Sayfa 405/500 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455 ... SonSon
Arama sonucu : 3993 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1.  Alıntı Originally Posted by mippek Yazıyı Oku
    ''dalgalandım da duruldum, koştum ardından yoruldum'' deyip gidenler, günlükçülerimiz, aylıkçılarımız, hikayemizi anlamayanlarımız... Dök, topla böyle sisli havalar ne güzel fırsat.
    yine bir yatırımcı arkadaşımızın paraya ihtiyacı oldu ve tabandan verdi gitti inşallah en kısa zamanda yerine koyar aynı lotları hep diyoruz borsa sabır işidir özellikle gözaltı hisselerine aylık yıllık girilmez üzülürsünüz.üzmeyin kendinizi ytd değil kişisel görüşlerim olup söylediklerim beni bağlar kimseyi bağlamaz.....

2.  Alıntı Originally Posted by tatarcik Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn. Kızıl Ejder. Bu hissenin yatırımcılarını seviyorum, hisse Eplas'ın önüne geçince kimse sevinmiyor ya da art niyetli paylaşımlarda bulunmuyor. Tüm yatırımcı arkadaşlara teşekkürler. Fiyat A olur, B olur ama gideceği yer değişmez.

Kişisel görüşümdür. Yatırım tavsiyesi içermez.

Merhabalar

Yıllar öncesine ait bir anımı paylaşmak istiyorum

İşlem yaptığım aracı kurum çalışanı bu hisseleri bana önerdiğinde

Size geleceği çok parlak birbirinin Ekürisi olan iki kağıdı şiddetle tavsiye ediyorum demişti

O an cahilliğim ortaya çıkmasın diye Eküri ne demek diye soramamıştım

Hayatımda hiç At yarışı oynamadığım için o an bilememiştim Ekürinin anlamını

Gerçi hala at yarışı oynayamıyorum

Oynamak hiç nasip olmadı

At yarışı oynamak için ayrı bir zekaya sahip olmak lazım

Atın anasını, babasını bileceksin

Çimci mi? Kumcu mu?

Hatta jokeyi bile çok önemliymiş

Ben hemen oradan ayrılınca Ekürinin ne anlama geldiğini öğrendim

Ana anlamı Ahırdaş, aynı at sahibine veya at ortaklığı olan kişilere ait olan, aynı koşuya katılan atlar için kullanılan bir kelime olduğunu ve Eküri olan iki attan hangisini yazmış olursan ol ikisinden biri yarışı birinci bitirdiği takdirde kazanırsın bilgisini edindim

O günden beri bu iki Eküri hisseye sahibim

Yani Mazhar Zorlu Holding ve Ege Plastik

Birbirinden ayırım yapmadan hala bu hisseyi eşit miktarda alıyorum

Yani oyuncu değil yatırımcıyım

Bu yüzden benim için Mazhar Zorlu Holding demek, Ege Plastik demek

Ege Plastik demek, Mazhar Zorlu Holding demek anlamına geliyor

Amiyane tabiriyle yani bu hisseler benim için birbirinin Ekürisi

Yukarıda belirttiğim gibi yani Eküri olan iki attan hangisini yazmış olursan ol ikisinden biri yarışı birinci bitirdiği takdirde kazanırsın

Yıllardır bu iki eküri hissenin fiyatlarını zaten biliyoruz

Sermayeleri, borsadaki lot sayıları, kim kime bağlı, teknik ve temel analizleri ve sayamadığım diğer özellikleriyle bu iki hisse benim gözümde yıllardır Eküri hisseler

Bu durumda herhalde hangi hissede olursak olalım herkes kazanmış olacak

Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by metebaloglu Yazıyı Oku
    yine bir yatırımcı arkadaşımızın paraya ihtiyacı oldu ve tabandan verdi gitti inşallah en kısa zamanda yerine koyar aynı lotları hep diyoruz borsa sabır işidir özellikle gözaltı hisselerine aylık yıllık girilmez üzülürsünüz.üzmeyin kendinizi ytd değil kişisel görüşlerim olup söylediklerim beni bağlar kimseyi bağlamaz.....
    Sayın metebaloglu

Ben sizin gibi iyi niyetli düşünemiyorum maalesef

Bu lotlar ihtiyaç olduğu için Tabandan satılmıyor

Şirket tarafından beklenen zamanında gelmeyen haberler yüzünden tamamen kötü niyetle yapılan satışlar bunlar

Her şey herkes tarafından görülsün diye son günlerde aracı kurumları ve takasları paylaşıyorum

Ben dahil herkesin en az çalıştığı iki aracı kurum vardır borsada belki daha fazla

Şirket haberleri göndermedikçe bu hareketleri görmeye zaten devam edeceğiz bu kaçınılmaz

Çünkü birisi/birileri artık bir lotun bile hesabını yapmaya başladı

Ama bunlar çok basit ve seviyesiz hareketler

Yine de inşallah sizin belirttiğiniz gibi ihtiyaçtan dolayı satış yapılmıştır

Saygılar

4. Ben de bir anımı anlatayım. Mzhld fiyatı 0,90-1.10 civarlarında idi. İşlem hacmi son derece az hatta bazı açılış veya ara seanslarda hiç işlem bile olmuyordu.
    Bir gün açılış seansında tavana 1 lot alış girdim. Maksat işlem görsün. Benim girdiğim 1 lot alış ile hisse tavan olmuştu. Toplam İşlem hacmi 1 lot. O da benim alışım.
    Sonraki seanslarda yine normal fiyatına geri gelmişti.
    Ne günlerden geçtik.

5. EPLAS haberi

Şirketimiz, bugün yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında, esas sermaye sisteminden kayıtlı sermaye sistemine geçilmesine karar vermiştir. Sürece ilişkin, ilgili Kurumlara başvuru işlemlerine başlanacaktır.

14.01.2020 ODA 2021/04

Alıntı Originally Posted by metebaloglu Yazıyı Oku
    Birazda sahip olunan varlığı bilmek ve tanımakla ilgili. Elde edilen bilgiye inanmak birazda. Fiyatlar 1-2 TL iken bu bilgiyi desteklemeseydik ne 20 leri ne de 30 ları görebilirdik. Hisseye bu fiyatlardan girenler için kötü bir kar mı? Hayır değil. Ama beklenen zaman, zamanın kendi değeri, paranın zaman değeri, diğer alternatif modellerin bu sürede getirileri, ve henüz gerçekleşmeyen beklentileri kombine ettiğimizde bu rakamlar hiçbir şey, benim açımdan şuan ki rakamların 5 katı bile hiçbir şey.
    Önümüzde ihtimaller var, gerçekleşeceğine inandığımız olasılıklar biz bunu satın aldık. Satın alırken de bu firmanın mali verileri bu olasılıkların gerçekleşmesini destekliyor mu, desteklemiyor mu buna gücü var mı? ona baktık ve tablo olarak karlılığını, faaliyet/finansman rasyolarını (tabloların yaratıldığı dönemlerdeki şirketin uğraşmak zorunda kaldığı nesnel ve öznel durumları), sermayesini, dolaşımdaki lot sayısını, eşdeğer firma profillerini, onların bulunduğu fiyat düzeyini, hiçbir beklenti olmasa bile bizim olmamız gereken fiyat düzeyi gibi bütün kombinasyonları değerlendirdik.

Netice itibariyle bazı şeyler 1 yıl önceye kadar daha görünür, daha tahmin edilebilir halde. Bunun böyle olduğunu 2020 denetçi raporu çıktığında da görmüş olacağız. Ve bütün flu, şirket ana faaliyeti dışındaki şeylerin çözüldüğü dönemde, yönetim organının enerjisini tamamen ürün(lere), yatırıma, Ar-ge’ye verdiği takdirde hem firma olarak hem de piyasa değeri olarak nerelere gelebileceğimizi tahmin bile edemeyiz.

Ben bu ihtimaller için buradayım çünkü bunları düşündüğümde bunlar beni heyecanlandırıyor. Neler kazanabileceğimi biliyorum. Bizim Kutup yıldızımız bu firmanın bilançosu ve dip notları, gelecek projeksiyonu, geliştirdiği ürünler, teknolojiyle olan yakın ilişkisi. Ben buna inanıyorum, buna yatırım yapıyorum. Yatırım tavsiyesi değildir, sadece kendi görüşümdür.

7. Kayıtlı sermaye sistemine geçince bir sermaye tavanı belirleyip genel kurula gerek duymadan sermaye artırımı yapabilecek. Sermaye artırımı yolda ama bedelli mi bedelsizmi olur şansımıza

Alıntı Originally Posted by Ramon Yazıyı Oku
    Kayıtlı sermaye sistemine geçince bir sermaye tavanı belirleyip genel kurula gerek duymadan sermaye artırımı yapabilecek. Sermaye artırımı yolda ama bedelli mi bedelsizmi olur şansımıza
    Ben bedelsiz olacağını tahmin ediyorum. Para lazım bir gerçek ama bu durumda bedelli yapmamalı.

Sayfa 405/500 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •