Special Days Image
Sayfa 88/499 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 697 - 704 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Ah ahhh. Bu fiyatlardan dökülenlere çok üzülüyorum.
    Ne demiştik en son. Vakıfbank borcu ödendi haberi gelince, ben bu borç ne zaman ödendi diye soracağım demiştim. Daha doğru bir ifadeyle % 99,99 luk bölümü hangi tarihte ödendi?
    Özel durum açıklamasını gördük. İhalenin feshi talebi ret edilmiş. İyi de bu durumda tüm hukuk yolları tükendiğine göre Banka ile daha ne görüşülebilir. Banka davayı kazanmış eli güçlü demektir.
    Haaa borcun bir bölümünü ödedik kalan bakiye için görüşüyoruz derseniz, o Zaman sorarlar ilk ödemeyi ne zaman yaptınız ve neden açıklamadınız veya 30.09.2017 tarihli finansal tablolarda göstermediniz.
    Sonuç. Ben sonuna kadar bekleyeceğim. Hatrı sayılır miktardaki hisselerimi satmıyorum.
    Herkes kendi kararını kendi versin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR_İZMİR
    Gönderi
    2,922
    Hisse.net Haftalık Hisse Yarışması'na kurallara uygun 3 hisse seçip katılın 1 hafta yarışalım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...51#post1364551

3. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

(Özel Durum Açıklaması (Genel)
    29.11.2017, 16:58:16
    Şirketimizin*Vakıflar Bankası T.A.O. İzmir Şubesi'ne olan borcu nedeniyle Karşıyaka 2.*Hukuk Mahkemesinde görülmekte olan ‘'İhalenin Feshi'' davasında karar düzeltme*talebimiz, Yargıtay 12. Hukuk Dairesinin 2017/5929 Esas 2017/13134 Karar sayılı*kararı ile reddedilmiştir. Alacaklı Banka ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

30.09.2017 Finansal Tablodan bir bölüm.

30 Eylül 2017 tarihi itibariyle mali tablolarda takip edilen Vakıfbank’a olan borç 45.058.400.-TL’dir. (31.12.2016 tarihi itibariyle borç tutarı 45.058.400.-TL)’dir.

Yukarıdaki resmi iki açıklamanın anlamı:

1) 2016 yılsonu itibariyle borç tutarı 45.058.400 TL, 30.09.2017 tarihinde borç tutarı aynı kalmış ve herhangi bir ödeme yapılmamış.
    2) Herhangi bir ödeme yapılmadığı için ve Yargıtay 12. Hukuk Dairesinin ihalenin feshi ile ilgili ret kararı verdiği için ihale geçerlidir. Yani Bankaya ipotekli olan fabrika binası Vakıfbank bünyesine geçmiştir.
    3) Alacaklı Banka ile görüşmelerimiz sürüyor.

Bunlar şirketin söyledikleridir. Bu bilgiler bir kenarda dursun hafta sonu bu hususları biraz irdeleyeceğim.
    Kalın sağlıcakla.

4. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Haziran ayında yapılan Son genel kurulda Vakıfbank borcunun TMSF ile bağlantılı olduğu, ancak TMSF işi çözüldükten sonra Vakıfbank işinin çözülebileceği söylenmişti.
    TMSF ile ibralaşıldığına göre Vakıfbank işinin çözümünde bir engel kalmamıştır.
    Sanırım patron bugünlere kadar Vakıfbank borcunu taktiksel olarak bekletti. Vakıfbanka borcumuz var ödeyemiyoruz ipotekli olan fabrika binasında TMSF de hak iddia edemesin diye borcu ödemedi. Çünkü Vakıfbank borcu olmasa belki de TMSF Çiğlideki fabrika binasına icra uygulayacaktı.
    TMSF ile ibralaşıldı ve o sorun çözüldü.
    Bu arada fabrika binasının Vakıfbanka geçmesi konusunda yumurta kapıya dayandı. Yargıtay'dan son ret kararı da geldi. Ama durum sanıldığı kadar veya gösterildiği kadar vahim değil hatta çok olumlu gidiyor herşey.
    Devam edeceğim. Şimdilik bu kadar.

5. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Evet eplas ve mzhld son senelerde ya zarar etti ya da çok düşük karlar gösterdi. Durum gerçekten öyle miydi. Acaba yıllardır karlar bilinçli düşük gösterildi ve gerçek karlar borsaya kote olmayan Ege Yıldız firmasına aktarıldı mı diye hep konuşulmuştur. Acaba karlar Vakıfbank borcunu tek kalemde (defaten) kapatmak için biriktirilmiş olabilir mi?
    Devam edeceğim.

6. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Bu veriler ışığında (patronun genel kuruldaki söylemi, TMSF ve Vakıfbank borcunun biribirine bağlı olması) ben Vakıfbank borcunun, Kapatıldığını veya % 99,99 luk bölümünün ödendiğini düşünüyorum. TMSF ibralaşması Mayıs sonu gibi gerçekleştiğine göre Temmuz-Ağustos 2017 aylarında Vakıfbank işinin çoktan çözüldüğünü düşünüyorum.
    Tabi böyle bir ödeme yapıldıysa bunun finansal tablolarda veya dip notlarında belirtilmiş olması gerekirdi dediğinizi duyar gibiyim.
    O yüzden hep şunu diyorum; Vakıfbank borcu kapandı haberi gelince ben ne zaman kapandı diye soruyor olacağım.
    Devamı az sonra.

7. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Borcun tamamı kapatıldıysa veya bir miktar ödeme yapıldıysa bunun finansal tablolarda veya dip notlarda gösterilmesi gerekir öyle değil mi?
    Aksi durumda yatırımcılar ve SPK yanıltılmış olmaz mı?
    Böyle bir durum varsa bağımsız denetim şirketi ne iş yapar?
    LİDYA BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş
    firması da sorumlu olur. İşini tam yapmamış demektir.
    Burada puzzle nın parçalarını birleştirmeye çalışıyorum.
    Bana kafayı yemiş diyenler olabilir ama hangimizin akıl sağlığı tam yerinde ki?
    Tarihe bu notları düşelim ilerde tekrar konuşuruz.

8. MZHLD Mazhar Zorlu Holding

Yönetim açıklamaları ve bildirimleri şeffaf bir şekilde geciktirmeden, zamanında yapsa çok iyi olurdu.
    Bizler de bilmece çözmek veya niyet okumak zorunda kalmazdık.
    Sonuç olarak herkes kendi aklını kullanarak yatırım kararını versin. Burada yazılan çizilenlerle al veya sat yapılmaz. Her koyun kendi bacağından asılır.

Eyyy yönetim!

Vakıfbanka herhangi bir ödeme yapıldıysa bunu geciktirmeksizin Pazartesi günü açıklayın lütfen.

Tüm emektar yatırımcılara saygılar ve sevgilerle.

Sayfa 88/499 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •