Sayfa 64/499 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 505 - 512 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Eee sayın Ercanbay,bundan sonra senin kemalle olan hayali(bence gerçekten de gerçek) yazilarinizin sonu geldi anlasilan.... 😃😄Selamlar

NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK;NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK.
    Merhaba Kardeşim;

Bu yazı sana gelsin biraz nostalji olsun;

Dı nı nı nı nı nım nını nım nını nınım nınını nım nını nınım...
    -Alo?
    -Alo kimsinnn?

-Sen arıyorsun kardeşim. Önce sen kendini tanıt...
    -Kimsin dedik ya! Alo!
    - Dıtttttttttt

-Alo?
    -Ercanbay ile görüşecektim...

-Ercan bey demek istedin galiba...
    -Yok yok Ercanbay...

-Kim arıyor beyefendi?
    -Ben...

-Senin aradığını ben de anladım da, sen kimsin kardeşim? Bir kendini tanıt yaaa...
    -Ha... afedersin ya...Ben Kemal...

-Hangi Kemal kardeşim? Bir soyadın falan var mı?
    -Tahmin et...

-Kemal Atatürk mü?
    -Hah hah ha...aynı yazılarındaki gibi espirilisin... Değil değil...

-Kemal Sunal mı?
    -Onlar hep rahmetli oldu...Ben yaşıyorum yahu..!

-Hımm Kemal Tanca mı?
    -Hah hah ha...Kemal abiyi tanırım...Sen nereden tanıyorsun ki?

- Çok yakınız...15-20 günde bir buluşur, 8-10 saat birlikte gezeriz...
    -Allah Allah... Çok şaşırdım... Kemal abi ve sen?

-Kardeşim ben ayakkabımdan bahsediyorum. Kemal Tanca ayakkabım var, özel günlerde takım elbisenin altına giyerim.
    -Hah hah haaa. Alem adammışsın sen ya...
    -Kapatıyorum...Dıtttttt

-ALO?
    -Ercan bey, ben Kemal Kemal...
    -Dıtttttttt

-ALO, kardeşim deli misin ne?
    -Pardon yaaa Ercan bey, Ben Kemal Z.

-Hay Allah Kemal bey, niye sekreterinize falan aratmadınız ya? Belli ki insanlar nasıl aranır nasıl konuşulur unutmuşsunuz...
    -Ercan bey şirkete fazla yazmasın...Sen beni bu numaradan arar mısın? Bekliyorum...

Dııııttt dııııttt dııııttt ….
    -MZ holdinge hoş geldiniz…
    Müşteri temsilcisi için 1
    Yatırımcı ilişkileri için 2
    İnsan Kaynakları için 3
    Muhasebe için 4
    İştirakler hakkında bilgi almak için 5
    Operatöre bağlanmak için 0 tuşuna basınız.
    Eğer Sadece sövmek için aradıysanız, her hangi bir tuşa basmanıza gerek yok. Sövdükten sonra telefonunuzu kapatınız.
    -0 a basalım bakalım…

-Alooouv kimi aramıştınız…
    -Ben Ercan B. Kemal beyi aramıştım. Telefonumu bekliyor…

-Ha, benim ben Ercan bey…
    -Operatör siz misiniz Kemal bey… Çok şaşırdım. Bir başkasını bekliyordum ama…

-Ercancım aslına bakarsan bütün menülerde ben çıkıyorum… Şirkette kimse yok.
    -Nasıl yani?

-Muhasebeyi tuşlamış olsan yine ben çıkacaktım…
    - …. …. ….

-Aslında Ercancım, Kamil diye biri de yok. Muhasebeyi de ben yapıyorum. Zorunluluk var diye öyle birini uydurdum.
    -Berna?

-Öyle biri de yok… O işi de ben yapıyorum…
    -Masraf olmasın diye mi?

-Evet… Nasıl iyi yapmış mıyım?
    -İyi de, yönetim giderleri neden bu kadar yüksek o zaman?

-Orasını karıştırma Ercan… Bana masraf olmasın da, kime olursa olsun… Onların maaşlarını da ben alıyorum. Bunda kötü bir şey yok…
    -Kaç kişinin işini yapıyorsun?

-Müşteri temsilcisi, Operatör, şoför, ofis boy kat görevlileri de dahil 9 kişi… Söylemesi ayıp, aslında avukat falan da yok… Bir de avukat mı besleyeceğim yahu? İnternette her konuya ait hazır dava dilekçeleri var. Boşlukları doldurup veriyorum dilekçeyi…
    -Haaa, ondan bütün davaları kaybediyoruz, yada saçma sapan davalar açıyoruz…

-Avukatlık ücretlerinden haberin var mı Ercancım?
    -Barodan istesen? Ücretsiz avukat falan tayin ediyorlar…

-Onu ben de düşündüm Kardeşim. İstedim ama Ceza davalarında falan veriyorlarmış. Yani avukat da benim. Dava kazanamadığım için, vekalet ücreti almayı gururuma yediremiyorum.
    -Ya kızlar, damat falan?

-Onlar gerçekte varlar da, burada yoklar…Varmış gibi davranıyorum…
    -Allah Allah?

-Ya Ercancım… Ben ne çekiyorum bir bilsen…
    -Ne çekiyorsun Kemal bey…

-Tahmin et..?
    -Yuh artık Abi ya… düşündüğüm şey değil İnşAllah…

-Değil değil… Ona zaten zaman kalmıyor ki…
    -Tesbih mi?

-I ı…
    -Diş?

-Yahu ben olayları, sıkıntıları, durumları kastediyorum Ercancım…
    -E bana niye soruyorsun Abi ya? Ne bileyim ne çektiğini. Doğru dürüst zamanlı açıklamalar yapsan, ben de bilirim, herkes de bilir…
    Anlat o zaman ne çekiyorsun, kimden çekiyorsun bilelim.

-Ahhhhh ah! Ercancım… bir bilsen… ….
    -(HasbinAllahü ve nimel vekil.)

-Bir şey mi dedin Ercan?
    -Yok yok sen devam et Kemal abi…

-Ya Ercan, menemen yapıyordum, seninle konuşurken biberleri yakmışım kardeşim. Şimdi ne yiyeceğim ben? Yeni baştan yapayım bari…
    -Kemal abi yemek sepetinden bir şeyler göndereyim mi? Ne yersin?

-Olur Ercancım Allah razı olsun. 9 porsiyon acılı adana gönder. Servisi bol olsun. 3 tane şalgam, 3 tane ayran, 3 tane de diet kola gönder.
    -Naaptın abi ya? Hani kimse yoktu?

-9 kişilik iş yapıyorum dedim ya kardeşim. Hayrına eve de götürürüm çoluk çocuk yeriz… Ha kuryeye söyle kapıya bıraksın ben aşağıya indiğimde alırım. Güvenlik falan da yok, o yüzden kapıları kitli tutuyorum.
    Birisi muhasebeyi arıyor Ercan…O aramayı da almam lazım… Hadi kesen dolu olsun. Geniş zamanda ara, daha uzun konuşalım.
    -Hadi o zaman.., kolay gelsin. Ben de biraz iş konuşacağız zannettim ama sıra gelmedi…

-(Nasıl çarptım enayiyi...bir de akıllı geçiniyor manyak.)
    -Ne dedin Kemal abi ?Anlayamadım...

-Yok bir şey Ercancım. Nasıl da iyi bir insanmış diyordum kendi kendime...
    -İyi o halde abi, yarım saate kadar yemekler şirkette.

Dittttttttt

İyi akşamlar arkadaşlar. Saygılarımla,

2. LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Soyle %2500 bedelli falan aciklasa.

4.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Soyle %2500 bedelli falan aciklasa.
    Merhaba,

Değerli kardeşim, temenni dilek gibi yazmışsın da, bedelsiz demek istedin galiba...

Elindeki lotun 25 katından bahsettiğinin farkında mısın?

Şirket sahiplerinin bile para kazanmadan %100 e bile giremeyeceğinin farkında değilsin galiba.

1000 lotun olduğu varsayarak otur kaç lira para gerektiğini önce bir hesapla derim.

Hissenin altın devrinin başladığı bugünlerde gereksiz bir açıklama yapmışsın.

İyi günler temenni ediyorum.

5. Merhaba,

Arkadaşlar, senelerdir yazdığımız beklentiler gerçekleştikten sonra, ki, bunun yolu artık açılmıştır;

Herşey yeniden değerlemeye tabi tutulacak ve sadece bununla şirketlerin defter değerleri bir kaç katına çıkacaktır. Borsaya kote olmayan şirketlerin borsaya kote olma ihtimalleri...

Ve yeni yatırımlar.., hali hazırda üretim yapan fabrikaların kapasite kullanımlarının artması vs. (Doktor abi son bir kaç yazısında eplas sayfasında çok güzel açıklamış, okuyun)

Şirketlerin kefaletleri ve ipoteklerinin kalktığı devlet ağzıyla duyurlması, kredi alması ve kredi faizlerini çok önemli oranda daha az ödeyeceği ve likilite probleminin tamamen ortadan kalkması anlamına geliyor. Ayrıca önemli oranda devlet teşviklerinden de yararlanabilecek... Vs vs...

İşte ondan sonra; (ilk cümleme dönüyorum) bedelsizden söz edilebilir. Bunları daha önce anlattık... huniyle-kupayla-borazanla anlattık...

Bu bedelsizler, piyasa tarafından sindirildikten sonra bedelliden söz edilebilir...Bu da birkaç senenin işi.

Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.

İyi bir gün olsun.

Saygılarımla,

6. LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bugün 3. Çeyrek bilançonun son günüydü satışlar ın iyi olması dileğiyle...
    3. Çeyrek bilançoda negatif etki yapçak 2 kalem var
    1.ramazan ve kurban bayramı tatilleri ve fabrikaların yazın uyguladıgı rutin senelik izin ve ara verme etkisi takvimde çalışmada kısa iş gücünü göstermektedir...
    2.vergi yapılandırmaları taksidi 31 haziran ve 30 eylülnolarak son çeyrekte yüklü ödemeleri beraberinde getirdi...
    3 aylıkta toplamda 45 milyon satış yapılması son yılların ortalaması böyle bir satış ciroya eklenirse iyibir gelişme...
    Tmsf siz ilk bilanço olcak kalkan rehin ve ipotekler ile ilgili bir açıklama olur diye düşünüyorum...
    Özellikle çiğli organize sanayideki egesökteks fabrikası ve kuşadasındaki 20 veya 25 adet yazlık villa tmsf de ipotekliydi...ipotekli olan daha birçok şey vardır ama ben bunları biliyorum...şuanda kullanılabilir ve satılabilir konuma geldiler...
    Kasım ayında bilanço karı egerki yine yukselirse yıl sonu net kar büyük bir beklenti oluşturur...

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by altayfrt Yazıyı Oku
    Bugün 3. Çeyrek bilançonun son günüydü satışlar ın iyi olması dileğiyle...
    3. Çeyrek bilançoda negatif etki yapçak 2 kalem var
    1.ramazan ve kurban bayramı tatilleri ve fabrikaların yazın uyguladıgı rutin senelik izin ve ara verme etkisi takvimde çalışmada kısa iş gücünü göstermektedir...
    2.vergi yapılandırmaları taksidi 31 haziran ve 30 eylülnolarak son çeyrekte yüklü ödemeleri beraberinde getirdi...
    3 aylıkta toplamda 45 milyon satış yapılması son yılların ortalaması böyle bir satış ciroya eklenirse iyibir gelişme...
    Tmsf siz ilk bilanço olcak kalkan rehin ve ipotekler ile ilgili bir açıklama olur diye düşünüyorum...
    Özellikle çiğli organize sanayideki egesökteks fabrikası ve kuşadasındaki 20 veya 25 adet yazlık villa tmsf de ipotekliydi...ipotekli olan daha birçok şey vardır ama ben bunları biliyorum...şuanda kullanılabilir ve satılabilir konuma geldiler...
    Kasım ayında bilanço karı egerki yine yukselirse yıl sonu net kar büyük bir beklenti oluşturur...

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sizin saydıklarınıza ek olarak Almanyada ki fabrika binası ve yurt içindeki bölge müdürlüklerinde ki(. İzmir, Adana, Ankara, Antalya, İstanbul Bayrampaşa ve Bostancı Bölge müdürlüklerinde ki)ipotek lerde kalktı

Sayfa 64/499 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •