Special Days Image
Sayfa 76/499 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon
Arama sonucu : 3992 madde; 601 - 608 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Yatırım tavsiyesi içermez, al/sat için uygun değildir herkes kendi kararlarından sorumludur,mesuliyet kabul edilmez.
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

2. Vakıf Oyak ve denizin ciddi mal alışı gözleniyor

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yasal uyarı, burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlıgı kapsamında degildir yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakta olup, zarar edebilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by mng Yazıyı Oku
    İşte bu, bu yazının anlamı nedir dostlar biliyormusunuz YIKILMADIM AYAKTAYIM DAHA GÜÇLÜYÜM VEDE ARTIK KİMSEDEN KORKUM YOK,BANA YAPILANLARIN HESABINI SORACAĞIMIZ, Kemal bey elindeki kozları çok iyi biliyor biz olmadan bu çukur yapılamaz derken ne kadar haklı olduğunu göstermiştir. Artık bu arsada Kemal beyin payı verilmeden bir çivi bile çakılamaz

Yatırım tavsiyesi içermez, al/sat için uygun değildir herkes kendi kararlarından sorumludur,mesuliyet kabul edilmez.
    Merhaba,

Eski foruma baktım da bulamadım...Ben kendi öngörülerime göre beklentileri ve muhtemel sıralamasını yapmıştım.

En büyük beklentim Tmsf değildi elbette...

Tmsf olayı yanlış anlaşılmasın...

Tmsf şirketleri ibra ettiğinde, beklentilerin kapısını sonuna kadar açtı... Bundan sonra, o beklentilerin sıra ile gerçekleşmesini bekleyeceğiz.
    Beklenti demek de doğru değil de... Beklentilerin, olmazlıkları da vardır. Sıra ile olacaklar demek daha doğru olur da, piyasa dili işte...

Kemal Zorlu, yaptığı ve yukarıda özü olan beyanatta, şu ana kadar maruz kaldıkları haksızlıkların hesabını soracaklarını söyledi;

Bu benim beklentilerim arasında kaçıncı sıradaydı hatırlamıyorum ama 3 ayrı yazımda -2011 den başlayarak- mahkemeye giderek hesap sorması gerektiğini yazmıştım...

Adam da biliyormuş da, mahkemeye gitmeyi...Ama kimi kime şikayet edecek bilememiş... Her yer çete ve işbirliği halinde...
    Olgunlaşmasını ve devranın dönmesini beklemiş.

Kemal'cim seni tebrik ediyorum kardeşim.., bu konuda seni anlamamışım. Şu an kozlar tamamen elinde. Nafiz bir briç üstadı olarak, sana stratejide yardımcı olsun. Birlikte çalışın.

Bu dava süreçleri şu an için bizi bağlamıyor. Ancak zamanı geldiğinde, çok büyük sıçramalar yaptıracak. Umuyorum belediye dava süreçlerine maruz kalmadan bir şeyler düşünür ve bu sebep olduğu zararları kapatır.

Ben şimdi, Kemal'ciğimden " VakıfBankı ödedim yahu! Haberiniz yok..." demesini öncelikle bekliyorum.

Sonrakiler sırayla. Hadi Kemal, bunu açıkla ki diğerlerine de sıra gelsin kardeşim...

Tamam sabırlıyız da, ara sıra bir şeyler göster artık.

Hadi Kemal'cim kal sağlıkla.

İyi bir gece olsun. Saygılarımla,

Al-Keyfin bilir. Sat-Keyfin bilir. Tut-Keyfin bilir. Benim yazımla, hisse alacak-satacak kadar akılsız değildirsin.

4. Merhaba,

Daha öncesini bulamadım da, 2014 den itibaren yazdığım 3 yazı. 2014 deki bu günlere ışık tutmuş;

Merhaba, (18/04/2014)
    Mahkeme kararını buraya taşımanız çok güzel olmuş Doktor Abi. Burada açık seçik görünen şey; önceki davalara dayanak olan, itirazların tamamının giderilmiş olduğu ve bu gerçekle, Çakmur'un aynı gerekçelerle dava açamadığıdır. Bu yüzden saçma sapan bir gerekçe ile dava açmış ve bu dava da reddedilmiştir.

Bu da şu demektir; Bu adamın Kemal Zorlu ve Kemal Zorlu şirketlerine kişisel bir husumeti vardır. Bu son yaptığı itiraz bile, şirketlere yüz milyon dolarlara mal olmuştur. Keza, küçüğünden büyüğüne kadar bir çok yatırımcıyı da mağdur etmiştir. Bence danıştaya gitmesi söz konusu dahi olamaz.

Bu aşamada yapılacak şey -daha önce de yazmıştım- Kemal Zorlu'nun Çakmur'la birlikte hareket eden kişilere yıllar içerisindeki maddi kayıpları da içeren bir tazminat davası açmaktır. Bunu geciktirmeden yapmalıdır.

Artık şirketlerin de, Basmane çukurunun da önünde hiç bir engel yoktur. Bunun aksini iddia eden, Çakmur zihniyetli yada birlikte çalışıyordur.
    Alan alır, satan satar...kalan sağlar bizimdir. İyi bir hafta sonu ve iyi bir kapanış seansı olsun.
    Saygılarımla,

Merhaba, 20/12/2016

Genel kurulun ertelenmesinde bir keramet vardır diye düşünüyorum. Daha önceden elbette ki Z kardeşlerin anlaşmış olmaları gerekir.

Kankam, Değerli arkadaşım Kemal'e, asıl sorumlu ve hedefinin Belediye olduğunu söyledik. O da "300 milyon tazminat davası açarım..." falan dedi ya; şimdilik bir şey yok...

Daha önceden bir arkadaşımız paylaşmıştı-şimdi araştırmayacağım- 10-20 milyonluk işi geciktirdiği için açtığı davada yanlış hatırlamıyorsam 200 M civarında bir tazminata hükmedilmişti.

300 milyonluk bir tazminat davası açarsa, belediye bu parayla canını kurtaracağına dua etsin diyorum.

İşin 20 yıl geciktirilmesi, yokuşa sürülmesi dışında, belediye bu şartlarda %30 u da alamaz. Ona o hakkı GB holding vermiştir.

Bu iş karşılıklı görüşmelerle halledilebilir mi?

Tmsf ibra tutarını makul bir rakam şekilde ortaya koyarsa, KZ Tmsf ve Sancak'ı serbest bırakır ve diğer meseleleri Belediye ile çözer.

Diğer türlü Sancak'ın da ömrünü yer o çukur.

Hayırlısı olsun. Ne diyim...

İyi bir gün diliyorum. Saygılarımla,

Merhaba, 12/01/2017

Volkan kardeşim ve toplantıya katılan diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum. Orada bulunmanız ve bir çok soruyu sormuş olmanız çok önemliydi. Yatırımcıların her şeyi çok ciddi olarak takip ettiğini göstermiş oldunuz.

Arkadaşlarımızın aktardıklarına binaen benim fikrim;

Her şeyden önce, daha önceden defalarca yazdığım gibi, Basmane çukuru şirketin olmazsa olmazı değildir. Şirketi çok hırpalamış, Türkiye'nin ilk 10 şirketi arasında olabilecekken, şimdiki durumuna düşürmüştür. Ancak ayağa kalkması için, Basmane olmazsa olmaz değildir. Şirketin ayağa kalkmak için kaynakları vardır ve hatta şirket "Ayaktadır ve dimdik yoluna devam etmektedir."

Daha sonra, Basmane ile ilgili davalardan gelecek paralar(Belediyeye açılacak davalar) ile şirketler şahlanacaktır.

Kemal Zorlu'nun, Nafiz Zorlu ile GK'a katılmış olması bile, birlikte hareket etme hususunda, asgari müşterekte birleştiklerinin göstergesidir.

İhalenin iptali davası reddedilmiştir ve temyize gidilmiştir. Temyize gidilmemesi halinde, Kemal Zorlu'nun havlu attığı düşünülebilirdi. Kemal Zorlu da biliyor ki, temyiz başvurusu da geri dönecek. Ancak, AYM başvurularında tüm hukuki süreçlerin tüketilmesi gerekiyor. Belki AYM'ye giderek süreci uzatmaya çalışacak. Hukuki süreçler de, TMSF, Sancak ve Belediye için bela demek. En azından bu izlenimi veriyor ki, pazarlıkları güçlü yapabilsin. Nihai olarak, Tmsf ile anlaşılacaktır. Başka yolu yok.

Vakıfbank ile görüşüldüğü bilgisi çok olumlu ve beklediğimiz bir şey. Çok kısa zamanda çözümlenecek görüntüsü veriyor.

Bu işin bedelini belediye ödeyecektir ve bu hususta gecikmeden mahkemeye gidilmelidir. Belki de kargaşaya sebebiyet veren Tmsf'nin belediye için bir takım isteklerde bulunmuş olması olabilir.

Bence, belediye meclisi hemen toparlanarak bu işi mahkemelerden önce nasıl çözeceğini konuşmalıdır. Şirketin zararlarını karşılayacak bir araziyi bu işi çözecek şekilde Şirkete hibe etmelidir diye düşünüyorum. Belediye'nin verdiği zararlar bir yana, hissesindeki %15 lik artış bizim şirketlerin cebinden çıkmıştır. Bu %15 lik kısım Sancağın ifadesi ile 120 milyon liraya karşılık gelmektedir.

Şirketin, Fabrikanın performansı ortadadır. Rekor bir üretim ile rekor bir kar açıklayacak. Rusya pazarının tekrar güvenli hale gelmesinden sonra, Ortadoğu'da da bir istikrar sağlanması halinde, ortaya çıkacak şeyler tahminlerimizin çok çok ötesinde olabilir.

Hisseler fiyatlamıyor... yakında fiyatlar. Bazı hisseler 15 günde 5 kat yükselir ama, bazı hisseler de 1 sene içerisinde 10 kat 2 sene içerisinde 20 kat yükselebilir. Ben hissenin bir anda astronomik rakamlara ulaşacağını düşünmüyorum. Haberler yavaş yavaş gelecek ve sindire sindire gidecek. Benim daha önceden yazdığım, sıraladığım şeylerin olacağı düşüncesindeyim.

Sonuç olarak; bana göre GK olumlu ve verimli geçmiştir. Öncelikle Vakıfbank haberini görelim, sonrası yavaş yavaş gelir.

Volkan, Altay ve Dmart kardeşlerime Genel Kurula katıldıkları ve bilgi ve izlenimlerini aktardıkları için teşekkür ediyorum.

Bekleyelim görelim. Beklemek bizim işimiz.

Bütün yatırımcı arkadaşlarıma selam ve saygılarımla iyi geceler diliyorum.

Bir şey merak ettim; Bir kahve yada çay ikram ettiler mi?

Yazdıkarım al-sat-tut ifadesi içermemektedir. Her ne kadar olumlu ifadeler içerse de, şirketin geçmişini ve bilançolarını incelemeden, forumdaki tüm yazıları okumadan işlem yapmayınız.

Alan alır, satan satar...kalan sağlar bizimdir. İyi bir hafta sonu ve iyi bir kapanış seansı olsun.
    Saygılarımla,
    -----------

İyi bir hafta temenni ediyorum. Kemal kardeşimden öncelikle şu Vakıfbank ödemesini yaptığı haberi göndermesini bekliyorum.
    5 aydır ibrayı yaptı ve Vakıfbank anlaşmasını yada ödemesini yapmadı mı? Bana biraz tuhaf geliyor...
    Hadi Kardeşim, saklama. Artık şu haberleri zamanında göndermeyi bir alışkanlık haline getir.
    Ben halen, senin yatırımcını seven bir insan olduğunu düşünmüyorum...

Düşünmüyorum da, insanlar bir ömür önce paralarını senin hisselerine yatırmışlar, sana destek olmuşlar. Tamam başına gelenleri anlıyoruz.., ama babamızın oğlu da değilsin Kemal. Hadi...

Dürüstsün ama yatırımcından her zaman bilgi saklıyorsun...Etik değilsin.

Saygılarımla,

5. Kemal?

Neredesin kardeşim? Hadi bir açıklama yap dedik.

Bak Kemalcim, sen açıklamazsan ben açıklayacağım...

Sonra da Kemal aradı beni bilgi sızdırdı.., diye sana çamur atacağım kardeşim.

Çamura yatma Kemal...

Haaa, çamura yatıyorsun ki, çamur atarlarsa belli olmasın diye...Hımmm, seni çakal. Dehşet adamsın yahu.

Yargıtaydan "Karar düzeltme" talebinin sonucunu bekliyorsun değil mi?

Buna ihtiyacın kalmadı ki Kemal..;

Sen bunu zaman kazanmak, fabrikayı kaybetmemek için yapmıştın kardeşim. O karar olumsuz gelecek zaten.., öyle olduğuna göre, sen Vakıfbankla o kararı beklemeksizin masaya oturmuştursun. Zira bir şey ifade etmiyor. Her şey senin istediğin gibi neticelendi kardeşim...
    Haa, o gelecek ret kararını Kap'a yollarım, 2-3 adam daha döker, 2 gün sonra da Borcu ödediğimi, yada, taksitlendirdiğimi, yada yarısını ödeyip kalanı taksitlendirdiğimi, yada tamamına yakın bir miktarı ödeyip de "Hesap kapanmasın" düşüncesiyle bıraktığımı, açıklarım diyorsan.., O ayrı Kemalcım...

Ben ödediğini düşünüyorum. Kredi lazım olursa, bundan sonra itin olurlar kardeşim. Boş ver ne alacaksın, bir sürü devlet teşviği var...Şimdiye kadar borçlu gözüktüğünden onlardan bile kullanamıyordun. Sonuna kadar kullan kardeşim.

Hadi, haberleri bekliyoruz kardeşim.

Sağlıkla kal Kemalcim...Bir sıkıntın olursa ara. (Kenarda 10-15 bin bulundururum kanka) Manevi destek istersen de ara...

Hadi, iyi geceler Kemal...

Saygılar Kardeşim, (Sen büyüktün yine unuttum. Abicim)

(Rica ediyorum beni mahkemeye falan verme, berat ederim de, sana şirkete yük olmayayım)

6. Kemal... (Ben yine Kemal diyeyim, genç gösterir seni)

Dilediğin zaman ara kardeşim.

Ben çok yazarım ama çok konuşmam. İnanıyorum telefonum bir yerlerde yazılıdır.

İyi dinleyiciyim kardeşim.

Hadi...

Hadi sağlıkla kal. Rahat ve huzurlu uyu. Her şey geçti Kemal...

Hörmetler Kardeşim,

7. Kemalcim,

Plastik fuarı varmış kardeşim. Katılımcı listesinde adını göremedim de, bir haber edeyim dedim. Büyük bir fuara benziyor. Hem Avrupa'dan hem Asya'dan katılımcılar var.

İnternet adresi; http://plasteurasia.com/

Hadi kardeşim hayırlı işler...

Haa...Ne oldu bizim şu haber işi kanka? Bekliyorum hadi...Alışları tavana yazdım da, bir göndermesi kaldı. Bilgisayar başında beklemekten uyuştum yahu...

Hadi...

O ooo halen oturuyorsun...Hadi dedik ya!

Hörmetler kardeşim,

8. LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 76/499 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •