Sayfa 80/499 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 633 - 640 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Ben de olmasam bu hisseleri kim yükseltecek yav...Hissenize sahip çıkın diyenlerin ceplerinde akrep var herhalde....

NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK;NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

2.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Ben de olmasam bu hisseleri kim yükseltecek yav...Hissenize sahip çıkın diyenlerin ceplerinde akrep var herhalde....

Öyle bakma veren versin yaptığın yatırım altın değerinde alınmış alınmıştır, mecburiyet ten satanlara sözüm yok lakin asansör peşindekilerin vah haline baka baka kalmak işte o zaman buz gibi suyu hazırlasınlar

Yatırım tavsiyesi içermez, al/sat için uygun değildir herkes kendi kararlarından sorumludur,mesuliyet kabul edilmez.
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

Mzhld özsermaye -,eplas + ...dogrumudur....

NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

4. Sayın ercanbay ! Bu ZORRO' ya birşeyler yazsanız. Yeter artık bu kadar da ağır davranılmaz ki. Kaplumbağa bu resmen.Varsa bir müşkül açıklasında bilelim değil mi yani. Selamlar,saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Vakıfbanka herhangi bir ödeme yapılmadığını ben net olarak biliyorum. 3 sene önce falan 7.000.0000 ödeme yapıldı sadece.
    Zaten mantık olarak ödeme yapılsa Vakıfbank ipotekli olan fabrika binasını niye satışa çıkarsın ki. Ne güzel parasını alıyor öyle değil mi?
    Lütfen gerçekleri yazalım. Keşke düzenli ödeme yapılsa borç bitse.
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Faktoring diyen bendim.
    Yaklaşık 32.000.000 faktoring borcu var.
    Ortalama % 25 faiz ile 8.000.000 yapar. Bu da kısa vadeli borçlanma gideridir.
    (Faktoring faizi banka faizinden yüksektir)

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
     Alıntı Originally Posted by knsvsn Yazıyı Oku
    Vakıf banka herhangi bir ödeme yapılmadığını net olarak biliyorsunuz ..?
    32.000.000 faktöring borcu olduğunu biliyorsunuz...?
    Sabit tutulan Ana para borcunuda bildiğinizide tahmin ediyorum.

Alıntı Originally Posted by ruzgar Yazıyı Oku
    Ben ne diyorum,sen ne diyorsun.Ana para sabit tutuluyor.Sadece faizi ödeniyor.Borç bitse diyorsun.
    Bu kadar çok net bilgi sahibi olduğunuza göre sabit tutulan ana para borcunu da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.
    Vakıfbanka faiz ödemesi yapıldığını ispatlayın ben burada herkesten özür dilemeye hazırım.

Yatırım tavsiyesi değildir. Olması da mümkün değildir. Herkes kendi yatırım kararını kendisi versin. Sonuçta her koyun kendi bacağından asılır.
    Vakıflar bankası çok iyi bir banka neden mi Gaziemir ve Çiğli deki fabrika mülklerine el koydu ve karşılığında Kemal Zorlu dan senelerdir hiç kira dahi talep etmeden holding ve şirketlerinin resmi olarak çok iyi karlar açıklamalarına rağmen hiçbir ödeme yapılmadığı söylenen Vakıf bank çok iyi bir bankadır
    Biraz nostalji yapalım 24.03.2017

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sn. Es-Es-Es

Vakıfbank borcu kapandı haberini resmi olarak açıkladıklarında hepimiz burada çok sevineceğiz ve sevinç çığlıkları atacağız.
    O gün geldiğinde Ben ise şu bilgiyi istiyor olacağım:

Vakıfbank borcu hangi tarihte kapatıldı?

Daha doğru bir ifadeyle Borcun % 99,99 luk bölümü hangi tarihte geri ödendi?

Kalın sağlıcakla.

Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    // Tam 5 senedir ,ne icra imiş be....hukuki süreç devam ederken ilgili banka tarafından satın alınmıştır. Cümlesi niye yazıldı acaba. Aklınız buna erse yatırımcı olurdunuz //
    SN.ES ES ES ,AKLINIZ BUNA ERSE YATIRIMCI OLURDUNUZ SÖZÜ NERDE GEÇİYOR DİKKAT ET.
    VAY BE VİOP ÇU KARDEŞİM BENİM ,BENİM 10 YILLIK KAZANCIMI BİR GÜNDE, HARÇLIK YAPAN KARDEŞİM. BU ÇOK YÜKSEK NARSİSLİK DUYGULARIN, PEK HAYRA ALAMET DEGİL. ANLAŞILAN KALDIRACI 500/ 1000 ÇIKARMIŞSIN.TEMENNİM ÇOK KAZANMAN . AMA BEN O YOLU GİDENLERDEN ,DÖNENİ GÖRMEDİM. BU MUTEVAZİ EPLAS SAYFASINDA GEZİNMENEDE EMİN OL ŞAŞIRDIM...

Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    SN.EGEDÜK ,ŞİMDİDE SİZİN MESLEGİNİZİ MERAK ETTİM.
    PAYLAŞIMINIZDAKİ
    ^^ Daha doğru bir ifadeyle Borcun % 99,99 luk bölümü hangi tarihte geri ödendi? ^^ SÖZÜ , SON İKİ SENENİN EN DOGRU YORUMU OLSA GEREKİR. AH O AYRINTILAR AH , YATIRIMCIYI REZİLDE EDER ,VEZİRDE.

Vakıflar bankası çok iyi bir banka neden mi Gaziemir ve Çiğli deki fabrika mülklerine el koydu ve karşılığında Kemal Zorlu dan senelerdir hiç kira dahi talep etmeden holding ve şirketlerinin resmi olarak çok iyi karlar açıklamalarına rağmen hiçbir ödeme yapılmadığı söylenen Vakıf bank çok iyi bir bankadır
    --------------------------- % 00.01 --------------------------------

Anlayana sivrisinek saz. Anlamayana davul ve zurna çalsan yine az.
    EGEDUK ve DOKTOR ' a teşekkür ederim.

7. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Sn knsvsn

Güzel bir nostalji olmuş. Elinize sağlık.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Hep dediğim gibi eski yatırımcıların en yüksek getirileri elde etmeleri tek dileğimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by Batırık 67 Yazıyı Oku
    Sayın ercanbay ! Bu ZORRO' ya birşeyler yazsanız. Yeter artık bu kadar da ağır davranılmaz ki. Kaplumbağa bu resmen.Varsa bir müşkül açıklasında bilelim değil mi yani. Selamlar,saygılar.
    Merhaba,
    Değerli Batırık Kardeşim ve Diğer yatırımcı arkadaşlar,
    Biz, uzun vadede bekleyen yatırımcılar için elbette gelinen noktada fiyat performansı iyi değil. Ancak, hisseyi son bir senede keşfedenlere sormak lazım...

Zaten geçen senenin Ocak ayından beri taşlar yerine oturmaya başladı. Terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimiyle, grup üzerindeki oynanan oyunlar da ortaya çıkmış oldu...

Geçen seneden bu yana, basmane çukurunun satışından beri, hisselere bakıldığında, hangi tarihten bakarsanız, %200-300 arası fiyatlama var.

Ben şu andaki fiyatlamayı, kendi projeksiyonuma uygun buluyorum. Zaten fiyat şu an 9-10 olsa (fiyatı atıyorum) da alt taraf boş olduktan sonra, kimse elindeki malı satamaz. Herkes satışa yığar mallarını, bu da büyük bir satış baskısı yaratarak fiyatı çok aşağılara çeker.

Yani kitaba uygun davranıp, gelişmeleri bekleyip pozisyon almak lazım. Geçen hafta satışta Tek kalem 52 bin lot gördük. Alıcısı olsa dahi o malı almak istemez. O rakam oraya yazılmışsa, bir kaç kademe daha aşağıya yazılmasını beklerler. Ama biliyoruz ki, bu aşamadan sonra oyuna yeni oyuncular katılıp o miktarları gördükleri anda çizebilirler.

Köse kardeşim sermayenin artıya geçmesinin öneminden bahsediyor. Çok önemli.., ama bana göre değil. Zira bu üretim-satış ve kar rakamlarıyla o iş çoktan hallolmuş ve aşılmış görünüyor. 2 sene daha karlar, geçmiş dönem zararlarına devredilir, daha sonra temettü vermeye başlar. İsterlerse, daha önce de verirler. Ancak, vefalı ve uzun vadeli yatırımcısına bu süreç içinde bedelsiz verebilir.

Yine hepimizin merakla beklediği bir Vakıfbank borcu var. Onun ödenmesi yada bir plana bağlanması gerekiyor...

Ben onun ödendiğini yada bir plana bağlandığını düşünüyorum. Vakıfbank borcunun, hiç bir şeyle ilgisi yoktur. Çukur yada Tmsf ile alakalı değildir...

İlişkilendirebilirsiniz, diyebilirsiniz ki "Ya o paralar çukura gitti, şirket zor durumda kaldı, Tmsf falan filan yaptı..."

Ancak alacaklı paranın nereye harcandığı ve sizin başınıza neler geldiği ile ilgilenmez. Alacaklı her koşulda parasını ister.

Şirketin başına gelenler tamamen Belediye ve Tmsf ile ilgilidir. Belediye senelerce yapması gerekenleri zamanında yapmamış ve yokuşa sürmüş; Tmsf de şirketin elini kolunu bağlayarak, neredeyse grubu iş yapamaz duruma getirmiştir.
    Tmsf ile yapılan ibranın detaylarını tam olarak bilmiyoruz ama, Kemal beyin Tmsf ile Vakıfbankı da içeren bir anlaşma yapması muhtemel görünüyor.

Bu borcun ödendiğini yada bir plana bağlandığını düşünüyorum…

Doktor abi eplas sayfasında icra ile ilgili olarak “Bu konuda çok algı yaratılmak istendi…” diye yazmış ve değerli Köse’ye de fikrini sormuştu. Bu konuda en çok ben yazdım ve algı yaratacak bir şey de yok. Her şey çok açık;

İcrada satıldı. Şirket iptal davası açtı. İcra satışı iptal edildi. Banka itiraz etti, kabul edildi. Şirket itiraz etti kabul edilmedi. Şirket son koz olarak karar düzeltme istedi…

Buradan ne sonuç çıkar?
    Şirket borçlu mu? Borçlu…

Önceki yazılarımda dedim ki; Kemal Zorlu şartlar gereği zaman kazanmak için bu itirazları yapmak zorundaydı. Sonucun olumsuz geleceğini o da biliyor. Şimdi Şirket borcunu hem ödeyebilecek yada yapılandıracak duruma geldiğine göre, mahkemenin bu itirazı reddetmesi hiç mi hiç önemli değil. Zaten o borç ödenecek…

Borcun ödendiğinin yada yapılandırıldığının açıklanması için o mahkeme kararının gelmesi bekleniyor…

Daha önce birkaç kez yazdığım başka bir şey; bu red kararını, sanki çok olumsuz bir karar gibi kap’a bildirerek hisseleri biraz aşağı çekmek için kullanacaklar. Aslında bu mahkeme kararı bence şirketler için milat olacaktır. Zira benim öngördüğüm gibi Vakıfbank anlaşması yapılmadı ise, ivedilikle yapılması sağlanacaktır. Bence rakamlarda anlaşma sağlanmıştır…

Yani değerli kardeşim, eğer yüklü miktarda hissen varsa zaten satamazsın. Onun için beklemek, Vakıfbank anlaşmasından sonra Ulusala çıkışı da görmek şart.

Ancak “o zaman satın “ demiyorum. Bence hisselerin hikayesi daha sonra başlıyor;

Egeyıldız şimdiye kadar boyacı sandığı gibi duruyordu… Belki halka açılacak.
    Ares var… İyileştirme ve yenilemeler yapılacak. Onun lisansı bile para…
    Söke var Tire var.., Yeniden değerlemeler var…
    Her şeyden önemlisi belediye var…Bakalım ne sunacak?
    Falan- filan İnter-Milan var…

Çok şey var da, bekleyene var Kardeşim. Ancak gemiyi ilk terk edecekler için en iyi sat zamanı Ulusala çıkıp da, hem alış hem satış kademelerini dolu gördüğümüz zamandır.

Sonuç olarak başa dönersek, endişe etme. Kaplumbağa gibi görünse de, ben şu an Kemal Z. kardeşimin işi doğru götürdüğü inancındayım. Ama ararsa da söylerim kendine. :-)

Saygı ve selamlarımla,

(Yaz yaz bitmiyor ki! Doktor abi eline sağlık. En çok sen yazıyorsun. Üstelik ben 10 parmak da yazıyorum.)

Elinizdekini tutun anlamına gelmez, satın anlamına hiç gelmez.., Alın anlamı çıkabilir ama onu da siz bilirsiniz. Ben alın demiyorum.

Sayfa 80/499 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •