Sayfa 95/499 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 753 - 760 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Derinlik görebilen paylaşırsa teşekkür ederim

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

3. Kemal?

Ne yaptın Bro?

Banka borcu ne alemde?

Bu karlılıkla rahat ödersin kardeşim. Bir plan yap.

Yada git de ki "Bu borcun faizini silin kardeşim!" "Ben bu parayı çukur için aldım! ...zıma sıçtınız! Bana uzun vadede 1 milyardan fazlaya zaten mal oldu. Silin faizleri ! Biraz insan olun be kardeşim!" De kanka...

Muhtemelen öyle diyorsun zaten. Bu yüzden bu borcun ödendiği yada taksitlendirildiği haberi gelmiyor. Aslında güzel dayanakların var Kanka. Süreç ortada...

"Ya faizi silin, yada Nah..." falan yap.

Arkandayım Bro. Yanlış anlama. Bizde yanlış olmaz.

Hadi ödediysen bildir artık. Bana gıcıklık olsun diye, bildirmiyorsun diye şüpheleniyorum da, diğer yatırımcılara yazık Kanka.

Saygılarımla büyük ortağım.

4. Kemal?

Vakit tamam Kardeşim. Bak Eplas forumunda Dr Abi ne demiş;

"bütün eplas yatırımcılarına , öncelikle sağlık ve mutluluk dilerim. işin en zoru , beklentilerle ilgili oluşan BELİRSİZLİKTİR. borsa yatırımı ile ilgili bu sürece çok değişik tanımlamalarda bulunmuştum. ^^SABIR ELEGİ^^ , ^^ UN DEGİRMENİ ^^ vs gibi . ama ; gözlediğim en kritik noktanın, çok büyük dönüşüme uğradığı noktada olduğumuzdur. yaşayan ,sabreden , hisseye güvenen ve şirketin bütün varlık dinamiklerinin değişim ve dönüşümlerini gözleme ve bizzat yaşama fırsatını yakalıyacaklardır. buna paralel , kazanç katsayısıda artacaktır. bu yazılarımı yazarken ,foruma ilk girdiğim 2012 mart ayındaki yatırım psikolojisini hatırlattı. tek farkı inanmış ,sayısal olarak çok azalmış YORGUN ,SABIR İÇİN BİLE MECALİ KALMAMIŞ YATIRIMCILARI GÖZLEMEKTEYİM. tıkır tıkır çalışan fabrika yöneticilerinin ; oluşturulan bu beklentilerde ,sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. BORSA YATIRIM SİSTEMATİGİ , ZAMANIN GELDİGİNE İŞARET ETMEKTEDİR.
    SAYGILAR."

Artık topu size atmiş kardeşim. Şimdiye kadar, böyle bir şey yazmamıştı. Demek ki, sıra sizde Kemal'cim. Hadi kardeşim, yerinden kalk da artık şu, Nerede olduğu, şekli ve şemali belirsiz olan düğmeye bas kardeşim.

Yada sen gerekli yerlere telefon aç da, haberler hazırlansın, açıklamalar yapılsın...Falan...

Sen şimdi o düğmeyi nereye koyduğunu da bulamazsın zaten. Boşuna arama... Zaten öyle bir şey de yok Kemal...O bir metafor.

Haa illa düğme diyorsan, telefon açarken ceketinin düğmesine falan basarsın kardeşim. Hatırladın mı? Çoklu görevleme yapmış olacaksın.

Hadi kardeşim...hadi...

Kalksana kardeşim! Hadi dedik kaç sefer. Allah Allah.

İyi bir haftasonu diliyorum. Büyük hisseli ortağım.

Arkadaşlara saygılarımla,

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Kemal?

Vakit tamam Kardeşim. Bak Eplas forumunda Dr Abi ne demiş;

"bütün eplas yatırımcılarına , öncelikle sağlık ve mutluluk dilerim. işin en zoru , beklentilerle ilgili oluşan BELİRSİZLİKTİR. borsa yatırımı ile ilgili bu sürece çok değişik tanımlamalarda bulunmuştum. ^^SABIR ELEGİ^^ , ^^ UN DEGİRMENİ ^^ vs gibi . ama ; gözlediğim en kritik noktanın, çok büyük dönüşüme uğradığı noktada olduğumuzdur. yaşayan ,sabreden , hisseye güvenen ve şirketin bütün varlık dinamiklerinin değişim ve dönüşümlerini gözleme ve bizzat yaşama fırsatını yakalıyacaklardır. buna paralel , kazanç katsayısıda artacaktır. bu yazılarımı yazarken ,foruma ilk girdiğim 2012 mart ayındaki yatırım psikolojisini hatırlattı. tek farkı inanmış ,sayısal olarak çok azalmış YORGUN ,SABIR İÇİN BİLE MECALİ KALMAMIŞ YATIRIMCILARI GÖZLEMEKTEYİM. tıkır tıkır çalışan fabrika yöneticilerinin ; oluşturulan bu beklentilerde ,sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. BORSA YATIRIM SİSTEMATİGİ , ZAMANIN GELDİGİNE İŞARET ETMEKTEDİR.
    SAYGILAR."

Artık topu size atmiş kardeşim. Şimdiye kadar, böyle bir şey yazmamıştı. Demek ki, sıra sizde Kemal'cim. Hadi kardeşim, yerinden kalk da artık şu, Nerede olduğu, şekli ve şemali belirsiz olan düğmeye bas kardeşim.

Yada sen gerekli yerlere telefon aç da, haberler hazırlansın, açıklamalar yapılsın...Falan...

Sen şimdi o düğmeyi nereye koyduğunu da bulamazsın zaten. Boşuna arama... Zaten öyle bir şey de yok Kemal...O bir metafor.

Haa illa düğme diyorsan, telefon açarken ceketinin düğmesine falan basarsın kardeşim. Hatırladın mı? Çoklu görevleme yapmış olacaksın.

Hadi kardeşim...hadi...

Kalksana kardeşim! Hadi dedik kaç sefer. Allah Allah.

İyi bir haftasonu diliyorum. Büyük hisseli ortağım.

Arkadaşlara saygılarımla,

Sayın ercanabay,selamlar ,saygılar. Bu arsız ve duyguları yok olmuş şahsa karşı yazı üslübunuza hayranım.Ancak malum şahıs bu kadar yumuşak nükteli yazıları hak etmediğini geçmişte birçok defa ispatladı. Arkadaş sertlikten hoşlanıyor sanırım.....

6. Selam Batırık Kardeşim ve Diğer Altay'lı Kardeşlerim, (Çakmıştırsınız köfteyi :-) Altay Başkanlığı yaptık ya ondan)

İki önceki yazımda Vakıfbank borcunun 1 milyardan fazlaya mal olduğunu yazmıştım. (Kemal'e öyle söyle falan demiştim)

Buna, höst! Ne yaptın Birader! vb yakıştırmalar olmuş olabilir. Ticaretle uğraşanlarınız vardır. Bunu zaman içerisinde kaybedilen mülklerle, şirketlerle ve şirketlerin özkaynakları ve artı faiz ve enflasyonla hesapladığınızda, Kemal Kardeşimin kaybı 1 milyarın çok üzerinde çıkacaktır. (Kazanamadığı paralar hariç diyelim...)

Kemal Kardeşim iyi adamdır ve 20 senelik bu travmayı atlatması da pek kolay olmayacaktır...

Ben onu anlıyorum...

Bir şey var ki..; Kemal'ciğim beni anlamıyor.

Kemal'in yanlış yaptığı şey, yatırım düşmanı gibi anlaşılmasına yol açıyor. (O da çok kaybettiği ve çok kazanarak bunu telafi etme isteğinden kaynaklanıyor. Ne kadar hisse=Gelecekte o kadar kazanç)

Kemal çok kazanmak istiyor da, biz istemiyor muyuz?

Eveeeeet istiyoruz...

Şartlar artık olğunlaştı ve şirketlerin gerçek değerleri ortaya çıkacak. Kalanlar kazanacaklar...

Ama ya Kalamayanlar?

Öyle ya.., Anası-Babası öldü. Oğlunu yurtdışında bir master proğramına yazdıracak yada doktoraya...Yada özel paralı üniversite okutacak...
    Tut ki 10 senedir hissede bu adam. Satıp çıksa, o yatırımcıya yazık olmayacak mı?

Halen hisselerdeki alım kademeleri boş. Hisseler güvenilir değil mi? Hisseler şu anda borsanın en değerli bir kaç hissesinden 2 tanesi. Rekor üretim ve rekor karlar geliyor...

Kemal'den senelerdir beklediğim hisseleri günlük 3-5 bin lot alımlarla desteklemesi idi. Bazı günler 500 lot, bazı günler hiç almasa da olurdu.
    Ama Kemal'cim bunu yapmadı. Hisselerin senelerce .50-1.20 aralığında sürünmesini seyretti. Şimdi her şey neredeyse olmuş bitmiş halen aynı Kemal...

Biri sıkışsın da satsın...Kemal'ciğim de düşük fiyattan toplasın...

Kemal, insanlara bazı bantlarda çıkma imkanı sağla kardeşim. Herkesin bir hedef fiyatı var, oralarda yüklü alımlar gir, adam bereket versin diyip çıksın.

Adamın ölmesini, yada bir yakınının ölmesini bekleme kardeşim. O yatırımcıların bu şirketler üzerinde hakları var. Senelerce para kazandırmadın.
    Sen zenginsin, kira gelirlerin, faiz gelirlerin var. Şirketlerin borcu olsa da "Yokluk açlık " görmedin.

Çok kişi çıktı gitti...Senelerce bekledi... Ah aldın çok ah aldın. Senin ettiğin "Ahlarından" fazlası sana edildi be Kardeşim.

Hadi Kemal, ben seni iyi anlıyorum. İnan ki çok iyi anlıyorum. İnsanlara çıkmaları için müsade et. Bunu da hisseleri yavaş yavaş gerçek değerlerine getirerek yapabilirsin. Korkma yine kazanacaksın. Milyar içinde 50 milyon eksik olsa ne olur Kemal?
    -------------

İşin özü bu Batırık kardeşim. Kemal yatırımcı düşmanı değil özünde de,daha fazla kazanmak istiyor. Adama az yapmadılar...

O da kaybettiği senelerin hesabını sormaya hazırlanıyor...

Kemal'e ara sıra kızarım da, bu yüzden kızarım işte. Uzun süre bekleyip de, bir şey kazanmadan çıkan yatırımcılar için. Ama ne kadar kızsam da, saygı da duyarım gizliden.

Beni dinler.., müsterih olun gerekeni yapacaktır. Biraz daha sabır yeter...

Saygılarımla,

(Kemalcim bak bu sefer daha fazla övdüm seni hesaba 5 bin gönder. Yalaka Yatırımcın Ercan)

7. Sn ercanbay slm olsun...

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Merhaba,

Ve Aleyküm Es-Selam Altay Kardeşim.

Umutla yarınlara kardeşim...

Büyük Devletler 100-500 senelik planlar yaparlar. Bu plan içerisinde vatandaşlarının refahı da ön plandadır.

Bazıları da 3-5 seneyi planlar da tutturamaz, vatandaş da her dönemde sefil bir hayat yaşar.

Büyük şirketler de, Devletler gibidirler. Uzun vadeli planlamalar yaparlar.

Kemal Kardeşim büyük devletler gibi planlama yapıyor... "Ben geberip gitsem de, geride kalanlar bunu sürdürür..." diyor.

Büyük düşünmek, büyük olmak bunu gerektirir...

Diğer taraftan "Vatandaşın refahı"na gelince..; "Vatandaşın bilmem neresine ..." diyor...

Kemal'cim, bokunu çıkartmadan, Bilançolar falan gelmeden de Kap'a bir şeyler at Kanka...

Ben 10 yıldır bekliyorum...

20 yıldır bekleyen var.

Pardon 21-22 oldu galiba.

20 yıldır bekleyen hisselerde beklentiler gerçekleşince hemen çıkacak da değil. Adam büyük resme bakıyor. O da 2 seneden sonra diyelim...

Hadi kanka, çabuk ol ki, o süremiz kısalsın. Yoksa senin göndereceğin 2 haber umurumda değil. Ben tahtanın mazolarındanım Kardeşim.

İyi bir akşam diliyorum. Saygılarımla,

Bir AS desem yetiyordu galiba Altay Kardeşim. Durduk yere Kemal'e çattım. Dünkü parayı da yatırmamış daha. Yatırmaz artık.

Sayfa 95/499 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •