Sayfa 135/499 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Burak1973 Yazıyı Oku
    sn Ercanbay değerli yorumlarınızı bekliyoruz
    Merhaba,

Değerli Kardeşim, bilanço'nun geldiğini şimdi öğrendim ve inceleme fırsatım olmadı. Eplas sayfasını okuduğumda, oradaki benden bilgili ve görgülü arkadaşların yorumları beni mutlu etti.

Holding bir düzine iştiraki olan bir şirkettir ve Eplas da şirketin, nitrojenle çalışan lokomotifidir. Eplas iyi ise Holding de iyidir kısacası.

Benim de mutlu olduğum verilerin başında sipariş avansları geldi. 59 M olarak yazmışlar. Bu kadar sipariş avansı, neredeyse, bir yıllık üretimin karşılığı demektir. Yani yıl sonunda 2017 bilançosundaki artıştan daha büyük bir artış bekleyebiliriz. Ayrıca Dr. Abi kapasite kullanım oranlarının %60 civarına ulaşacağını belirtmiş ki, sipariş avansları büyüklüğünü görünce, ben biraz daha üstte canlandırdım ama, Dr. Abinin tespiti daha yerindedir. Zira, kapasitenin artması, başka zorlukları da birlikte getirir. Yavaş yavaş artması, daha olumludur.

Ticari alacakların hatırı sayılır rakamlarda artması, bilançodaki kar rakamlarının düşmesine sebep olmuş. Diğer taraftan, bu paranın yine Ege Yıldızın kasasında kaldığı yada muhtemel bir anlaşmaya yönelik bir protokol yapıldı ise, ödenmiş olan paranın, anlaşma yapılıncaya kadar, Ticari alacakların alacak kaleminde gösterilmesi muhtemeldir.

Mahkeme mevzuu var..; hiç bir mahkeme ve icra davası, şirketleri olumsuz etkileyemez;

"Mahkeme var.., ben hissemi satayım..," Buyur sat kardeşim...Satma diyen yok. 59 M sipariş avansı diyoruz. Kaldı ki, açılan dava Patronun şahsi borcuna ait bir dava...

Batık kardeşim, bilançoya bağlı olarak hissenin düştüğünü yazmış ama, ben kardeşime katılmıyorum. İlk bilançolarda, bir kaç kaleme bağlı olarak her şirkette karlar düşük gelir. Kaldı ki, Brüt Kar rakamlarında %20 lik bir artış söz konusu. Beklediğimiz karlar bilançonun "Ticari alacaklar" kaleminde fazlasıyla var.

Şimdilik bu kadar Kardeşim. Eplas forumu seni daha fazla aydınlatır.

Kemal Zorlu'ya her zamanki gibi, şeffaf olmasını hatırlatıyorum. Ben defalarca yazdım. En sonunda Bist de hatırlattı...

Hadi bizi şeyine takmıyor da, Bist'i taksa iyi olur. Burası Yakın İzmleme Pazarı, Bist şimdi daha yakından izliyordur. Benden hatırlatması.

İyi bir gece temenni ediyorum.

Saygılarımla,

ke MALLLLLL

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Dürüstlük abidesi keMmmal ağbim

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Merhaba,

Bilançoyu inceledim arkadaşlar. İnanılmaz ayrıntılar ve bilgiler paylaşacağım...

Şaka yapıyorum arkadaşlar. İnceledim de, denetçilerin her sene içinden çıkamadığı bilançoları ben size nasıl anlatayım? Ben yeterince anlamamışken...

Genel bir bakış yaparsak; zaten bilançoyla ilgili Eplas forumunda bir takım değerlendirmeler yapılmıştı. Mazhar Holdingin bilançosu da tabiriyle 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. İlk dönemde genelde, geçmiş yıllara baktığınızda zarar yazar, geçen yıl yaptığı kardan bir azalma görüyoruz.

Giderlerde ise, bir artış görüyoruz. Faaliyet giderleri, genel giderler vs...

Vs. yazdım da, "Diğer Olağan Dışı Giderler ve Zararlar" başlığı altında 3.381.868 Tl bir gider ilgimi çekti. Olağan dışı bir kar elde edemezken, böyle bir gider oluşmuş. 2017 yılı aynı dönemle 1004 liralık bir gider var...

Angelina Jolie ile yattıysan ve bu parayı ödediysen helal olsun diyorum Kemal Bey...Yıldırım düştüğünü falan da duymadık da...

Neyse, soran öğrenen arkadaşlar olacaktır.

İlişkili Taraflardan Alacaklar Hesabında da Kemal Zorlu'nun 2.705.388 borcu görünüyor... Hayırdır Kemal bey, ne borcu bu? Arkasından Jennifer Lopez'i falan mı götürdün?

Bir de Holding kendi kendinden 3.367.597 TL alacaklı görünüyor, onu da çözemedim doğrusu...

Ertelenmiş Gelirlerdeki artış da dikkat çekici; 18.737.058

Neyse, ertelenmiş de olsa gelir gelirdir. Aklıma gelen, yine Ege Yıldızdan para tahsil etmedikleri...

Bir bildikleri vardır muhakkak!

Benim asıl kafamın almadığı, Çalışanların ücret ve yükümlülüklerini ayrı tutuyorum; Holding, Ege Plastik, Ege Yıldız hepsi aynı yerde adreste oldukları halde.., her birinin nasıl bu kadar gideri olduğu...

Kemal Bey artık, şu şirketleri daha şeffaflaştırsa diyorum. Bin sefer yazdım da, Elçiye zeval olmazmış.

Kafa karıştıran şeylerin dışında, Basmane Protokolü, Vakıfbank ödemesi, yeniden değerlemelerin yaratacağı değer, Şirketlerin + görünümünü koruyor...

Bakın Faaliyet Raporunda ne demişler;

Grup Şirketlerinden, Güçbirliği Holding, Güçyapı, Güçbirliği Tekstil ve Güçbirliği Sigorta ile TMSF arasında yapılan 30.05.2017 tarihinde ibralaşmaya yönelik bir Protokol imzalanmıştır. Protokol’ün 19.Maddesinde;
    Protokolün;
    *7.1 maddesinde yer alan Fon aleyhine açılan tüm davalardan yargılama giderleri borçluya ait olmak üzere feragat edilmesi,
    *Borçlular aleyhine gerçekleştirilen takip işlemlerinden kaynaklanan 48.067,83 TL masraf ve borçluların Fon aleyhine açtığı davalardan kaynaklanan vekalet ücretleri için 4.000,00 TL olmak üzere toplam 52.067,83 TL ücretin ödenmesi ön şartının yerine getirilmesi,
    *Borçluların adli ve/veya idari yargıda Fon, Fon Bankaları, ve Fon İştirakleri aleyhine açtıkları tüm takip ve davalardan feragat etmelerini müteakiben yürürlüğe girecektir.

Güzel...

Bunu zamanında duyurmadığı için zaten ihtar almıştı.

Sonra ki parağraflarda bakın ne demişler;

c- Grup Şirketlerinden Ege Yıldız, Egeplast ve Ege Sökteks ile TMSF arasında, 25.09.2017 tarihinde tüm
    borçların ödendiğinin kabulune ilişkin bir Protokol imzalanmış ve taraflarca bu Protokole konu tüm
    nakit ve işbu protokol tarihine kadar tazmin olunarak protokole dahil edilmiş gayrinakit borçların
    sona ermiş sayıldığı ve ibra edildikleri kabul edilmiştir.
    Taraflar; borçluların bu Protokolde yer alan tüm edimlerini yerine getirmesi halinde, borçluların bu
    borçlarla ilgili protokol dışı tüm kefil ve kanuni temsilcilerin, Ege Yıldız, Egeplast ve Ege Sökteks’in tüm
    riskleri ile ilgili sorumluluklarının kaldırılması ve söz konusu borçlar kapsamında borçlular hakkında
    uygulanan tüm hacizlerin/ihtiyati hacizlerin ve bu borçlar kapsamındaki tüm ipoteklerin, TMSF
    tarafından 30 gün içinde fekkedilmesi hususunda mutabık kalmışlardır.
    Bugün itibariyle “protokol kapsamındaki fek işlemleri peyderpey gerçekleştirilerek tamamına yakını
    kaldırılmış olup, ilgili tapu müdürlüğünden diğer işlemler ile ilgili bilgi beklenmektedir.

Yani;

İkinci Paragrafa göre, bir önceki parağraf bence geçerliliğini yitirmiş...

Birincide anlaşmanın yürürlüğü girmesi için bir takım şartlardan bahsedilmiş;

İkincide ise, ibraların yapıldığı, tüm ipoteklerin 30 gün içinde fekkedileceği ve günümüz itibarı ile de, tamamına yakınının kaldırıldığını ve ilgili tapu müdürlüğünden bilgi beklendiği yazılmış.

Bir Yani daha;

Bu raporu yazan, ya Ahmak, ya Türkçesi kıt yada kötü niyetli... İlk paragraftaki Yükümlülükler yerine getirildiği için, ikinci paragraftaki gelişmeler olmuş.

Bence bu yükümlülüklerin yerine getirilmiş olduğu da zamanında iyi bir KAP haberi olurdu...Ama yok! Adam bizi iyi habere hasret bıraktı.

Haciz işlemine gelelim;

Ben fikrimi daha önce söylemiştim ve aynı fikirdeyim. Kemal Beyin hisselerin gazını almak için ortay koyduğu bir düzmece olduğunu düşünüyorum.

Hisseler, herşey yolunda iken %50 değer kaybetti. Benim beklentim geçen hafta 12.00 ı göreceği idi.

Kemal Beyin şahsi borcu, şirketi ilgilendirir mi? İlgilendirmez...

Eğer, böyle bir borca şirketi kefil ettiyse, ki yönetim kurulu kararı ve karşılığında da rehin gerektirir, ayrıca Kap'ta da yayınlaması gerekirdi diye düşünüyorum.

Peki bu hisseleri etkiler mi..?

Zaten etkiledi, piyasa kırılgan ve hisse sığ. Yaratmak istedikleri kaosu 10 bin lotla yarattılar...

Ne çıkarları var..?

Hisselerin çoğalması şart... Bedelsiz vermeleri gerekiyor. Daha sonraları bir de bedelli verirlerse, işin içinden çıkamazlar diye düşünüyorum.

Yanlış düşünüyorlar. Bu senaryolarla, 20 seneden tutun da, şimdiye kadar bekleyen yatırımcıya, nankörlük ediyorlar.

Diğer taraftan hisselerin dinlenmesi iyidir...

Başka bir taraftan da, yeniden değerlemeleri, Vakıfbank anlaşmasının yapılmasını beklememiz gerekiyor.

Basmane'deki son durum ne? Adam, yapacağım diyor ama, daha ödemeler başlamadı. Ödemeler başlamış olsa, bilançodan görürdük...

Şu anki durum;

Üretim, Satışlar, Stok hepsi iyi durumda. Önemli olan bu. Diğer kısmı ise yukarıda...

Dr. Abinin Eplas için yaptığı hatırlatma ile noktalayayım; "Eplas, Ky için trade yapmaya uygun bir senet değildir." Ben bunun içine " Mazhar Holdingi" de koyayım.

Bekleyecekseniz.., buyrun. Burada en kısa vadeler de uzundur. Tecrübe ettik.

Kim bilir? Belki de zamanıdır...

Al-Sat-Tut...Kaçıyor yakala tavsiyesi değildir...Biliyorsunuz zaten.

Saygı ve Selamlarımla,

İyi bir gece ve dualarınızın kabul olacağı bir Cuma temenni ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Bilançoyu inceledim arkadaşlar. İnanılmaz ayrıntılar ve bilgiler paylaşacağım...

Şaka yapıyorum arkadaşlar. İnceledim de, denetçilerin her sene içinden çıkamadığı bilançoları ben size nasıl anlatayım? Ben yeterince anlamamışken...

Genel bir bakış yaparsak; zaten bilançoyla ilgili Eplas forumunda bir takım değerlendirmeler yapılmıştı. Mazhar Holdingin bilançosu da tabiriyle 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. İlk dönemde genelde, geçmiş yıllara baktığınızda zarar yazar, geçen yıl yaptığı kardan bir azalma görüyoruz.

Giderlerde ise, bir artış görüyoruz. Faaliyet giderleri, genel giderler vs...

Vs. yazdım da, "Diğer Olağan Dışı Giderler ve Zararlar" başlığı altında 3.381.868 Tl bir gider ilgimi çekti. Olağan dışı bir kar elde edemezken, böyle bir gider oluşmuş. 2017 yılı aynı dönemle 1004 liralık bir gider var...

Angelina Jolie ile yattıysan ve bu parayı ödediysen helal olsun diyorum Kemal Bey...Yıldırım düştüğünü falan da duymadık da...

Neyse, soran öğrenen arkadaşlar olacaktır.

İlişkili Taraflardan Alacaklar Hesabında da Kemal Zorlu'nun 2.705.388 borcu görünüyor... Hayırdır Kemal bey, ne borcu bu? Arkasından Jennifer Lopez'i falan mı götürdün?

Bir de Holding kendi kendinden 3.367.597 TL alacaklı görünüyor, onu da çözemedim doğrusu...

Ertelenmiş Gelirlerdeki artış da dikkat çekici; 18.737.058

Neyse, ertelenmiş de olsa gelir gelirdir. Aklıma gelen, yine Ege Yıldızdan para tahsil etmedikleri...

Bir bildikleri vardır muhakkak!

Benim asıl kafamın almadığı, Çalışanların ücret ve yükümlülüklerini ayrı tutuyorum; Holding, Ege Plastik, Ege Yıldız hepsi aynı yerde adreste oldukları halde.., her birinin nasıl bu kadar gideri olduğu...

Kemal Bey artık, şu şirketleri daha şeffaflaştırsa diyorum. Bin sefer yazdım da, Elçiye zeval olmazmış.

Kafa karıştıran şeylerin dışında, Basmane Protokolü, Vakıfbank ödemesi, yeniden değerlemelerin yaratacağı değer, Şirketlerin + görünümünü koruyor...

Bakın Faaliyet Raporunda ne demişler;

Grup Şirketlerinden, Güçbirliği Holding, Güçyapı, Güçbirliği Tekstil ve Güçbirliği Sigorta ile TMSF arasında yapılan 30.05.2017 tarihinde ibralaşmaya yönelik bir Protokol imzalanmıştır. Protokol’ün 19.Maddesinde;
    Protokolün;
    *7.1 maddesinde yer alan Fon aleyhine açılan tüm davalardan yargılama giderleri borçluya ait olmak üzere feragat edilmesi,
    *Borçlular aleyhine gerçekleştirilen takip işlemlerinden kaynaklanan 48.067,83 TL masraf ve borçluların Fon aleyhine açtığı davalardan kaynaklanan vekalet ücretleri için 4.000,00 TL olmak üzere toplam 52.067,83 TL ücretin ödenmesi ön şartının yerine getirilmesi,
    *Borçluların adli ve/veya idari yargıda Fon, Fon Bankaları, ve Fon İştirakleri aleyhine açtıkları tüm takip ve davalardan feragat etmelerini müteakiben yürürlüğe girecektir.

Güzel...

Bunu zamanında duyurmadığı için zaten ihtar almıştı.

Sonra ki parağraflarda bakın ne demişler;

c- Grup Şirketlerinden Ege Yıldız, Egeplast ve Ege Sökteks ile TMSF arasında, 25.09.2017 tarihinde tüm
    borçların ödendiğinin kabulune ilişkin bir Protokol imzalanmış ve taraflarca bu Protokole konu tüm
    nakit ve işbu protokol tarihine kadar tazmin olunarak protokole dahil edilmiş gayrinakit borçların
    sona ermiş sayıldığı ve ibra edildikleri kabul edilmiştir.
    Taraflar; borçluların bu Protokolde yer alan tüm edimlerini yerine getirmesi halinde, borçluların bu
    borçlarla ilgili protokol dışı tüm kefil ve kanuni temsilcilerin, Ege Yıldız, Egeplast ve Ege Sökteks’in tüm
    riskleri ile ilgili sorumluluklarının kaldırılması ve söz konusu borçlar kapsamında borçlular hakkında
    uygulanan tüm hacizlerin/ihtiyati hacizlerin ve bu borçlar kapsamındaki tüm ipoteklerin, TMSF
    tarafından 30 gün içinde fekkedilmesi hususunda mutabık kalmışlardır.
    Bugün itibariyle “protokol kapsamındaki fek işlemleri peyderpey gerçekleştirilerek tamamına yakını
    kaldırılmış olup, ilgili tapu müdürlüğünden diğer işlemler ile ilgili bilgi beklenmektedir.

Yani;

İkinci Paragrafa göre, bir önceki parağraf bence geçerliliğini yitirmiş...

Birincide anlaşmanın yürürlüğü girmesi için bir takım şartlardan bahsedilmiş;

İkincide ise, ibraların yapıldığı, tüm ipoteklerin 30 gün içinde fekkedileceği ve günümüz itibarı ile de, tamamına yakınının kaldırıldığını ve ilgili tapu müdürlüğünden bilgi beklendiği yazılmış.

Bir Yani daha;

Bu raporu yazan, ya Ahmak, ya Türkçesi kıt yada kötü niyetli... İlk paragraftaki Yükümlülükler yerine getirildiği için, ikinci paragraftaki gelişmeler olmuş.

Bence bu yükümlülüklerin yerine getirilmiş olduğu da zamanında iyi bir KAP haberi olurdu...Ama yok! Adam bizi iyi habere hasret bıraktı.

Haciz işlemine gelelim;

Ben fikrimi daha önce söylemiştim ve aynı fikirdeyim. Kemal Beyin hisselerin gazını almak için ortay koyduğu bir düzmece olduğunu düşünüyorum.

Hisseler, herşey yolunda iken %50 değer kaybetti. Benim beklentim geçen hafta 12.00 ı göreceği idi.

Kemal Beyin şahsi borcu, şirketi ilgilendirir mi? İlgilendirmez...

Eğer, böyle bir borca şirketi kefil ettiyse, ki yönetim kurulu kararı ve karşılığında da rehin gerektirir, ayrıca Kap'ta da yayınlaması gerekirdi diye düşünüyorum.

Peki bu hisseleri etkiler mi..?

Zaten etkiledi, piyasa kırılgan ve hisse sığ. Yaratmak istedikleri kaosu 10 bin lotla yarattılar...

Ne çıkarları var..?

Hisselerin çoğalması şart... Bedelsiz vermeleri gerekiyor. Daha sonraları bir de bedelli verirlerse, işin içinden çıkamazlar diye düşünüyorum.

Yanlış düşünüyorlar. Bu senaryolarla, 20 seneden tutun da, şimdiye kadar bekleyen yatırımcıya, nankörlük ediyorlar.

Diğer taraftan hisselerin dinlenmesi iyidir...

Başka bir taraftan da, yeniden değerlemeleri, Vakıfbank anlaşmasının yapılmasını beklememiz gerekiyor.

Basmane'deki son durum ne? Adam, yapacağım diyor ama, daha ödemeler başlamadı. Ödemeler başlamış olsa, bilançodan görürdük...

Şu anki durum;

Üretim, Satışlar, Stok hepsi iyi durumda. Önemli olan bu. Diğer kısmı ise yukarıda...

Dr. Abinin Eplas için yaptığı hatırlatma ile noktalayayım; "Eplas, Ky için trade yapmaya uygun bir senet değildir." Ben bunun içine " Mazhar Holdingi" de koyayım.

Bekleyecekseniz.., buyrun. Burada en kısa vadeler de uzundur. Tecrübe ettik.

Kim bilir? Belki de zamanıdır...

Al-Sat-Tut...Kaçıyor yakala tavsiyesi değildir...Biliyorsunuz zaten.

Saygı ve Selamlarımla,

İyi bir gece ve dualarınızın kabul olacağı bir Cuma temenni ediyorum.
    Cok uzun yazmissinsiniz. Okuyamadim kusura bakmayin.
    Detaya girmeden sunu soylemek isterim. Piyasada 3 milyon hisse var. Yarisi toplu olsa, 1.5 milyon hisseden bahsediyoruz. Yani bazi hisselerdeki tek kademe kadar.
    Kafa yormaya gerek yok. Gram 180, Ceyrek 300 TL.
    Bizdeki de altin diyorum.

Doymak bilmeyen,aç gözlü bir patrona sahibiz,adam hergün 1 tane toplayabilsem kar kardır diyor...Bu arada Kemalcimmmm hayırlı cumalar,ağbim....

7.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Cok uzun yazmissinsiniz. Okuyamadim kusura bakmayin.
    Detaya girmeden sunu soylemek isterim. Piyasada 3 milyon hisse var. Yarisi toplu olsa, 1.5 milyon hisseden bahsediyoruz. Yani bazi hisselerdeki tek kademe kadar.
    Kafa yormaya gerek yok. Gram 180, Ceyrek 300 TL.
    Bizdeki de altin diyorum.
    Merhaba,

Daha kısa yazmaya özen gösteririm kardeşim. Sağol.

Saygılar,

8. Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesinin 2017/730 Esas sayılı dosyasından verilen 17.04.2018 tarihli ihtiyati haciz kararı ile*şirketlerimizin aleyhine menkul ve gayrimenkul mallar ile 3. kişilerdeki hak ve alacakların ihtiyaten haczine karar verilmişti.*
    Mahkeme, yapılan itirazlar sonucunda, 09.05.2018 tarihinde gerçekleşen duruşma sonrasında,, bugün açıklanan karar ile*ihtiyati haciz kararının kapsamını değiştirmiş ve istinaf yolu açık olmak üzere, ihtiyati haczin sadece resmi mercilerde sicile*kayıtlı araçların, taşınmazların ve fikri mülkiyet haklarının yalnızca kaydi olarak haczedilmesine karar vermiş, tüm mamül,*hammadde, 3. şahıslardaki hak ve alacaklar ile benzeri menkullerin haczini kaldırmış ve muhafaza altına alınan araçların*iadesine karar vermiştir.*
    2018/10
    11.05.2018

Sayfa 135/499 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •