Sayfa 481/499 İlkİlk ... 381431471479480481482483491 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. çok detay kafa bulandırır

Alıntı Originally Posted by long-suffering Yazıyı Oku
    Merhaba
    Sermaye arttırım bildirimin meali:
    Copy past işlemlerinin bir sonucu demekte mümkün,üstün körü doldurulmuş demekte.
    Şöyle ki okuyunca:
    Eski C grubu hisselerin sermaye artışı sonrası artış oranı % 4100,18381 dür. Eski C lerin artan miktara oranı( arttırım sırf C tip şeklinde ihraç olacağı için)
    Ancak bu demek değildir ki sadece eski C ler arttırımdan pay alacaklar. Sermaye paylarının bir kısmı A ve B ve onlarda A+C B+C şeklinde yararlanacaklar.(Sermaye attırım oranında)
    Yani A+B+C grubu arttırımı 174.164.000,000 TL yuzde 1607,27
    Arrtırım sonraı pay dağılımları:
    A 3.467.520 tl
    B 3.120.768
    C 178.411.712
    Yani ulaşılan sermaye 185 mlyon olacak.
    Bu açıklamadan sonra
    % 4100,18381 de bu hesaba göre Eski ce lerin artış oranını verir
    A+B nin C lerini de dahil edersek %4200,18 oranıdır.
    Benim için doğru oran budur.
    Ancak
    Elince A,B,C fark etmez alacağı bedelsiz oranı 1:16 şeklindedir.
    Bol kazançlar
    arkadaş detaylı söylemişssin net son bir mesaj yaz deki yani anlayacağınız siz bu detaylara bakmayın o rakamlar ortakların ortaya koyduğu paralardır sonuçta hisse 1x16 kat olacak deyin lütfen

"Elinde A,B,C fark etmez alacağı bedelsiz oranı 1:16 şeklindedir." Burada istediğinizi yazmıştım. Ancak bildirimin kafa karışıklığı yaratması sebebiye farklı rakam çıkaranlara izah anlamı taşıması için detaylandırdım. Sadece 1x16 yazmamam kafa karışıklığı yaratmak için değil . Hatam eksiğim yanlışım varsa da 16 yı neye göre söylediğimin düzeltilmesi doğrusu o değil şu şu sebepten budur denmesi için. Bildirime bir bakışta oranı gören bilgili arkadaşlar konumuz dışında.
    Ben okudum 16 sonucuna nasıl vardım onu yazdım.İtirazı olan başka rakam ifade edenden de benim gibi bir açıklama beklerim. Netice de anladığımı yazdım. Benim doğrum bu dedim.
    Herkes kendi sonucuna ulaşır ona göre yatırım kararını alır.
    Saygılar Arkadaş.
    Son düzenleme : long-suffering; 08-06-2022 saat: 11:13.

SPK mevzuatını iyi bilen arkadaşlar dayanak da belirtebilirler.
    Bu konuya mevzuat anlamında hakim değilim.

Kapta bedelsiz payları c grubu olarak ihraç edileceği belirtiliyor. Kaynakların tamamı sermayeye eşit dağılması gereği, Buradan A ve B grubuna düşecek paylar pay sahiplerinin hesaplarına C grubu satılabilir olarak yansıtılacak sonucu çıkıyor.

Bunun geniş manada anlamı A ve B grubu pay sahipleri bu senetleri bölünme onayı sonrası istedikleri gibi trade edebilecekler şeklinde yorumluyorum.

Saygılar.

4. Tunç Soyer
    Basmane Çukurunda çözüme çok yakınız.
    İzmir Büyükşehir Başkanının 2 saat önce yaptığı açıklama

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Son kap bildirimi Kayıtlı sermaye sistemine geçişte minör bir rakam değişmesi (yeniden hesaplama) gibi algılanarak üzerinde kimse yazmadı diye düşünüyorum. Böyle olduğu doğru da olabilir. Ancak...konu(Kemal) olunca kendimde bir yorumlayım/eşeleyim/size sorayım dedim.
    Beklenen bedelsiz başvurusu için : önce bu gün revizesi gelen 26-4-2022 ve 20-5-2022 deki kararları yok sayan kayıtlı sermaye için başvuracak ondan onay alacak. Ondan sonra bedelsiz sermaye attırımı başvurusu yapılacak.Doğru mudur.
    26-4-2022 deki yetmedi 20-5-2022 deki kararlar bu günkü revizeye muhtaç oldukları bilinerek/bilinmeyerek mi sunuldu. Bu bir soru. Revize şart ise önceden bu kararı sallamanın anlamı manasını yorumlayacak var mı?. Beş yıl için geçerli olacak bu kayıtlı sisteme geçiş kararı.Uygulanacak diye birşey yok.5 yılı aşarsa tekrar yk kararı gerekiyor. Yani bu keyfiyetin yerine getirilmesi başvurusu yapılıp onaylanması. YK da görüşülmesi sonrası. Sermaye attırımı için bir başvuru yapacaklar. Doğru mudur yazdıklarım? Ortaklar. Yani paşa gönüllerinin alacağı/almayacağı istediği gibi uzatacağı/hızlandıracağı bir durum değil mi. Konu hakkında bir yaptırım vs var mı? bilgisi olan var mı? Buraya kadar yazdıklarımda hata/eksik/yanlış bulmayan ortaklar varsa da bunu kendi lehlerine kullanacak atraksiyonlarında bir sınır bir hudut gören varsa şunu bunu yapamazlar diye bilgilerini paylaşırlarsa en azından başımıza ne gelmeyecek onu bilelim. Zira bu işten ne çıkacak neye varacak konusunda herşey çıkabilir diye bence zavallı bir yorumum olacak. Eplas,mzhld nin aynı oyunun parçası olduğunu göz ardı etmeden yapacağınız yorumlamaları arzu ediyor,bekliyorum.
    Özet bu olmasın:
    Komşu, komşu !
    -Hu, hu!
    -Oğlun geldi mi?
    -Geldi
    -Ne getirdi?
    -İnci, boncuk.
    -Kime, kime?
    -Sana, bana.
    -Başka kime?
    -Kara kediye
    -Kara kedi nerede?
    -Ağaca çıktı
    -Ağaç nerede?
    -Balta kesti
    -Balta nerede?
    -Suya düştü.
    -Su nerede?
    -İnek içti.
    -İnek nerede?
    -Dağa kaçtı.
    -Dağ nerede?
    -Yandı, bitti kül oldu
    Saygılar
    Son düzenleme : long-suffering; 13-06-2022 saat: 23:45.

6.  Alıntı Originally Posted by metebaloglu Yazıyı Oku
    şükür bu günleride gördük alt pazarda yazıyoruz ..bakalım daha neler göreceğiz gelsin artık bedelsiz çok bekletmesin.....
     Alıntı Originally Posted by metebaloglu Yazıyı Oku
    bugün itibari ile totem yapıp 99 tl ye değmeden yazmayacağım..kalın sağlıcakla......
    arkadaşlar ben geldim .....

7. Tam bir yıl on gün önce başladığım totem bugün bitti sabredin sabrın sonu selamet...ytd olmayıp söylediklerim beni bağlar kimse bağlanmaya çalışmasın....

8. Eskiden buralar dutluktu herkes birbirini yiyor du, şimdi kimse yok

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 481/499 İlkİlk ... 381431471479480481482483491 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •