Sayfa 149/500 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 3993 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. ***MZHLD*** MAZHAR ZORLU HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama
    26.06.2018, 17:46:58

***MZHLD*** MAZHAR ZORLU HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    YOKTUR
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

*
    Sayın,
    *
    Merhum Rahmetli Mazhar Zorlu'nun kuruculuğunda, 60 yıldır plastik boru*ve ek parça üretimini kaliteden ödün vermeden ve kalite standartlarına uygun*olarak gerçekleştiren, aynı zamanda ürünlerini yurt içi ve yurtdışına satış ve*pazarlamasını yapan Şirketlerimiz sektörde Halka açık ve Borsa'da işlem gören*tek şirkettir.
    Merkezi İzmir'de olup, *Beş ayrı Bölge*Müdürlüğü iç-dış taşeronluklar dahil olmak üzere yedi yüz kişiye yakın*istihdamı ve 2000'e yakın Bayi profili ile Şirketlerimiz sektörde öncü olarak*yer almaktadır.* ISO 9001 Kalite*Standartları belgesini alan ilk şirket olmanın yanı sıra, uzun yıllardır*Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri belgesine de sahip*şirketlerimiz sürekli denetlenerek söz konusu sistem gerekliliklerini eksiksiz*yerine getirmektedir.
    Şirketlerimiz Vergi Usul Kanunu kapsamında yılda en az beş kez Yeminli*Mali Müşavirlerce verilen Tam Tasdik hizmeti ve Sermaye Piyasası Kanunu ve*Bağımsız Denetim Raporlama Yükümlülüğü kapsamında da yılda en az iki kez lisanslı*denetim şirketi tarafından denetlenmektedir.
    Mazhar Zorlu Holding Grubu şirketlerince imzalanmış bulunan Finansal*Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi şartlarının tarafımızdan kaynaklanmayan*koşullarla neticelendirilmemiş olması dolayısıyla, uzun bir süredir oldukça zor*koşullarla karşı karşıya kalınmış olup, tüm olumsuzluklara rağmen üstün bir*mücadele verilmiştir.
    19 Nisan 2018 tarihinde Halka açık Borsa'da işlem gören şirketlerimizi*ve hatta ortağı olmadığım İlişkili Şirketleri dahi kapsayan bir mahkeme kararı*ile emsali görülmemiş bir gerekçeyle, mesnetsiz bir cebri icra ile karşı*karşıya kalınmıştır. İtibarımız, çalışanlarımızın özverili gayreti,*bayilerimizin sonsuz desteği ve yatırımcılarımızın verdiği güvenle bu süreçte,*hukukun üstünlüğüne olan inancımızı koruyarak gerekli itirazlarımız hukuki*yolla yapılmış ve etiksiz, usulsüz ve haksız olarak yapılan icraya ilişkin*haciz uygulaması yine hukuki yollar kullanılarak kaldırılmıştır, hukuki süreç*devam etmektedir.
    2007 yılından bu yana Gelir İdaresine beyan ettiğimiz her Kurumlar Vergisi*Beyannamesi ekinde Şirketlerimizin ilişkili gerçek kişi ve/veya* ilişkili kurum kapsamında Transfer*Fiyatlandırması Yoluyla Örtülü Kazanç Aktarımı, emsallere uygun olmayan tek bir*alım, satım veya kazancın olmadığı Tam Tasdik firmalarının onayı ile beyan*edilmiştir. **Kazancın tamamına yakını*ile yapılandırma kapsamındaki Kamu borç ödemeleri gerçekleştirilmiş olup, bunun*dışında makine revizyonları gerçekleştirilerek yatırım planlamaları*yapılmaktadır.
    Bunun yanında yine sektörde bir ilk ve tek olan, plastik üretiminin*mesleki eğitim ve öğretim sistemi projesi ile güçlendirilmesine yönelik plastik*teknolojisinin üst düzey otomasyonla gerçekleştiği Kuruculuğunu yapmış*olduğumuz Mazhar Zorlu Endüstri ve Meslek lisesinde, sektöre nitelikli mühendis*ve meslek mensubu yetiştirilmekte olup, nitekim okulumuz "Bulut Veri Tabanı*Kullanan Endüstri 4.0 Eğitim Setinin Tasarımı, Yazılımı ve Uygulaması" projesi*ile Tübitak tarafından 1.'lik Ödülü almıştır.
    Şirketlerimizin faaliyetleri tek bir istihdam azaltmadan, bir önceki*yılın, açıklanan satış ve hasılat rakamlarının üzerinde hedeflerle durmaksızın*devam etmekte olup, Yönetim Kuruluna bağlı tüm organizasyonlarla, finansal*yapılanmamız, Bilgi Sistemlerindeki revizyonumuz ve Kurumsal Yönetim İlkelerini*gerçekleştirmek adına hızla devam eden çalışmalarımız akabinde ivedilikle bir*üst Pazara çıkmak için gereken önem ve gayreti göstermekteyiz. Kurumsal*Organizasyon içinde çekirdek çalışma grupları ile Dijitalleşme, İnovasyon ve*Yazılım Projeksiyonları vb. her alanda iş süreçlerinde iyileştirilmeyi*gerçekleştirmekteyiz.
    Bilindiği üzere, Yakın İzleme pazarındaki*Yatırımcı İlişkileri Birimi bulundurma zorunluluğu olmasa dahi,*şirketlerimizde Sermaye Piyasaları, İç Denetim ve Kontrol ve Finansal*Raporlama sorumluluklarını gerçekleştiren birimimiz aynı zamanda lisanslı*personeli ile Yatırımcı İlişkileri hizmetini sunmakta ayrıca, her konuda*telefon ve mail yoluyla yatırımcısına şeffaf olarak açıklamalarda*bulunmaktadır.
    Şirketimizin Kurumsal Yönetim ilkeleri gereğince gösterdiği gayret ve*hedeflerin, hukuki süreçler karşısında verilen mücadelelerin tarafınızca*bilinmesi ve birtakım sosyal platformlarda şirketimizin gerçekleriyle*örtüşmeyecek şekilde yaratılan algılar ve haksızlıklara prim verilmemesi*hususunu önemle arz ederim.
    Saygılarımla
    *
    KEMAL ZORLU
    YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE MURAHHAS AZA
    *

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/690471

BIST

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Ah canım gözlerim yaşardı..Haber ve söylentilere bile açıklama yapan patronumuz varmış ta haberimiz yok muş.Adama bunca olaylar olurken, yaşanırken nerdeydin diye sormazlar mı...Hadi ordan.
    ..............
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

3. Merhaba Sayın Zorlu,

Ne güzel açıklama yapmışsın. Tebrik ediyorum. Senden istediğimiz buydu. Bu kadar uzun yapman da gerekmiyordu. Şu icra ile ilgili bölümü, icradan hemen sonra göndersen iyi olacaktı.

Hisseler 9.45 den 3.76 yı görmeyecekti. Açıklaman bir tarafa, ben açıklama yapmış olsan dahi, kötü niyetli olduğunu düşünüyorum.

Bu açıklama için Meeee meee meee diye Melettin bizi...

Zor değilmiş, değil mi meğerse...

Genel Kurulda bu sorulara maruz kalacaktın, şimdi yırtmaya çalışıyorsun ama "Geçti Bor'un Pazarı" diye bir Atasözümüz var.

Ben Ordu emeklisiyim, bizde de "Alay geçti boruyu g*t*ne sok" derler. Şimdilerde diyorlar mı bilmiyorum. Ben biraz konvansiyonel olanlardanım, eski yani...

Şu kayıpları ne yaptınız, paralar gelince onları nasıl dağıtacaksınız bilelim. (Şaka yapıyorum, öyle bir şey olmayacağını sen de biliyorsun ben de)

Açıklamanın sonundaki, "Sosyal medya ..." bölümü forumla alakalı sanıyorum.

Teşekkür ediyorum, beni ve diğer arkadaşlarımı ciddiye aldığın için. Bu da sana yalakalık yapan arkadaşlara kapak olsun. Ağlamayana meme olmadığını gösterdiğiniz için.

Ancak;

Lütfen bu yaptığınız ve yapmanız gereken her türlü açıklamanın biz yatırımcıların hakkı olduğunu unutmayınız...

Bir haftadır çok kötü hastaydım Sayın Zorlu. İnan ki, ne hisse fiyatlarına baktım.., ne de aklıma geldi. Ne para pul, nede hisse.

Yani, ne kendi sağlığını boz, nede bizimkini...Gerçekten insanın umurunda olmuyor.

Açıklaman için tekrar teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Ercan abim,geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin inşallah. Kemalin canı cehenneme, bana çektirene ,yalanlarıyla zarara uğramama sebeb olan yaratığa dua edecek halim yok.

5. Sayın Ercanbay,

Geçmiş olsun. Herşeyin başı sağlıktır. İnsan kaybettiği zaman sağlığın önemini daha iyi anlıyor.
    Herkese sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler dilerim.

6. Merhaba,

Değerli Kardeşlerim, geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler. Neyse ki geçmiş oldu, geçti. Ben 8 senede bir böbrek taşı düşürürüm. Ağrısı başladığı zaman, Dünya'yı uydusuyla birlikte üzerime yapsalar, iyi bir ağrı kesiciyi yada, taştan kurtulmayı yeğlerim.

Sağlık önemlidir. Teşekkürler...

Kemal Zorlu'nun açıklamasını olumlu buluyorum. Peki neden eleştirdim? Zaten cevabı yukarıda.., ama yeniler için özetleyeyim;

Yukarıdaki açıklamanın zamanında yapılması gerekiyordu. Yarım saatte hazırlanabilecek ve 3 dakikada Kap'a gönderilebilecek bu haber hacizlerin kalktığı gün yayınlansaydı, şu an 8.00 larda olurduk. Ve icra haberinin verildiği gün bu haberin hikaye bölümü yayınlanıp da, "Gereken yapılacaktır, yatırımcılarımız endişelenmesinler" diye bir haber gönderseydi, yükseliş durur, hisseler 9-10 bandında gezinir dururdu...

Bu ne anlama geliyor;

Ya bunlar aptal...

Yada bizi aptal yerine koyuyorlar...

Yatırımcı karar versin.

Ne zaman ki, haberler sık ve zamanında verilmeye başlarsa, bir de verilmesi zorunlu olmayan haberler de verilmeye başlarsa, mesela; "İlk 6 aydaki üretimimiz ,ihracatımız ve iç piyasaya satışlarımız, önceki yıla göre %25 artmıştır..." "ABC ülkesiyle şu kadarlık ihracat anlaşması yapılmıştır" Gibi haberler vermeye başlarsa; (Bilanço açıklanmadan ve tekrar ediyorum zorunlu bir haber değildir)

O zaman derim ki, "Tamam yatırımcıyı koruyor ve kolluyorlar"

Yine de, eleştirmek ve eleştirilmek güzeldir.

Ha, bir şey daha söylemeden edemeyeceğim, açıklama neden geçen hafta gelmedi? Yada önceden?

Kemal Bey, seçimlerden bir kaos çıkmasını bekliyor ve umuyordu. Böylece, hisseleri daha aşağılara verebilecekti...

Değil mi Kemal Bey?

Kaos falan yok, sev yada sevme, hoşlan yada hoşlanma, "Adam" Güçlenerek geldi. Önümüze bakalım artık. Yeter...

Sana güven duyalım ve artık kazanmaya başlayalım...

Şeffaf ve zamanlı iş ve haber yap...

Gerçekten dua alırsın. Kim bilir? Birininki tutar...

Beddua da alabilirsin..,seçim senin.

Belki bu dünyada umursamazsın da, inan ki, öbür dünyada "keşke hayır duası alsaydım" dersin.

Bu konu ile ilgili 1-2 sayfa geride ilgili ayetleri de yazmıştım.

Yine de teşekkürler. Planladığın gibi, hisselere etkisi de olmadı zaten...

Kafanın çalıştığından hiç ama hiç şüphem yok. Deha seviyesindesin de, "Superman" mi olacaksın, yoksa "Lex Luthor" mu sen karar ver...

Saygı ve selamlarımla,

7. Merhaba yoldaşlarım.Hayırsever bir arkadaş eşleşme atabilir mi?

Alıntı Originally Posted by denis07 Yazıyı Oku
    Merhaba yoldaşlarım.Hayırsever bir arkadaş eşleşme atabilir mi?
    Al yoldaş....

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 149/500 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •