Sayfa 242/500 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
Arama sonucu : 3993 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Şirketimizin "Vakıflar Bankası T.A.O. İzmir Şubesi"ne olan borcuna istinaden; "İhalenin Feshi" davasındaki karar düzeltme talebimizin Yargıtay tarafından reddedilmesi akabinde, Alacaklı banka ile Grup Şirketlerimiz arasındaki görüşmelere istinaden bugün itibariyle "Borç Tasfiye Protokolü" imzalanmıştır. Protokol hükümlerine göre 31.12.2019 tarihine kadar 19.803.632,54.-TL ödenerek Grup Şirketlerimizin Bankaya olan icra takibine konu borçları tasfiye edilmiş, Grup Şirketlerimiz ibra edilmiş olacaktır.
    03.12.2019 - ODA 2019/16

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Şirketimizin "Vakıflar Bankası T.A.O. İzmir Şubesi"ne olan borcuna istinaden; "İhalenin Feshi" davasındaki karar düzeltme talebimizin Yargıtay tarafından reddedilmesi akabinde, Alacaklı banka ile Grup Şirketlerimiz arasındaki görüşmelere istinaden bugün itibariyle "Borç Tasfiye Protokolü" imzalanmıştır. Protokol hükümlerine göre 31.12.2019 tarihine kadar 19.803.632,54.-TL ödenerek Grup Şirketlerimizin Bankaya olan icra takibine konu borçları tasfiye edilmiş, Grup Şirketlerimiz ibra edilmiş olacaktır.
    03.12.2019 - ODA 2019/16
    sayın egeduk konu hakkındaki yorumlarınız önemli bekliyor olacağız.....

3. Sayın ercanbay! Çok acil özellikle EPLAS sayfasına bekleniyorsunuz.Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Sayın ercanbay! Çok acil özellikle EPLAS sayfasına bekleniyorsunuz.Selamlar.
    Merhaba Değerli Kardeşim,

Burdan yazayım, her iki sayfa da okunuyor zaten.

Öncelikle beklenen haber geldi hayırlı uğurlu olsun.

Yuvarlak şeyler yazacağım ki, vebal almayalım.

Bu haber iyi bir haber. Senelerdir beklediğimiz bir anlaşma. 20 M bir ödeme için el sıkışmışlar. Değerli Köse'nin Berna Hanıma sorduğu soruya kadar, eksik bir açıklama olarak baktım. Kalan borç üzerinden bir anlaşma yapılmış, diğer detayları bilmiyoruz. Ben yapılacak anlaşmayı bir paket olarak bekliyordum. Fabrika üzerinde de çalışılıyormuş. Fabrika arazisi üzerinden yapılacak anlaşma beni daha çok ilgilendiriyor. Zira, şirketleri kurtarmak için çıkan kanunlardan Fabrikanın ve Gaziemir arazisinin yararlanması gerekiyor.

Benim beklentim, tamamını kapsayan bir anlaşma idi.

Başlangıç olarak güzel. Bundan sonra zamanı geldikçe haberlerin gönderileceği anlamını taşıyor.

Kaç tavan gider?

Kemal Bey istemeden hiç bir yere gidemez. Eğer ki, "tamam gitsin, her şey olgunlaştı ve hazır" demişse gider. Yoksa, ben ve sizlerin alacağı hisselerle kısa soluklu yükselir.
    Senelerdir, bu kadar sağlam ve iyi iş yapan bir şirketin neden gitmediğini anlayamadık mı? Eğer bir speği olsa gitmez miydi? Hangi spek senelerdir küçük yatırımcının burnunu sürttüğü gibi, kendi burnunu da sürter?

1 tavan da olur 20 tavan da. Ancak, her şey bu kadar basit değil. Alıcı, 20 gün sonunda elinizdeki lotları 30-40 liradan almak istemez. Yavaş yavaş gider de, menzile gider. Bundan sonrası yatırımcıların hedeflerine bağlı. Önceden fiyat koyup, o fiyatı gördüğünde vedalaşmak, aradaki dinlenmelerde de sabırlı olmak lazım.

Yatırımcı davranışlarını çok iyi bilen bir tahta yapıcı var. Ne kadar yüksek fiyatlar dillendirilse de, kimin ne zaman satacağı belli olmaz. Ben 30 u dillendiririm ki, yatırımcının kafasında o fiyat oluşsun, 20-25 arası rahat çıkayım diye...

Sayın Knsvsn'nin yazdığı bir şey vardı "Her şey Kemal Zorlu'nun Kafasının içinde olup bitiyor" Olayın özü bu.

Bundan sonrası için de, sabır tavsiye ediyorum. Hisseyi ileri taşıyacak haber bu değil. Bunu başlangıç olarak görün.

Beklentiler çok. Umalım, Kemal Bey her şeyi çözmüş ve sıraya koymuş olsun.

Ben, bekledikçe çıtayı yükseltiyorum. İyi bir fiyattan yarısını çıkıp, güzel bir ev almak istiyordum. Şimdi çok güzel bir ev kiraladım, o yüzden çıta yine yükseldi.

Değerli Komodor Kardeşim, temkinli ve sabırlı olmakta fayda var. Burası öyle bir platform ki, kimin neyin peşinde olduğunu bilemeyiz. Yarın çok yüksek hacim olursa, "ya neden bu kadar hacim var, bir şey mi var?" diye yazanlar olur. Neden çok alıcı olduğunu değil, satıcı olduğunu sorgularlar.

Bundan sonra sabredilen zaman daha anlamlı olacak. Ancak, eskilerin ve bu işi benden iyi bilip kotaranların fikirleri daha önemli. Onlar da, her şeyin iyi olacağını yazdılar zaten.

Fiyata değil, zamana odaklanalım. Mesela, 2019 yılı bilançosuna. yada 2020 ikinci çeyreğine. O günlerde fiyat konuşmak daha keyifli olabilir.

Laptop bile paketlenmişti. Çıkarıp yazdım. Telefonum girmeye izin vermiyor. Bir süre daha yazamam herhalde. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Bütün yatırımcı arkadaşlara, Saygı ve Selamlarımla.

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku

Bu haber iyi bir haber. Senelerdir beklediğimiz bir anlaşma. 20 M bir ödeme için el sıkışmışlar. Değerli Köse'nin Berna Hanıma sorduğu soruya kadar, eksik bir açıklama olarak baktım. Kalan borç üzerinden bir anlaşma yapılmış, diğer detayları bilmiyoruz. Ben yapılacak anlaşmayı bir paket olarak bekliyordum. Fabrika üzerinde de çalışılıyormuş. Fabrika arazisi üzerinden yapılacak anlaşma beni daha çok ilgilendiriyor. Zira, şirketleri kurtarmak için çıkan kanunlardan Fabrikanın ve Gaziemir arazisinin yararlanması gerekiyor.

Başlangıç olarak güzel. Bundan sonra zamanı geldikçe haberlerin gönderileceği anlamını taşıyor.

Kaç tavan gider?

Kemal Bey istemeden hiç bir yere gidemez. Eğer ki, "tamam gitsin, her şey olgunlaştı ve hazır" demişse gider. Yoksa, ben ve sizlerin alacağı hisselerle kısa soluklu yükselir.
    Senelerdir, bu kadar sağlam ve iyi iş yapan bir şirketin neden gitmediğini anlayamadık mı? Eğer bir speği olsa gitmez miydi? Hangi spek senelerdir küçük yatırımcının burnunu sürttüğü gibi, kendi burnunu da sürter?

1 tavan da olur 20 tavan da. Ancak, her şey bu kadar basit değil. Alıcı, 20 gün sonunda elinizdeki lotları 30-40 liradan almak istemez. Yavaş yavaş gider de, menzile gider. Bundan sonrası yatırımcıların hedeflerine bağlı. Önceden fiyat koyup, o fiyatı gördüğünde vedalaşmak, aradaki dinlenmelerde de sabırlı olmak lazım.

Yatırımcı davranışlarını çok iyi bilen bir tahta yapıcı var. Ne kadar yüksek fiyatlar dillendirilse de, kimin ne zaman satacağı belli olmaz. Ben 30 u dillendiririm ki, yatırımcının kafasında o fiyat oluşsun, 20-25 arası rahat çıkayım diye...

Sayın Knsvsn'nin yazdığı bir şey vardı "Her şey Kemal Zorlu'nun Kafasının içinde olup bitiyor" Olayın özü bu.

Bundan sonrası için de, sabır tavsiye ediyorum. Hisseyi ileri taşıyacak haber bu değil. Bunu başlangıç olarak görün.

Ben, bekledikçe çıtayı yükseltiyorum. İyi bir fiyattan yarısını çıkıp, güzel bir ev almak istiyordum. Şimdi çok güzel bir ev kiraladım, o yüzden çıta yine yükseldi.

Değerli Komodor Kardeşim, temkinli ve sabırlı olmakta fayda var. Burası öyle bir platform ki, kimin neyin peşinde olduğunu bilemeyiz. Yarın çok yüksek hacim olursa, "ya neden bu kadar hacim var, bir şey mi var?" diye yazanlar olur. Neden çok alıcı olduğunu değil, satıcı olduğunu sorgularlar.

Bundan sonra sabredilen zaman daha anlamlı olacak. Ancak, eskilerin ve bu işi benden iyi bilip kotaranların fikirleri daha önemli. Onlar da, her şeyin iyi olacağını yazdılar zaten.

Fiyata değil, zamana odaklanalım. Mesela, 2019 yılı bilançosuna. yada 2020 ikinci çeyreğine. O günlerde fiyat konuşmak daha keyifli olabilir.

Laptop bile paketlenmişti. Çıkarıp yazdım. Telefonum girmeye izin vermiyor. Bir süre daha yazamam herhalde. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Sn Ercanbay,merhabalar

Uzun zamandır yazmıyordunuz, sizleri tekrar aramızda görmekten mutlu olduk.

Bu protokol de fabrika binasının faydalanmadığını ifade etmişsiniz. Nasıl böyle bir kanıya vardınız. Tabiki de bu paket bir protokol.

Kap haberinde fabrika binasıyla ilgili ihalenin feshi başvurusu yargıtay tarafından red edilince bankayla görüşmelerin başlatıldığını ve mutabık kalınıp protokol imzalandığına vurgu yapılmış.

Ayrıca Berna hanım,Kadir beye cevap mailinde de borç tasviyesiyle ilgili protokolle birlikte gayrimenkul ün geri alım protokolü eş zamanlı olarak ilerlediğini vurgulayarak belirtmiş. Buradan da anlaşılacağı gibi imzalanan protokol de fabrikanın geri alım sürecide dahil edilmiş.Protokol imzalanmış ve süreç devam ediyor. Protokoller tamamlanınca tapu devri gerçekleşecek.

Bu olayı tam kavrayamadıgınız için böyle bir yazı yazdığınızı düşünüyorum. Aksini düşünmem çünkü kötü niyetli biri olmadığınızı biliyorum. Lütfen bir konuya açıklık getirirken biraz daha temkinli olun.

SAYGILARIMLA

6. Protokol imzalandı, şimdi her iki tarafında prokol şartlarını ve prosedürleri tamamlama süreci başladı. Şartlar ve resmi prosedürler tamamlanınca fabrika binasının tapu devri gerçekleşecektir. Bu sürecin tamamlanması için taraflar birbirine süre tanımışlardır. Bu süreç en geç ay sonu tamamlanacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku

Kaç tavan gider?

Sayın ercanbay merhaba, çok güzel detaylı şeyler yazmışınız ama bazı kısımlarına katılmıyorum şöyle açıklayım.
    "Kalan borç üzerinde bir anlaşma yapılmış detayları bilmiyoruz" demişiniz bu kanıya nasıl vardınız?

Haberde deniyor ki "ihalenin feshi" davasını Yargıtay reddettikten sonra alacaklı banka ile borç tasfiye protokolü imzalanmıştır. Burada açıkça denilen bankanın icra yoluyla aldığı mülkleri Yargıtay yoluyla iptal ettiremediğimizden icra takibine konu olan borçları (icra takibine konu olan borçlar demek tüm borç demek kalan borç manasına gelmez) yapılandırıp bir rakamda anlaştık ve bir protokolle imza altına aldık. Eğer İhalenin feshi davası ve Yargıtaydan bahsedilmeseydi kalan borçlar yada bankaya olan borç denilseydi siz haklı olabilirdiniz diye düşünüyorum. Ayrıca yıl sonuna kadar 20M civarı bir paranın bankaya yatırılmasıyla "Şirketlerimizin(tüm şirketler) bankaya olan icra takibine konu borçları ( fabrika ve bazı gayrimenkulleri icra ile aldıkları tüm borçtan bahsediyor ) tasfiye edilmiş (tamamen bitirilmiş) grup şirketlerimiz ibra edilmiş olacaktır ( ilgili banka ile hiçbir ilgisi borç ve alacağı kalmayacak) . denilmiştir. Berna hn ın ilk paragrafında sn.köseye dediği gibi gayet anlaşılır ve net bir yazı, Berna hn ın ikinci paragrafında ise sanki aceleyle yazılmış ve yanlış anlayarak bir cevap vermiş gibi hissettim. Şayet fabrika ve diğer mülklerimiz + bu 20M civarındaki para ile bu borç tasfiye edilmeye çalışılmış olsaydı veya bu para dışında başka bir ödeme yapılacak olsaydı banka bizi ibralamazdı, her şeyi halledelim sonra ibralayalım derdi. Kemal beyinde fabrikayı ve diğer mülkleri almadan hiç bir protokole imzasını atmayacağını düşünüyorum.

8. Sayın ruzgar ve Sayın Dmart,

Bu açıklamalar çerçevesinde, 31.12.2019 tarihine kadar Vakıflar Bankası’na 20M civarı bir para yatırıldığında eş zamanlı olarak fabrika binasının tapusu yeniden bizim gruba geçecek mi diyorsunuz? Doğru mu anladım?

Sayfa 242/500 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •