Sayfa 131/500 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon
Arama sonucu : 3993 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    ....................
    abi ne yazdın da sildin

SM-G532F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Aldın mı diye sormuştum,mesajı görmemiştim
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

3. Merhaba,

Kap haberi geldi. Her şey normale döner...Döner de, Kemal Zorlu'nun biraz ders çıkarması, "Yahu ben nerede yanlış yapıyorum?" diye kafa yorması lazım.

Bir kıssa ile devam edeyim;

Bir akrabanın referansı ile işe girdim. Patronu bana; "Mükemmel bir insan, entelektüel, iyi baba vb.." vasıflarla saydılar...

İşe başladım. Adam iyi, dedikleri gibi...

Ama ben de iyiyim. Satış temsilcisiyim ama işimi iyi yapıyorum.

Bir süre sonra, Ercan bey iyi konuşuyor diye, diğer satış temsilcilerine telefon almayı yasakladı...

Bir süre sonra, bazılarını işten çıkardı ve sekreterin işlerini de bana verdi. Sekreter akrabası olduğu için işten çıkarmadı ama sürekli azarlayarak bir süre sonra işi bırakmasını sağladı.

Muhasebe biliyorum diye, muhasebeciyi işten çıkardı...

Bir gün çok önemli bir bayilik sözleşmesi için şirkete misafirler gelecekti, konuşmasını yaptı ve yemek ve temizlik işlerine bakan hanıma "İkram Servisini siz yapmayın Ercan bey yapsın..." dedi. Çayları, pastaları ben ikram ettim.

Akşam oldu ve mutlu bir ifade ile yanıma geldi; "Çok iyi gitti..." dedi.

Ben işimi yapmanın rahatlığı ve daha önce bana devrettiği işlerden sonraki ikazlarımın, konuşmalarımın verdiği rahatlık ve huzurla dedim ki; "Tedbirinizi alın 15 gün sonra işi bırakıyorum..."

Epey konuştuk ama nafile...Eski düzene döndü, sekreterine ve personeline 15 gün yardımcı olduktan sonra işten ayrıldım.

Mesele "Mükemmel bir İnsan" tabir eden akrabama bunu durumu anlatmaktı. İşi bırakacağımı söylediğim akşam akrabamı ziyarete gittim. Konuşmaya başladım;

"Abi, sen çok iyi bir müdürsün.., bu senin iyi bir Baba olduğunu gösterir mi?" "Hayır" dedi.
    "Sen iyi bir kocasın.., bu senin iyi bir arkadaş olduğunu gösterir mi?" Hayır" dedi.

Bir kaç örnek daha verdim...

Ben daha devam ediyordum ki; "Derdin ne oğlum? Ne demek istiyorsun?" dedi. Allah Rahmet eylesin...Akıllı adamdı. Anlamıştı bir şey geleceğini.

"Abi adam çok iyi bir adam, ama iyi bir patron değil. Manyağın teki. 5 kişiyi işten çıkardı. Hepsinin işini ben yapıyorum. Ben işi bırakıyorum haberin olsun..." dedim.

Daha detaylı uzun bir mesele de, kısaca anlattım.

Neden anlattım?

Kemal Zorlu iyi bir insan derler...
    Kemal Zorlu iyi bir patron da derler...
    Kemal Zorlu'nun yazarlık yaptığını da biliyoruz, entelektüel de diyebiliriz.
    Kemal Zorlu iyi bir koca ve iyi bir aile babasıdır da...

Ama Kemal Zorlu...

Kemal Zorlu... Ama, Borcuna çok pistir be kardeşim.

İyi bir ticaret erbabıdır, zekidir, çeviktir de..., ama şahit olduk senelerdir...Borcuna pistir.

Mahkemelik olursunuz...

Öder, öder de.., cebren ödemeyi tercih eder.

Belki ticari zekasındandır. Bilemiyorum...

Belki o parayı cebren ödeyinceye kadar iş amaçlı kullanmak ister.., Bilemiyorum.

Bu değişmeli...

Yeni bir sayfa açıyorsunuz Kemal Zorlu...

Şirketlerinize 3-4 Milyar değer biçtim. Kafanızı kullanın bu değere ulaşın...

Yolunuz açık...

Böyle b*ktan püsürden şeylerle zamanınızı harcamayın...

Büyüyün...

İyi bir akşam diliyorum,

Saygılarımla,

Bir de ercan ağbi bu adam kendini ölümsüz sanıyor galiba,hiç sorumluluk yok.Belki yarın kalp krizi geçirip geberecek.Bir an önce şirketleri düze çıkarayım,çoluk çocuğuma temiz şirketler bırakayım,yatırımcılar arkamdan sövmesin ya da az sövsğn,helallik alayım diye düşüneceğine,aklı fikri.......Bir tek bu değil tabiî, memleket Allah'tan korkmaz,kül hakkı yiyen patron ve spk ile dolu. Esems,memsa,feniş,ranlo,dmish bunların hepsinde başıma geldi...Öbür dünya yokmuş gibi,yiyin,için,çatlayın....
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Kap haberi geldi. Her şey normale döner...Döner de, Kemal Zorlu'nun biraz ders çıkarması, "Yahu ben nerede yanlış yapıyorum?" diye kafa yorması lazım.

Bir kıssa ile devam edeyim;

Bir akrabanın referansı ile işe girdim. Patronu bana; "Mükemmel bir insan, entelektüel, iyi baba vb.." vasıflarla saydılar...

İşe başladım. Adam iyi, dedikleri gibi...

Ama ben de iyiyim. Satış temsilcisiyim ama işimi iyi yapıyorum.

Bir süre sonra, Ercan bey iyi konuşuyor diye, diğer satış temsilcilerine telefon almayı yasakladı...

Bir süre sonra, bazılarını işten çıkardı ve sekreterin işlerini de bana verdi. Sekreter akrabası olduğu için işten çıkarmadı ama sürekli azarlayarak bir süre sonra işi bırakmasını sağladı.

Muhasebe biliyorum diye, muhasebeciyi işten çıkardı...

Bir gün çok önemli bir bayilik sözleşmesi için şirkete misafirler gelecekti, konuşmasını yaptı ve yemek ve temizlik işlerine bakan hanıma "İkram Servisini siz yapmayın Ercan bey yapsın..." dedi. Çayları, pastaları ben ikram ettim.

Akşam oldu ve mutlu bir ifade ile yanıma geldi; "Çok iyi gitti..." dedi.

Ben işimi yapmanın rahatlığı ve daha önce bana devrettiği işlerden sonraki ikazlarımın, konuşmalarımın verdiği rahatlık ve huzurla dedim ki; "Tedbirinizi alın 15 gün sonra işi bırakıyorum..."

Epey konuştuk ama nafile...Eski düzene döndü, sekreterine ve personeline 15 gün yardımcı olduktan sonra işten ayrıldım.

Mesele "Mükemmel bir İnsan" tabir eden akrabama bunu durumu anlatmaktı. İşi bırakacağımı söylediğim akşam akrabamı ziyarete gittim. Konuşmaya başladım;

"Abi, sen çok iyi bir müdürsün.., bu senin iyi bir Baba olduğunu gösterir mi?" "Hayır" dedi.
    "Sen iyi bir kocasın.., bu senin iyi bir arkadaş olduğunu gösterir mi?" Hayır" dedi.

Bir kaç örnek daha verdim...

Ben daha devam ediyordum ki; "Derdin ne oğlum? Ne demek istiyorsun?" dedi. Allah Rahmet eylesin...Akıllı adamdı. Anlamıştı bir şey geleceğini.

"Abi adam çok iyi bir adam, ama iyi bir patron değil. Manyağın teki. 5 kişiyi işten çıkardı. Hepsinin işini ben yapıyorum. Ben işi bırakıyorum haberin olsun..." dedim.

Daha detaylı uzun bir mesele de, kısaca anlattım.

Neden anlattım?

Kemal Zorlu iyi bir insan derler...
    Kemal Zorlu iyi bir patron da derler...
    Kemal Zorlu'nun yazarlık yaptığını da biliyoruz, entelektüel de diyebiliriz.
    Kemal Zorlu iyi bir koca ve iyi bir aile babasıdır da...

Ama Kemal Zorlu...

Kemal Zorlu... Ama, Borcuna çok pistir be kardeşim.

İyi bir ticaret erbabıdır, zekidir, çeviktir de..., ama şahit olduk senelerdir...Borcuna pistir.

Mahkemelik olursunuz...

Öder, öder de.., cebren ödemeyi tercih eder.

Belki ticari zekasındandır. Bilemiyorum...

Belki o parayı cebren ödeyinceye kadar iş amaçlı kullanmak ister.., Bilemiyorum.

Bu değişmeli...

Yeni bir sayfa açıyorsunuz Kemal Zorlu...

Şirketlerinize 3-4 Milyar değer biçtim. Kafanızı kullanın bu değere ulaşın...

Yolunuz açık...

Böyle b*ktan püsürden şeylerle zamanınızı harcamayın...

Büyüyün...

İyi bir akşam diliyorum,

Saygılarımla,
    Hepsi olacak Ercan bey,tabiri cayizse çok kelekler yedirildi çok büyük projelere imza atacakken el ayak çektittirildi,yetmez çok büyük zararlara uğratıldı kolay değil bu türbülanslardan sağ çıkmak imkansızdı çıktı ama çok şeyi kaybederek şimdi mal varlığının en az 10 , 20 misli olması lazımdı şimdi bu saatten sonra herşeyi yerine koyma zamanı izleyip göreceğiz belki Kemal bey yorulmuş olabilir ama en az kendi gibi yetişmiş Sibel hn var, bu şirkete ilk günden beri güvendim güvenmeyede devam edeceğim.

Yatırım tavsiyesi içermez, al/sat için uygun değildir herkes kendi kararlarından sorumludur,mesuliyet kabul edilmez.
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by mng Yazıyı Oku
    Hepsi olacak Ercan bey,tabiri cayizse çok kelekler yedirildi çok büyük projelere imza atacakken el ayak çektittirildi,yetmez çok büyük zararlara uğratıldı kolay değil bu türbülanslardan sağ çıkmak imkansızdı çıktı ama çok şeyi kaybederek şimdi mal varlığının en az 10 , 20 misli olması lazımdı şimdi bu saatten sonra herşeyi yerine koyma zamanı izleyip göreceğiz belki Kemal bey yorulmuş olabilir ama en az kendi gibi yetişmiş Sibel hn var, bu şirkete ilk günden beri güvendim güvenmeyede devam edeceğim.

Yatırım tavsiyesi içermez, al/sat için uygun değildir herkes kendi kararlarından sorumludur,mesuliyet kabul edilmez.
    Merhaba,

İnşallah Kardeşim.

Kemal Zorlu'nun başından geçenleri, defalarca anlaşılır bir şekilde anlattım.

Yine yazayım;

Kemal Zorlu haklıdır...

Kemal Zorlu'ya çok zulmetmişlerdir...

Mal varlığı 20 misli değil, önceki yazılarımdan birinde "Türkiye'nin ilk beşinde olması gerekirdi" demiştim...

Yerinde olsam, 10 kere Sayın CumhurBaşkanı'nı ziyaret etmiştim.

Gazimahallesi'nde oturuyorum. Saray yürüyüş mesafesi. Gelsin, misafirim olsun, birlikte gidelim...

İyi olacağını biliyorum...

Daha şeffaf, daha hızlı adımlar bekliyorum. Ayağa kaltın, koş...

İyi geceler, saygılarımla,

7. Aslinda konu basit.
    Sasa ornegindeki gibi, Sabanci elindeyken surekli zarar ediyordu, mallari satip bilancodan kaybediyorlardi, yatirimciyi perisan ettiler, sermaye 200M iken fiyati 20 kurusa dustu, Sabancinin oldugu halde batacak dendi sirket icin. Kimsenin eli gitmedi, sadece Dudullu'da 90M Eur bedelle arsa sattiktan 2 yil gecmeden tum sirketin degeri 20M dolar gordu.
    Sonra Erdemoglu sozde Cinlilere gitmesin diye 100M dolara aldi sirketi, hisse basi 90 centti galiba.
    Adamlar tek civi cakmadan, eski donem yapilan yenileme ve kapasite yatirimlariyla guzel bilanco acikladi, bir bedelsiz, bir daha, ustune ufak bir temettu, sonra bir bedelsiz daha. 2-3 acilis, CB'nin katilimiyla medyada gorunduler, 3-5 roportaj, simdi sermaye 400M, fiyat 16 TL gordu. Yani 1,5 milyar dolar civari PD gorduler.
    Diyecegim o ki, siz mallara ortaksiniz, onu yonetenlere degil. Turkiye'de kismen oyle de oluyor pratikte ama gun gelir devran doner. Bakarsiniz Korfezden gelirler, Boynerde oldugu gibi alir sirketi gotururler, mucevheri parlatip vitrine koyarlar. Kader kismet.
    Bu adamin bunu yapamayacagi belli, kapasite mi dersin, vizyon mu, dunya gorusu mu. Bazisi boyledir, kabul etmek lazim. Ama mallar kiymetli, arsalar, sirketler, markalar ve ozellikle Izmir'in yildizinin giderek parlamaya baslamasiyla beraber bu degerler gorunmeye baslayacak. Vizyonu olmayanlar gidecek, global vizyonu olanlar gelecek.

8.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Aslinda konu basit.
    Sasa ornegindeki gibi, Sabanci elindeyken surekli zarar ediyordu, mallari satip bilancodan kaybediyorlardi, yatirimciyi perisan ettiler, sermaye 200M iken fiyati 20 kurusa dustu, Sabancinin oldugu halde batacak dendi sirket icin. Kimsenin eli gitmedi, sadece Dudullu'da 90M Eur bedelle arsa sattiktan 2 yil gecmeden tum sirketin degeri 20M dolar gordu.
    Sonra Erdemoglu sozde Cinlilere gitmesin diye 100M dolara aldi sirketi, hisse basi 90 centti galiba.
    Adamlar tek civi cakmadan, eski donem yapilan yenileme ve kapasite yatirimlariyla guzel bilanco acikladi, bir bedelsiz, bir daha, ustune ufak bir temettu, sonra bir bedelsiz daha. 2-3 acilis, CB'nin katilimiyla medyada gorunduler, 3-5 roportaj, simdi sermaye 400M, fiyat 16 TL gordu. Yani 1,5 milyar dolar civari PD gorduler.
    Diyecegim o ki, siz mallara ortaksiniz, onu yonetenlere degil. Turkiye'de kismen oyle de oluyor pratikte ama gun gelir devran doner. Bakarsiniz Korfezden gelirler, Boynerde oldugu gibi alir sirketi gotururler, mucevheri parlatip vitrine koyarlar. Kader kismet.
    Bu adamin bunu yapamayacagi belli, kapasite mi dersin, vizyon mu, dunya gorusu mu. Bazisi boyledir, kabul etmek lazim. Ama mallar kiymetli, arsalar, sirketler, markalar ve ozellikle Izmir'in yildizinin giderek parlamaya baslamasiyla beraber bu degerler gorunmeye baslayacak. Vizyonu olmayanlar gidecek, global vizyonu olanlar gelecek.

Merhaba,

Yazdıklarına katılıyorum Değerli Sütçü Kardeşim.

Zira onun için şirketlere 3-4 milyar değer biçiyorum.

Her şey hazır aslında, vizyon da var...

Basmane'nin ihaleye çıkarıldığı dönemlerde bir kaç tane ne yapılması gerektiği ile ilgili yazı yazmış bunu benzerlerini de zaman zaman tekrarlamıştım.

Hisselerin ve işletmelerin şu an itibarı ile önleri açık. Ama, Zorlu bazı hususlarda, dediğim dedik. Borsada kol, bacak kesme tabirleri vardır.., nerede kol nerede bacak keseceğini bilmesi lazım.

Zamanında kontrol altına alınan şeker ve pehrizle, ayak-bacak kesmekten kurtulur, daha da uzun yaşarsınız.

Zorlu, bulunduğu yeri ve başına gelenleri hazmedemiyor;

Hak veriyorum.., adama gerçekten zulmettiler. O işini hukukla-adaletle çözmeye çalıştı ama bazen bu tür çabalarınız nafile kalıyor.

Öncelikle, "Ben" den "Biz" statüsüne güncelleme yaparak, biz arkasında duranları da oyuna dahil etmeli...

Bir oyun planı var ama, bu oyun planı piyasada bulunan hisseleri de kapsıyor. Bu plan içerisinde çoğu yatırımcının yeri yok.

Ben de diyorum ki;

Artık, ayakbağı olan ipotekler falan çözüldü, elzem olan protokolleri yaptın(içeriğini bilmesek de) Yapacağın iş, acilen bir bedelsiz planlaması, iyi miktarda...hisselerin değerlenmesi ve büyük yatırımcıların girmesi için şart. Bunu Ulusala çıktığında yapmayı planlıyordur ama, şimdiden yapsa, zaman kazanmış olur.

Halka açacağı şirketlerin çalışmasını yapıp, çarpık şirket yapılarını düzeltmesi lazım. Denetçilerin en çok takıldığı anlayamadığı, çözemediği konu bu. Adamlar yapıyı çözemiyorlar, nakit akışını izleyemiyorlar falan...

Değerlemeler bittiği zaman, zaten Ulusala çıkmak için bir bahane de kalmıyor...

Ulusala çıktıktan sonra, şirketlerin asıl fiyatlamaları 3-4 ay içerisinde çıkacaktır. O zaman yeni arzları açıkla ve o sürece gir...

İstersen, o zaman bedelli açıkla...İsteyen girer, istemeyen girmez...

Vakıfbank borcu...?

Ben Vakıfbank borcu için Tmsf'nin de devreye sokulduğu bir uzlaşma zemininde buluştukları kanaatindeyim. Bütün süreç zaten ikisi ile alakalı zaten. Tmsf Zorlu'nun elini kolunu bağlarken, Vakıfbank da kafa göz Zorlu'ya vuruyordu. Yapılan protokollerde buna da ilişkin bir şeyler olmalı...

Bu haftaki Zorlu'nun borcu hadisesi. Bu borç nedir, ne için alınmıştır, neden şimdi ortaya çıkmıştır bilemiyoruz. Ama şirketleri ilgilendiren bir konu olmadığı anlaşılıyor. Gitsinler, Zorlu'ların şahsi mallarına el koysunlar.

Ben bu borç hadisesinin, açıklanacak bir Vakıfbank anlaşmasını itibarsızlaştırması için yapıldığını düşünüyorum. Yatırımcının bir kısmı, Vakıfbank anlaşmasından sonra çıkmayı planlıyorlar. İstedikleri verimlilikte olsa da olmasa da çıkıp gidecekler...

Neyse Kardeşim, Önce bir yeniden değerlemeleri ve 2018/6 yı bir görelim.

Süreç önce yada sonra bir şekilde böyle işleyecek.

Daha Basmane var. Nasıl çözümlenecek ve ne kadar para gelecek? Belediye diyetini nasıl ödeyecek... Bunlar da formülün içinde...

Güzel günler gelecek de,

İyi bir süreç planlanırsa, Kemal Zorlu'nun kendisi de görür...

Selam ve saygılarımla,

Sayfa 131/500 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •