Special Days Image
Sayfa 102/499 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 809 - 816 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Merhaba,

Kendi adıma bir kaç defa beklentileri sıralamıştım.

Altay Kardeşim Eplas forumunda benzer bir gönderi yapmış burada paylaşmak istedim;

Aynı beklentiler Holding için de geçerli;

kısa vadeli beklenti
    2017 bilanço
    vakıfbank protokolü
    yapılmayan 3 yıllık egeplastik genel kurulları
    yakın izleme pazarından çıkış
    basmane çukuru ruhsat alımının takibi(bizi bağlamasa desekte güçbirliği holding vergi yapılandırmasını ve egeyıldızın gb den alcagı olan 22 milyon nominal degerli hisseler in geri ödenmesi için şirkete para girişi açısından çok önemli...)

bu aşamalar 1 yıllık bir yeni yapılanma 2018 yılında olması gereken hamleler...

hisse fiyatlarında alsat yapanlar için çok yorum yapamam fiyat beni fazla ilgilendirmiyor....

ilgilendiğim kısım...
    egeplastik 2018 karı ile birlikte geçmiş dönem zararlarını kapatıp 2019 yılındaki yapçagı işlerle temettü verimliliği sermayesine oranla 1 e 3 temettü potonsiyeli olan bir şirket...
    yani 1 lot hissesi olan 2020 yılında 3 tl nakit temettü alır...(küresel kriz olmazsa-ülke içi siyasi karışıklık hortlamazsa)

uzun vadeli en ciddi beklenti...
    şirketin elinde bulundurduğu mal varlıklarının degerlemesi
    egeplastik
    egeyıldız
    romanya
    almanya
    egesökteks
    ve holdinge bağlı bilmediğimiz varlıklar...

bunların hesaplamasını tam bulan bu şirketin borsadaki pd/dd ile 5 yıllık kar rasyosunu iyi analiz eden bu hisselerin nereye ne zaman hangi fiyatlarına gelcegini çok iyi bilenlerin hesaplamaları bir bütün halinde degerlendiren hedifini koyup bekliyorlar...

herkese bol kazançlar...
    bugün bu hisseyi 5 tl fiyattan alan 2020 yılındaki kar ile birlikte nakit temettü geri dönüşü ile maliyetini sıfır olarak büyük bir fabrikanın has ortagı olucaktır...

yatırım tavsiyesi içermez...

İyi pazarlar. Saygılarımla,

2. sn ercanbay elbette mzhld içinde geçerli bütün beklentiler...
    ufak bir çalışmadan sonra şirketlerin birbiri arasında ortaklık payları çalışmasınıda paylaşmak istiyorum...o zaman zaten mzhld nin en tepede oldugu görülecektir...

3. Merhaba

Teşekkür ederim değerli kardeşim. Değerli çalışmalarını bekliyoruz.

Saygı ve selamlarımla,

4. Merhaba,

İnsanın biraz şansı da olacak...

Son 2 haftada can sıkıntısından bir kaç değişik alım yaptım. Yeterince hissem var ama olur da eskiden yaptıkları gibi, düşürme çabasına girerlerse, hisseler biraz geri gelirse diye beklettiğim biraz param vardı.

X senedini aldım ve aldığım fiyattan %50 karlı fiyatla verdim ve aynı gün Y senedini aldım. Y senedini bugün %40 karlı fiyatla verdim. Hepsi 15 gün içinde oldu.

Böylece, holding veya fabrika hissesini yarı fiyatına almış olacağım.

Arkadaşlarım bunu neden burada paylaştım diye kızabilirler. Kızacaklara şimdiden hak da vereyim de kızmasınlar.

Ne bileyim, hayatımda kazandığım en seri para olduğu için belki. İyi hissettim.

Burada 11. yılıma girdim. Bütün beklentiler gerçekleşip, yatırımımın karşılığını aldığımda, bu kadar iyi hissedecek miyim bilmiyorum.

44 mevsim değişmiş...

Herkese, hayırlı ve iyi kazançlar. İyi bir gün ve hafta yaşayın.

Saygı ve selamlarımla,

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

İnsanın biraz şansı da olacak...

Son 2 haftada can sıkıntısından bir kaç değişik alım yaptım. Yeterince hissem var ama olur da eskiden yaptıkları gibi, düşürme çabasına girerlerse, hisseler biraz geri gelirse diye beklettiğim biraz param vardı.

X senedini aldım ve aldığım fiyattan %50 karlı fiyatla verdim ve aynı gün Y senedini aldım. Y senedini bugün %40 karlı fiyatla verdim. Hepsi 15 gün içinde oldu.

Böylece, holding veya fabrika hissesini yarı fiyatına almış olacağım.

Arkadaşlarım bunu neden burada paylaştım diye kızabilirler. Kızacaklara şimdiden hak da vereyim de kızmasınlar.

Ne bileyim, hayatımda kazandığım en seri para olduğu için belki. İyi hissettim.

Burada 11. yılıma girdim. Bütün beklentiler gerçekleşip, yatırımımın karşılığını aldığımda, bu kadar iyi hissedecek miyim bilmiyorum.

44 mevsim değişmiş...

Herkese, hayırlı ve iyi kazançlar. İyi bir gün ve hafta yaşayın.

Saygı ve selamlarımla,

Tebrikler Sayın ercanbay. X:Merko,Y:Vakko olsa gerek.Aynısının kat be katı bizim X ve Y 'de olması dileğiyle.

6. Mazhar Zorlu Holding'in Vergi Dairesine Sunulan 2017 Yılı 12 Aylık Karı 54,318 TL

Kar rakamı hakkında yorumu olan var mı ?

7. Mazhar Zorlu Holding'in Vergi Dairesine Sundulan 2017 Yılı 12 Aylık Karı 54,318 tl

Mazhar holding 2017 - 9 aylık 306.924 tl zarar açıklamıştı. Konsolide bilanço da ise 8.287.656 TL kar açıkladı.
    Vergi dairesine sunulan rakamlar, konsolide bilonçolarda ki kar rakamlarından baya bir düşük oluyor.
    Son düzenleme : ruzgar; 14-02-2018 saat: 16:11.

8. Arkadaşlar bunların çok önemi yok asıl bakılması vede sonuca göre yol haritasının çizileceği olan 13 veya 14-03-2018 gelecek olan bilançodur. Arkanıza yaslanıp Kemal beye güvenin vede izleyin alınteri ile kazanılmış MZ Holdingin emeğini yedirmemenin mücadelesine tanık olun.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

Sayfa 102/499 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •