Sayfa 321/499 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. bu videoya istinaden son bır aylık takasları inceledim.
    ilk 5 aracı kurum ve küçük yatırımcı dedıgımız diğer grubu ayrı olarak baktıgımız da,ilk beş aracı kurumdan en çok
    hisse sahıbı oyak yatırım da azalma olmuş 2 bin lot diğerleri çok kayda değer artma veya azalma yok.
    fakat eplas cephesınde durum oyle değil maalesef,
    belkı ıstedıklerını bıraz yapmış gıbı duruyorlar,
    eplas en çok hısse sahıbı gedik yatırım diğer grup dediğimiz kısımdan 9 binde fazla hisse almış.ve ilk 5 teki aracı kurumlardan da 2 bin cıvarı almakla son bır ayda 1.211,767 paydan 1,225,809 paya çıkmış.inşallah diğer grup dediğimiz kısımdan yıllardır bekleyen arkadaşlarım satmak zorunda kalmamıştır.

30/04 günü mzhld işlemleri incelesek işlem yapanlar 5 aracı kurum ve komık hareketler.10 pay almış,74 pay almış biri 380 lamış 182 satmış.resmen oynuyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by ceycey Yazıyı Oku
    bu videoya istinaden son bır aylık takasları inceledim.
    ilk 5 aracı kurum ve küçük yatırımcı dedıgımız diğer grubu ayrı olarak baktıgımız da,ilk beş aracı kurumdan en çok
    hisse sahıbı oyak yatırım da azalma olmuş 2 bin lot diğerleri çok kayda değer artma veya azalma yok.
    fakat eplas cephesınde durum oyle değil maalesef,
    belkı ıstedıklerını bıraz yapmış gıbı duruyorlar,
    eplas en çok hısse sahıbı gedik yatırım diğer grup dediğimiz kısımdan 9 binde fazla hisse almış.ve ilk 5 teki aracı kurumlardan da 2 bin cıvarı almakla son bır ayda 1.211,767 paydan 1,225,809 paya çıkmış.inşallah diğer grup dediğimiz kısımdan yıllardır bekleyen arkadaşlarım satmak zorunda kalmamıştır.

30/04 günü mzhld işlemleri incelesek işlem yapanlar 5 aracı kurum ve komık hareketler.10 pay almış,74 pay almış biri 380 lamış 182 satmış.resmen oynuyorlar.
    Peki satan ve alan aynı kurumsa, kurumlar arasında virman yaparak takaslar aynı gösteriliyorsa, kağıdın toplanıp toplanmadığını nasıl anlarız. Mesela son 10 günde Ak Yatırımdan 54130 adet Eplas işlemi olmuş ama Ak yatırımın portföyü 1800 adet artmış, buna nasıl bir yorum yapabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Peki satan ve alan aynı kurumsa, kurumlar arasında virman yaparak takaslar aynı gösteriliyorsa, kağıdın toplanıp toplanmadığını nasıl anlarız. Mesela son 10 günde Ak Yatırımdan 54130 adet Eplas işlemi olmuş ama Ak yatırımın portföyü 1800 adet artmış, buna nasıl bir yorum yapabilirsiniz.
    son 10 güne baktıgımız da 20-04/30-04 arasında 5065 pay lotunu artırmış.
    22-03/22-04 arasında ise 18620 pay azalmış...

4.  Alıntı Originally Posted by ceycey Yazıyı Oku
    son 10 güne baktıgımız da 20-04/30-04 arasında 5065 pay lotunu artırmış.
    22-03/22-04 arasında ise 18620 pay azalmış...
    Nereden bakıyorsunuz bilmiyorum ama ben dagılım tablosundaki son 10 günün rakamlarından yazdım onları, sizin yazdığınız rakamları benim ekranımda göremedim. Ak ta 10 gün evvel 167190 adet, son takastada 171834 adet görünüyor bende. Sonuçta demek istediğim o kadar işlemler oluyor ve kurumlardaki adetler çok değişmiyor. Bu işlemlerdeki kağıtlar hiçmi bir kurumun takasında ciddi bir artışa sebep olmaz, ben bir gariplik seziyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Nereden bakıyorsunuz bilmiyorum ama ben dagılım tablosundaki son 10 günün rakamlarından yazdım onları, sizin yazdığınız rakamları benim ekranımda göremedim. Ak ta 10 gün evvel 167190 adet, son takastada 171834 adet görünüyor bende. Sonuçta demek istediğim o kadar işlemler oluyor ve kurumlardaki adetler çok değişmiyor. Bu işlemlerdeki kağıtlar hiçmi bir kurumun takasında ciddi bir artışa sebep olmaz, ben bir gariplik seziyorum.
    haklısın,son bır ayda olan işlemlerı baktıgımda ilk 5 te aracı kurumlarda mzhld için çok fazla değişiklik yok,belirledıklerı rakam cevresınde tutmuşlar ve satsalar dahı onu yakalamışlar
    diğer grupta dıye tabır ettıgım kısım daha once yazdıgım gibi 1538,000 pay varken,ilk 5 kurum 2000 pay cıvarı azalmış,
    sadece bu fark eplasta gercekten fazla olmuş.burdan şu çıkıyor kı kemık yatırımcıyı çözemıyorlar ve operasyon başlamıyor.eplasta bıraz daha fazla gıbı oldugu için kağıt kendını yukarı attı ama yeterlı olmaması yuzunden surunduruyorlar..açıkcası benım de satmaya nıyetım olmadıgı gibi şu forumda birçok arkadaşımda bu dusuncede.bizler eskı yatırımcıyız.kağıdın ne kadar değerli oldugunu bılıyoruz fakat bırde en son tavan yaptıgı yerden alan arkadaşlarım var ve maalesef onlar da çok kızsalarda satmıyorlar ve satmazlar umarım...
    küçük yatırımcı kazansın...

6. çok fazla kayda deger hareket olmasada,
    iyi veya kotu bılemıyorum,Yorum yapacak arkadaşlar olursada sevınırım...
    Ligimizin sampiyonlugunu ilan etmeye hazırlandıgı liderimiz oyak yatırım,maçlara formalıte olarak çıktıgı için 794-795 bin bandında ilerliyor.maçlara da asıldıgı soylenemez..işin içinde yok denecek kadar az.her maç beraberlık havasında

iş yatırım bugun 1583 pay sattı, sampiyonlugu oyaka kaptırınca sattı herhalde.halbukı martın sonunda ıtıbaren alımlarıyla 670 bin bandına erişsede oyakı geçemeyecegını kucuk oyuncuların bu lıgde kalmak için sarfettıgı caba yıldırmış olsa gerekki bugun gorduk dıye dusunuyorum.bugun ku mağlubıyette bunun gostergesı...
    ---------

Benım gozum de küçük yatırımcı oldugunu dusundugum küme düşmeme mücadesi içersindeki 4 kurumda küçükte olsa alımlar oldu,haftayı galıbeyetle kapattılar.bu lıgde bızde varız dedıler.

Hsbc 550 pay alımla toplam lotu 95692,
    QNB finans 695 Pay alım toplam lotu 28777 (her nekadar son sıralarda olsa da küme düşmesi kesin gözüyle bakılıyordu
    Yapıkredı 184 pay alımla toplam lotu 84934 ,

Ziraat yatırım 93 lot ıle işlem 87 alım , 6 adet satım olmak uzere 85224 pay,
    ----------
    önemli işlemlerın döndüğü saygıdeger kurumlarımız,playoff oyuncularımız olur bunlar.kıyasıya bır rekabet var aralarında
    Ak yatırım önemli bır kurum 1530 pay alım yapıyor 656 pay satım, yapılan toplam 2186 pay işlem,toplam hisse 293765
    halk yatırım 74 pay alım 10 pay satım olmak uzere 84 adet işlem ile toplam lotu 593566 .(elinde en çok hisse olan 3 ncu kurumumuzdakı hareket, )
    deniz yatırım 71 pay işlem 60 pay satım 11 pay alım toplam 309703 (muhtemelen 6 sıradakı kurumumuz)
    sonra garantı 590 pay alım yapıyor 798 pay satım yapıyor toplam 313300 pay(5 sırada ki kurumumuzda)
    vakıf yatırım 84 pay alım yapıyor 708 satım yapıyor toplam işlem 792 pay,hisse sayısı 291546 lot,

bırde TEB YATIRIMIZ VAR 4 NCU SIRADA KENDISI BU HAFTA BAY TAKIM OLDUGU İÇİN YAZMADIK

ayrıca 1 lot satım ve 1 alım yapan 2 farklı kurumuz da var

7. günaydın birileri sıkıştı mal satıyor allah yardımcısı olsun inşallah zararına satmıyordur.....

8. Borsa yatırımında düşmeyeceksin. Düşersen vururlar tekmeyi.. Kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Bu arada takastan kısa vadeli büyük değişimler dışında hiçbir şey çözülemez. Maşallah video 3 saat içerisinde iyi yayılmış.

Sayfa 321/499 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •