırımın kap bildirisinde Alkim için temettü bilgisi verilmiş ben raporlarda göremedim ama belki benim dikkatimden kaçmıştır.

"Ayrıca Şirket Yönetim Kurulu hisse başına brüt 1,9348 TL (net
    1,64458 TL) kar payı dağıtım teklifini Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Teklif edilen nakit kar payı hak kullanım tarihi
    28.05.2021'dir. Dünkü hisse kapanış fiyatına göre temettü verimi %8,3 olarak hesaplanmaktadır."
    Bu bilgiyi nereden temin ettiniz ?
    Böyle bir açıklama bulamadım Faaliyet raporunda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,968
     Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku

Bence Orda bir teknik hata var sn Foton,
    banka haberler sekmesinde arkadasin bahsettiği hesap yapılıyor ama Ziraat Yatirimin sayfasindaki bültende temettü haberi yok
    https://www.ziraatyatirim.com.tr/tr/sabah-stratejisi
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Herkesten özür dileyerek düzeltme yapıyorum peşpeşe inen şirket haberlerinde arada Anadolu Efese geçmiş gözümden kaçmış iletiyi siliyorum tekrar karışıklık için kusura bakmayın

7. Belki akşama genel kurul tarihi ve temettü oranını açıkalar şirket, temettünün üzerine yatacak halleri yok ya.
    Endeks az toparlansaydı bu bilançoyla 19 üstüne atatardı, ama vix vix endeksi tavan olmuş.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Belki akşama genel kurul tarihi ve temettü oranını açıkalar şirket, temettünün üzerine yatacak halleri yok ya.
    Endeks az toparlansaydı bu bilançoyla 19 üstüne atatardı, ama vix vix endeksi tavan olmuş.
    Temettü vermesin yatırımlarında kullansın. Zaten brüt temettü kadar fiyat düşüyor. % 15 stopaj kesiyor devlet. Ky zarara uğruyor zaten. Bedelsiz verse daha iyi.

Sayfa 70/405 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •