Sayfa 103/499 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 817 - 824 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. mzhld alan kişiler çok şanslı sermayesi 10.85 milyon tl olan bir şirket piyasa degeri 43 milyon tl iştirak ettiğ ve ortak olduğu şirketlerden kar geldikçe geçmiş dönem zararları bitçek ve her yıl düzenli temettü ödemesine geçcek...kısa zaman sonra bu hisseyi almak için çok kişinin sıraya geççegi aşikar...güneş doğmaya başladı mzhld için...

2.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2017 Yazıyı Oku
    Mazhar Zorlu Holding'in Vergi Dairesine Sunulan 2017 Yılı 12 Aylık Karı 54,318 TL

Kar rakamı hakkında yorumu olan var mı ?
    Merhaba,

Değerli Komodor Kardeşim, Diğer bilgi veren arkadaşlarıma tamamen katılıyorum.

Bu haber ve kar çok güzel. Bunun anlamı, iştiraklerden gelecek karın dışında, kendi kendini döndürüyor, anlamına geliyor. Zira şirketin ana konularından birisi; iştiraklere katılmak ve yatırım. Bu da cepten yemek, iştiraklerden ve yatırımlardan para beklemek anlamına geliyor. Konsolide bilanço öncesi kar açıklaması çok iyi şeyler olduğunu ve olacağını gösteriyor.

Bu da konsolide bilançoda gelecek karın bilançoda tertemiz görüneceği anlamını taşıyor.

Dahası, iştiraklerden gelecek bu paraların, tertemiz kasada yeni yatırımlar ve arkadaşımızın dediği gibi ileride temettü olarak değerlendirilecektir.

Güzel..,

Plastik sanayı geçen yıla oranla daha da büyüdü ve ihracat da arttı. Geçen yıl rekor üretim yapan fabrika(Eplas) 2017 nin rekorunu kıracak gibi görünüyor. Allah Ülkemize-Vatanımıza-Vatandaşımıza zarar ziyan vermesin.

Çorbayı içeceğimiz kesin de..,

Gerisi sabrımıza kalmış.

Saygı ve selamlarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by Batırık 67 Yazıyı Oku
    Tebrikler Sayın ercanbay. X:Merko,Y:Vakko olsa gerek.Aynısının kat be katı bizim X ve Y 'de olması dileğiyle.
    Merhaba,

Sağol kardeşim. Can sıkıntısından. Her iki hissemiz için de şu fiyata sarkarsa alırım diye bekliyordum. Gelecek gibi de görünmüyordu. "Hadi şundan al" dedim. İşim rast gitti.

Dün biraz holding, bugün de biraz Eplas aldım. O para da değerlenmiş oldu.

Zamanı gelince, hisselerimizin en çok kazandıran hisseler olmasını temenni ediyorum kardeşim. Zira çok bekledik.

Saygı ve selamlarımla.

4. Şirketimiz İle Vakıflar Bankası T.A.O. İzmir Şubesi Arasında Genel Kredi Sözleşmelerinden Ve Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmelerinden Doğan Borçlarımızın Tasfiyesi Ve Daha Önce Borcumuza Karşılık Bankanın Mülkiyetine Geçen Vefa Haklı İzmir Gaziemir Gayrimenkulünün Geri Alımına Yönelik Olarak Yönetim Kurulumuzun 10.08.2012 Tarihli Kararı Uyarınca Bir Protokol İmzalanmıştır.

Söz Konusu Protokole Göre Borç Tasfiyesi Ve Gayrimenkulün Alımı İçin Toplam 37.350.000,00 Usd Ödenecek Olup Bu Tutarın 23.500.000,00 Usd' Si 30.08.2012 Tarihine Kadar Kalan Tutar İse Muhtelif Taksitler Halinde Ödenecektir.

Bankanın Talebi Ve Yönetim Kurulunun Kararı İle 30.08.2012 Tarihli Borç Ödemesinden Mahsup Edilmek Üzere 2.000.000,00 Usd İmza Tarihinde Bankaya Ödenmiştir.13/08/2012-

AÇIKLAMANIN İŞARETLİ BÖLÜMÜNDE BELİRTİLEN GAZİEMİR ARSASININ GERİ ALINDIĞINDA, TEK BAŞINA ŞİRKETLERİN AKTİFİNE YAPACAĞI KATKIYI DÜŞÜNSENİZE? DEĞERLEME ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIMA GÖRE ARSANIN GÜNCEL DEĞERİ ENAZ 300 MİLYON CİVARINDA İMİŞ.( YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.)

5.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2017 Yazıyı Oku
    Şirketimiz İle Vakıflar Bankası T.A.O. İzmir Şubesi Arasında Genel Kredi Sözleşmelerinden Ve Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmelerinden Doğan Borçlarımızın Tasfiyesi Ve Daha Önce Borcumuza Karşılık Bankanın Mülkiyetine Geçen Vefa Haklı İzmir Gaziemir Gayrimenkulünün Geri Alımına Yönelik Olarak Yönetim Kurulumuzun 10.08.2012 Tarihli Kararı Uyarınca Bir Protokol İmzalanmıştır.

Söz Konusu Protokole Göre Borç Tasfiyesi Ve Gayrimenkulün Alımı İçin Toplam 37.350.000,00 Usd Ödenecek Olup Bu Tutarın 23.500.000,00 Usd' Si 30.08.2012 Tarihine Kadar Kalan Tutar İse Muhtelif Taksitler Halinde Ödenecektir.

Bankanın Talebi Ve Yönetim Kurulunun Kararı İle 30.08.2012 Tarihli Borç Ödemesinden Mahsup Edilmek Üzere 2.000.000,00 Usd İmza Tarihinde Bankaya Ödenmiştir.13/08/2012-

AÇIKLAMANIN İŞARETLİ BÖLÜMÜNDE BELİRTİLEN GAZİEMİR ARSASININ GERİ ALINDIĞINDA, TEK BAŞINA ŞİRKETLERİN AKTİFİNE YAPACAĞI KATKIYI DÜŞÜNSENİZE? DEĞERLEME ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIMA GÖRE ARSANIN GÜNCEL DEĞERİ ENAZ 300 MİLYON CİVARINDA İMİŞ.( YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.)
    Merhaba,

Vakıfbank borcu denilince, çok yatırımcı "Şu kadar borç...Ödensin, yapılandırılsın gitsin..." diye anlıyor.

İşin arka yüzü, sizin paylaşımınızda olduğu gibi, Gaziemir arsasıdır.

Borç yapılandırılırken, yada ödenirken, Gaziemir arsasının da geri alınması ve ne şartlarda geri alınacağı pazarlık konusudur. Arsa Bankanın mülkiyetine geçmiş. Vefa hakkı saklı. Arsanın değeri borcu defalarca katlamış...

Adam hem fabrikaya icra koymuş, hem de arsayı almış. Bu da yetmiyormuş gibi, Basmane'yi de Tmsf gasp etmiş...İpotekler konulmuş.

Zorlu'ya zaman zaman çok kızdım, haklı olduğunu da defalarca yazdım.

Ancak yatırımcısını 'salatalık'lamaz, bilgilendirmez, hisselerini sahiplenmez yapısını eleştirdim.

Şirketlerin geleceğini herkes kendine göre değerlendirebiliyor. Gelecekleri çok parlak ve açık...

--------------------------------

Dr Abi Eplas forumunda senelerdir bizleri cesaretlendiren doğru; bilgi ve tekniğe dayanan yazılar yazar...

Bu sefer cümle arasında, hiç yazmadığı bir şey daha yazmış; "ben, uzun vadeli ,sabırla şerbetlenmiş zorunlu bir yatırımcıyım"

Budur Abim...

Yazdığın her şeye katılıyorum. Buna da katılıyorum.

Kemal Zorlu hepimizi -Kendisine inanan ve güvenen insanları- zorunlu yatırımcı yaptı...

Geçen sene 1 liradan alıp bekleyenle, bizleri aynı kefeye koydu. O 1 liradan alanlar belki 4-6 lira arası çıkıp gittiler.

Şimdi bizden 20 seneye kadar olan yatırımcısından çıkıp gitmesini bekliyor. Her insanın doğum-nişan-evlenme-ölme- hastalık zamanlarındaki zorluklarla karşılaştığında;

"Zorunlu yatırımcısından";

"Zorunlu Şatış" Bekliyor...

Hadi Kemal Zorlu...

Eskileri artık taburcu et...Daha eskileri tahliye et...

Bu şirketler, bu üretim ve mal varlığıyla yeni yatırımcıları çok kolay çekecek ve her dönem de kazandıracaktır...

En azından insanları bilgilendir...

Saygı ve Selamlarımla,

6. Merhaba,

Her iki hissede de Cesaretli alımlar var, hadi bakalım hayırlısı...

İyi bir gün temenni ediyorum.

7. Merhaba,

Hadi bakalım,

Vakıfbank Protokolü,
    Konsolide bilanço
    Vakıfbank vefa hakkı
    Basmane ile ilgili gelişmeler (ödemeler-yada yeni bir gelişme)
    Varlik değerlemeleri
    Vs Vs

Şimdilik bunlar yeter.

İyi geceler.

8. Egeplast'ın Vergi Dairesine Sunulan 2017 Yılı 12 Aylık Net Karı 16.622.447 TL

Hayırlı olsun.Bakalım nasıl fiyatlanacak?

Sayfa 103/499 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •