Sayfa 320/499 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Diger koyde akilalmaz isler oluyor. Gercekten yazik. Buyuk oyunlarla yatirimcinin akli bulandirilmaya calisiliyor.

2. Son dönemde grubun en önemli gündemlerinden biri belki de en önemlisi Vakıfbank borcuydu. Kap açıklamalarını ve konsolide bilançodaki yazıları hepimiz okuduk.
    Bu konuda da farklı düşüncelerin olduğunu görüyorum.
    Bu konudaki son durumun ne olduğunu anlayabilmek için son 7-10 yılın bilançosunu takip etmiş olmak, tüm kap açıklamalarını takip etmiş olmak, Türkçe okuduğunu anlamak, matematik bilmek, muhasebe bilmek, İcra hukuku bilmek, bankacılık bilgisine sahip olmak gerekir diye düşünüyorum.
    Bir de duygusallıktan uzak, (yatırım yaptığın kağıt ile duygusal bağ kurmadan) rasyonel analiz yapabilmek de çok önemli.
    Vakıfbank borcu kapandı, banka ile ibralaşıldı, ipotekler kaktı, hacizler kaldırıldı. Hayırlı olsun.
    Peki bu borç nasıl kapandı? Bağımsız denetçi , ödemelerin çoğu taşınmaz devri ile yapılmıştır diye yazmış. Yani ödemelerin çoğu taşınmazların Vakıfbank bünyesine geçmek suretiyle az bir bölümü de nakit ödenmek suretiyle gerçekleştirilmiştir diye düşünülebilir.
    Bugün İtibariyle Gaziemir arsası tapuları (5 adet tapu, 10 adet tapu olabilir bilmiyorum. Bütünü olarak düşünelim) Vakıfbank’a ait ve sitesinden satışa sunmuş durumda. Yani bugün itibariyle o tapuların malik bölümünde Vakıfbank yazıyor. Bu konuda herkes mutabık.
    Kilit nokta ise bugün itibariyle Çiğlideki tapuların durumudur. 31.12.2019 tarihli bilançoda binalar bölümünde rakam yazmadığına göre ilgili tarih itibariyle tapuların mülkiyeti Vakıfbanktır ve bu tartışılmaz bir gerçektir.
    Önemli soru şu; Bugün itibariyle Çiğli tapularının malik bölümünde Vakıfbank mı yazıyor yoksa Egeplast mı yazıyor?
    Bu sorunun cevabını doğru analiz eden avantajlı bir konuma geçebilir.
    Bu sorunun cevabını bilmeyen kişiler Berna hanıma mail yolu ile sorabilirler?
    Sen niye sormuyorsun diyenler çıkabilir. Ben cevabını bildiğim soruları sormam.
    Herkese Selamlar.
    Not: Her iki forum sayfasını takip etmeye devam edeceğim. Lütfen forumdan veya özelden bana soru sormayın. Kimseye cevap yazmayacağım ve kimseyle de polemiğe girmeyeceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Son dönemde grubun en önemli gündemlerinden biri belki de en önemlisi Vakıfbank borcuydu. Kap açıklamalarını ve konsolide bilançodaki yazıları hepimiz okuduk.
    Bu konuda da farklı düşüncelerin olduğunu görüyorum.
    Bu konudaki son durumun ne olduğunu anlayabilmek için son 7-10 yılın bilançosunu takip etmiş olmak, tüm kap açıklamalarını takip etmiş olmak, Türkçe okuduğunu anlamak, matematik bilmek, muhasebe bilmek, İcra hukuku bilmek, bankacılık bilgisine sahip olmak gerekir diye düşünüyorum.
    Bir de duygusallıktan uzak, (yatırım yaptığın kağıt ile duygusal bağ kurmadan) rasyonel analiz yapabilmek de çok önemli.
    Vakıfbank borcu kapandı, banka ile ibralaşıldı, ipotekler kaktı, hacizler kaldırıldı. Hayırlı olsun.
    Peki bu borç nasıl kapandı? Bağımsız denetçi , ödemelerin çoğu taşınmaz devri ile yapılmıştır diye yazmış. Yani ödemelerin çoğu taşınmazların Vakıfbank bünyesine geçmek suretiyle az bir bölümü de nakit ödenmek suretiyle gerçekleştirilmiştir diye düşünülebilir.
    Bugün İtibariyle Gaziemir arsası tapuları (5 adet tapu, 10 adet tapu olabilir bilmiyorum. Bütünü olarak düşünelim) Vakıfbank’a ait ve sitesinden satışa sunmuş durumda. Yani bugün itibariyle o tapuların malik bölümünde Vakıfbank yazıyor. Bu konuda herkes mutabık.
    Kilit nokta ise bugün itibariyle Çiğlideki tapuların durumudur. 31.12.2019 tarihli bilançoda binalar bölümünde rakam yazmadığına göre ilgili tarih itibariyle tapuların mülkiyeti Vakıfbanktır ve bu tartışılmaz bir gerçektir.
    Önemli soru şu; Bugün itibariyle Çiğli tapularının malik bölümünde Vakıfbank mı yazıyor yoksa Egeplast mı yazıyor?
    Bu sorunun cevabını doğru analiz eden avantajlı bir konuma geçebilir.
    Bu sorunun cevabını bilmeyen kişiler Berna hanıma mail yolu ile sorabilirler?
    Sen niye sormuyorsun diyenler çıkabilir. Ben cevabını bildiğim soruları sormam.
    Herkese Selamlar.
    Not: Her iki forum sayfasını takip etmeye devam edeceğim. Lütfen forumdan veya özelden bana soru sormayın. Kimseye cevap yazmayacağım ve kimseyle de polemiğe girmeyeceğim.

4. https://www.youtube.com/watch?v=SbMdHEvRjFY
    11,25 dakıka da bızım hıssede var

5.  Alıntı Originally Posted by ceycey Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=SbMdHEvRjFY
    11,25 dakıka da bızım hıssede var
    adamlar her şeyi resmi, ulu orta yapmışlar ve parayı kazanmışlar
    Güzel olan tarafı da Mazhar'ı 1. sıraya koymuşlar
    Şimdi biz de mi köşeyi mi döneceğiz

6. Orijinal makaleyi okumak isteyenler;
    https://www.gurufocus.com/news/10379...-turkish-stock
    Burdan okuyabilirler.
    Adamlar Amerika'dan keşfetmişler bizim Mzhld yi

7. Video daki gibi belkide şuan toplama aşamasındalar, hissemizin fiyatını aynı videodaki firma gibi sabit tutup yatırımcıları bıktırmaya çalışıyor olabilirler. Eşleşmeleri sürekli izliyorum yukarıda esleşirken inatla fiyatı aşağıya verdiklerini çok defa gördüm. Birilerinin hisselerimizin fiyatının çıkmasını engellediği kesin. Sanki o videodaki durumun aynısı oluyor. Şimdiden hayırlısı olsun hisselerimizi gerçek ederine götürecek kişiler belli oldu gibi YTD

Sayfa 320/499 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •