Sayfa 150/500 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
Arama sonucu : 3993 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Merhaba,

Dünkü son yazımı yazdıktan sonra yattım. Ancak, aklıma bir şey takıldı. Üşendim, kalkmadım. Gün boyunca da bakamadım.

Biraz evvel incelediğimde, Kemal Zorlu kişisinin, aslında bir "haber" değil de SPK ya bir şikayet gönderdiğini anladım...

Şöyle bitiriyor;

"Şirketimizin Kurumsal Yönetim ilkeleri gereğince gösterdiği gayret ve*hedeflerin, hukuki süreçler karşısında verilen mücadelelerin tarafınızca*bilinmesi ve birtakım sosyal platformlarda şirketimizin gerçekleriyle*örtüşmeyecek şekilde yaratılan algılar ve haksızlıklara prim verilmemesi*hususunu önemle arz ederim. "

Ah Kemal Zorlu ah! Allah seni bildiği gibi yapsın!

Bak bela okumuyorum. Muharrem İnce, İzmir mitingini yaparken, internetin çekmediğini söylediklerinde "Allah Belanızı versin..." demişti. Bizim halkımız bela okunmasından hoşlanmaz. Bence seçimi bir tek o yüzden bile kaybetmiş olabilir.

Seni en Yüce ve Ulu olana havale ediyorum. Onun terazisi hassas, hızlı ve güvenilirdir.

Sen herhalde, mahkeme için malzeme arıyorsun. Benden çıkmaz bilesin...

Senin ciğerini, dalağını biliyorum. Ha bu arada, detox yap, son zamanlarda karaciğerin çok büyüdü. Uca yakın bir yerde de bir lira kadar bir leke var. Haberin olsun.

2. yazım birazdan...

Saygılarımla,

2. Merhaba,

Bir de, Kemal Bey şikayetinde şöyle demiş;

"Bilindiği üzere, Yakın İzleme pazarındaki*Yatırımcı İlişkileri Birimi bulundurma zorunluluğu olmasa dahi,*şirketlerimizde Sermaye Piyasaları, İç Denetim ve Kontrol ve Finansal*Raporlama sorumluluklarını gerçekleştiren birimimiz aynı zamanda lisanslı*personeli ile Yatırımcı İlişkileri hizmetini sunmakta ayrıca, her konuda*telefon ve mail yoluyla yatırımcısına şeffaf olarak açıklamalarda*bulunmaktadır."

Kap'a göndermesi gereken haberleri zamanında göndermemekten sabıkalı, Kemal Bey.., bunu da iliştirmiş haber görünümlü şikayetine...

Bak hele..! Şeffafmış da haberim yokmuş! İyi ki haber yapmış, öğrenmiş oldum. Çok yaşa Kemal Zorlu! O kadar çok yaşa ki, bu sana da aileye de sorun olsun...Öleme.

Sen dikkat et de 3. uyarıyı alma!

Gerçi almayı planlıyordun da, benim yazılarım almaman gerektiğini söylüyor. Zira alırsan, kasıtlı yaptığın düşünülecek.

Ooooki, Doki.

Yatırımcı arkadaşlara selam ve saygılarımla,

İyi geceler.

Bu adama sakın küfür falan etmeyin, bilgisayarda 256 tane olan şey onda bir tane bile yok, demedi demeyin.

3.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba Sayın Zorlu,

Ne güzel açıklama yapmışsın. Tebrik ediyorum. Senden istediğimiz buydu. Bu kadar uzun yapman da gerekmiyordu. Şu icra ile ilgili bölümü, icradan hemen sonra göndersen iyi olacaktı.

Hisseler 9.45 den 3.76 yı görmeyecekti. Açıklaman bir tarafa, ben açıklama yapmış olsan dahi, kötü niyetli olduğunu düşünüyorum.

Bu açıklama için Meeee meee meee diye Melettin bizi...

Zor değilmiş, değil mi meğerse...

Genel Kurulda bu sorulara maruz kalacaktın, şimdi yırtmaya çalışıyorsun ama "Geçti Bor'un Pazarı" diye bir Atasözümüz var.

Ben Ordu emeklisiyim, bizde de "Alay geçti boruyu g*t*ne sok" derler. Şimdilerde diyorlar mı bilmiyorum. Ben biraz konvansiyonel olanlardanım, eski yani...

Şu kayıpları ne yaptınız, paralar gelince onları nasıl dağıtacaksınız bilelim. (Şaka yapıyorum, öyle bir şey olmayacağını sen de biliyorsun ben de)

Açıklamanın sonundaki, "Sosyal medya ..." bölümü forumla alakalı sanıyorum.

Teşekkür ediyorum, beni ve diğer arkadaşlarımı ciddiye aldığın için. Bu da sana yalakalık yapan arkadaşlara kapak olsun. Ağlamayana meme olmadığını gösterdiğiniz için.

Ancak;

Lütfen bu yaptığınız ve yapmanız gereken her türlü açıklamanın biz yatırımcıların hakkı olduğunu unutmayınız...

Bir haftadır çok kötü hastaydım Sayın Zorlu. İnan ki, ne hisse fiyatlarına baktım.., ne de aklıma geldi. Ne para pul, nede hisse.

Yani, ne kendi sağlığını boz, nede bizimkini...Gerçekten insanın umurunda olmuyor.

Açıklaman için tekrar teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,
     Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Değerli Kardeşlerim, geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler. Neyse ki geçmiş oldu, geçti. Ben 8 senede bir böbrek taşı düşürürüm. Ağrısı başladığı zaman, Dünya'yı uydusuyla birlikte üzerime yapsalar, iyi bir ağrı kesiciyi yada, taştan kurtulmayı yeğlerim.

Sağlık önemlidir. Teşekkürler...

Kemal Zorlu'nun açıklamasını olumlu buluyorum. Peki neden eleştirdim? Zaten cevabı yukarıda.., ama yeniler için özetleyeyim;

Yukarıdaki açıklamanın zamanında yapılması gerekiyordu. Yarım saatte hazırlanabilecek ve 3 dakikada Kap'a gönderilebilecek bu haber hacizlerin kalktığı gün yayınlansaydı, şu an 8.00 larda olurduk. Ve icra haberinin verildiği gün bu haberin hikaye bölümü yayınlanıp da, "Gereken yapılacaktır, yatırımcılarımız endişelenmesinler" diye bir haber gönderseydi, yükseliş durur, hisseler 9-10 bandında gezinir dururdu...

Bu ne anlama geliyor;

Ya bunlar aptal...

Yada bizi aptal yerine koyuyorlar...

Yatırımcı karar versin.

Ne zaman ki, haberler sık ve zamanında verilmeye başlarsa, bir de verilmesi zorunlu olmayan haberler de verilmeye başlarsa, mesela; "İlk 6 aydaki üretimimiz ,ihracatımız ve iç piyasaya satışlarımız, önceki yıla göre %25 artmıştır..." "ABC ülkesiyle şu kadarlık ihracat anlaşması yapılmıştır" Gibi haberler vermeye başlarsa; (Bilanço açıklanmadan ve tekrar ediyorum zorunlu bir haber değildir)

O zaman derim ki, "Tamam yatırımcıyı koruyor ve kolluyorlar"

Yine de, eleştirmek ve eleştirilmek güzeldir.

Ha, bir şey daha söylemeden edemeyeceğim, açıklama neden geçen hafta gelmedi? Yada önceden?

Kemal Bey, seçimlerden bir kaos çıkmasını bekliyor ve umuyordu. Böylece, hisseleri daha aşağılara verebilecekti...

Değil mi Kemal Bey?

Kaos falan yok, sev yada sevme, hoşlan yada hoşlanma, "Adam" Güçlenerek geldi. Önümüze bakalım artık. Yeter...

Sana güven duyalım ve artık kazanmaya başlayalım...

Şeffaf ve zamanlı iş ve haber yap...

Gerçekten dua alırsın. Kim bilir? Birininki tutar...

Beddua da alabilirsin..,seçim senin.

Belki bu dünyada umursamazsın da, inan ki, öbür dünyada "keşke hayır duası alsaydım" dersin.

Bu konu ile ilgili 1-2 sayfa geride ilgili ayetleri de yazmıştım.

Yine de teşekkürler. Planladığın gibi, hisselere etkisi de olmadı zaten...

Kafanın çalıştığından hiç ama hiç şüphem yok. Deha seviyesindesin de, "Superman" mi olacaksın, yoksa "Lex Luthor" mu sen karar ver...

Saygı ve selamlarımla,

Sayın ercanbay ! Öncelikle çok geçmiş olsun. Uzun süredir olmadığınızdan bir maniniz olduğunu tahmin etmiştim. Bir tane yalaka üyenin ''Ramazan ayıda yaklaşıyor,bir süre yazma'' telkininin etkisi olmadığını biliyordum. Lütfen kendinizi özletmeyin.Lakin buralar boş kalıyor.

Yukarıda alayın borusundan bahsetmişsiniz, bu şahsa hiçbir şey etki etmiyor. Hepimizin bildiği üzere fabrikasın da boru ve ek parçalarının binlerce çeşidi üretiliyor.

Fiyatların dramatik düşüşüne geç yapılan açıklamayı belirtmişsiniz. Benim ikinci görüşümde 3 aylık bilançonun kasıtlı olarak bozulması var.

Tekrardan selamlar,saygılar.....

4. Sayın Ercanbay öncelikle Allah şifalar versin çok geçmiş olsun. Tavsiye ederim kaliteli Elma Sirkesi dolaşım sistemi için çok faydalı su bardağına 1 yemek kaşığı. Detay için internete bakabilirsiniz.

Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.

Bizimki Haziran 29' da yapılacak toplantıda sorulacak sorulara " KAP ' ta açıklama yaptık " demek için içi boş senaryo yazmış. Sevsinler açıklamanı. Açıklama beklenen aşağıdaki konular nerede ?

İcra neden gelmiş detayı açıklasana ? Ne yaptın da geldi ?

8. Aya girilmiş Vakıfbank açıklaması nerede ? Son durum ne ? Ne halt ettiniz ? Ne kadar borç çıktı ?

Gaziemir arazisi son durumu ne ? Şu meşhur Vefa Hakkın ne oldu ?

Adama sormazlar mı bu kadar doğru ve şeffafsın da 2 kez uyarı niye geldi ?

Aynaya bir bak ne görüyorsun ?

5. Sayın Alexandr

Şirketin genel kurulları Temmuz ayında değil,
    29.06.2018 (Yarın) tarihinde yapılacak
    Bilgilerinize

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sayın Alexandr

Şirketin genel kurulları Temmuz ayında değil,
    29.06.2018 (Yarın) tarihinde yapılacak
    Bilgilerinize
    Adam beynimi bile etkilemiş yanlış yazmışım düzelttim teşekkür ederim uyarınız için .

7. Merhaba,

Değerli Arkadaşlarım, geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler. Tavsiyelerinizi uygulayacağım. Çok şükür, şimdi Taştan daha halliceyim. "Mermer" gibiyim. Babam da her gün arayıp, demir gibi olmadın mı daha diyor. Biliyor ki, her zaman demir gibiyim.

Yazdığınız şeylere katılıyorum. Benim unuttuklarım ve dile getirmediklerim var..;

Batırık Kardeşimin "ilk çeyrek bilançonun kasıtlı bozulması" ve Alexadr Kardeşimin sorduğu sorular... Keza, Kemal Beyin içeriden çektiği paranın nedeni...

Yarın bir GK'yı görelim. Umuyorum katılan arkadaşlar olacaktır. Altay,Egedük ve Şirinyerli Kardeşlerim-ilk aklıma gelenler-giderler diye düşünüyorum.

Sabah ola hayrola diyelim.

Kap açıklamasında "Falan filan İnter-Milan" diyen Kemal Z. Ortağımızın, bunca beklentiye rağmen, Türkiye'nin saklı hazineleri olan Mazhar Holding ve Ege Plastik Sanayii'ni neden inatla ve istikrarlı olarak yerin dibine sokmaya çalıştığını da sorunuz benim adıma lütfen.

Mng Kardeşim defalarca "Çamura bulanmış-batmış Altın" ifadelerini kullanmıştır, ki ona katılıyoruz. Kemal Z. bir zahmet neden eğilip de onu oradan çıkarmayı denemiyor, üstüne toprak atmak istiyor, onu da öğrenelim.

Kap açıklamasında bize, şirketi anlatmaya, övmeye çalışmış.

Kemal Bey, "Dinlemek" sorunu çözmenin ilk adımıdır. Biz bu şirketleri senden iyi tanıyoruz. Bizim bilmediklerimiz, neler karıştırdığın ve neler yaptığın.

Bize şirketleri övme. O şirketleri sen değil, Allah Gani Gani Rahmet Eylesin, Babanız Değerli Mazhar Zorlu kurdu. Siz sadece yerin dibine sokmakla meşgulsünüz.

İyi şeyler yap ki, sizi de övelim...Oki?

Ooooki Doki o zaman.

Selam ve saygılarımla,

8. İmkanlar dahilinde tüm arkadaşların katılmaları gerekir aklındaki soruları neden halen bazı durumların ötelendiğini öğrenmeleri için büyük bir fırsat herkes için hayırlı olması temennisi en büyük dileğim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

Sayfa 150/500 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •