Sayfa 13/69 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
Arama sonucu : 545 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ECZYT - Eczacıbaşı Yatırım

1. Öyle bakarsak işin içinden çıkamayız. O bakış açısıyla ilaç holdingin % 51.70 sahip olmuş olur. Dolaylı yoldan ilacın yatırım holdingteki payı % 30 olur. Bu sarmal şeklinde sürer gider. Oysa dikkat edelim hiç dolaylı iştirak yoluyla ilacın yatırım holding sahipliğinden söz eden yok. Böyle işin içinden çıkılmaz.

2. Aynı şablonu ecilc için de düşünebiliriz.

''Amigoluk'' peşinde değilim.

Anlamaya , açıklığa kavuşturmaya uğraşıyorum.

Hedefim ; ecilc/eczyt arasındaki doğru pariteyi bulabilmek.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Sağolsun !!!! yatımcı ilişkileri , mevzu holding olunca acayip irrite oluyorlar.

Onlara da sordum, daha sorumu sormadan, ''holding ile ilgili bilgi vermiyoruz'' dediler!!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. Ayrıca, holdingin bilançosunu göremediğimizden , ecilc'ın holding'den dolayı eczyt payı belki de holdingin ''makul değeri '' içindedir.
    Bilemiyoruz.

5. Bir bilim kurgu filmi vardı. Nükleer savaş sonrası insanların mutsuz gözükmesi suç teşkil ediyordu. Olumsuz düşünmek elimine edilmek için yeterliydi. Herkes palyaço makyajıyla yaşamak zorunda. Çünkü negatif düşünmenin savaşa yol açtığı saplantısı vardı filmde.
    Bu Eczacıbaşı çalışanlarını o filmdeki insanlara benzetiyorum. Hep mutlu güleryüzlü. Biri ezberlerini bozduğunda çaresiz kalıyorlar. Aslında o mutlu görüntünün altında korkunç baskıcı bir yönetim var. Oysa bir her kurumda mister nolara ihtiyaç duyulur. O kurumun sigortasıdır böyle adamlar. Eczacı kardeşler öyle onaylanmaya alışmış ki, insan malzemesi görünürde iyi eğitim almış beceriksizler ordusu ile dolmuş. Evet efendimci kadrolar. O yüzden son 20 yılda küme düştüler. İlk 5 zengin arasında anılırlardı. İlk 20 ye girebilirler mi emin değilim.

Yatırımcı ilşkilerindeki kişilerin davranışları o genel ortamın bir yansıması. İçselleştirlmiş ama sonra yokmuş gibi davranılan büyük günah korkusu. ELEŞTİREL DÜŞÜNCE YOKLUĞU

Her tarafları tabu dolu, ama sorarsan sanat spor hepsi bunlardan sorulur.

6. Yukarda yazdıklarımı kaaale almayın , yanlış yorumlamışım.

Günaydın arkadaşlar, bu aşamadan sonra İlaçla Yatırım hisseleri arasında bir korelasyon arayışı içinde olmamanız mantıklı olacaktır diye düşünüyorum, hele hele geçmişe dönük bir korelasyon oranı üzerinde arayış içinde olmanın çok yanlış olacağı kanaatindeyim....Bir kaç ay sonra zaten durumlar daha da netleşecektir..

8. İlaçla yatırım arasında bir korelasyon arayışı yok. Zaten aynı malın iki yüzü olduğundan doğal olarak var olan korelasyon. Evet aynı mal.
    Son düzenleme : bezginbekir; 03-03-2021 saat: 10:22.

Sayfa 13/69 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •