Sayfa 1003/1312 İlkİlk ... 350390395399310011002100310041005101310531103 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,017 - 8,024 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Bildigim kadariyla tahliye tahahutnamesi bir sozlesme yili boyunca gecerli oluyor( eger tarihsiz degilse)
    O nedenle gidip her sene tekrar tahahutname imzalatmaniz gerekir o da pratikte imkansiz, kiraci imza atmaz.

Bence bir avukat ile calisin gerekirse, eskiden bu tip konularda karsilikli konusup orta yol bulunurdu ama artik kiracilarin ev sahiplerini can dusmani olarak gordukleri icin cok dikkatli olmakta fayda var. O neden sizi yaniltmak istemem.

Tavsiyem kesinlikle soz uzerine is yapmayin, mutlaka imza evrak vs garanti altina almaya calisin kendinizi.

Unutmadan bundan sonra ileride ev kiralarken tarihsiz tek kopya tahliye tahahutnamesi almayi unutmayin, kiracinin imzaladigi kalemi ise iyi bi yerde saklayin.

sözleşme süresi sonu için noterden talep ediyoruz

2.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    noterden tahliye taahhüdü alsak 5 yıl sonrası için geçerliliği ne olur acaba
    Sözleşmeyle taahhütname aynı başlangıç tarihli olamıyor.
    Taahhüt sonraki bir tarihte başlamalı.
    İkisini aynı gün noterde yapmak yerine, ileri başlangıç tarihli bir taahhütnameyi kendi aranızda "noterden önce" yapmak en temizi.
    Kalem farkı da olmaması için tahliye tarihini de yazdırın, boş bırakmayın.

Tahliye süresi dolduğunda, elinizdeki taahhütnameyi icraya verme tehtidiyle yeni bir taahhütname imzalatabilirsiniz.
    İmzalamazsa doğru icraya.

3. Beyin jimnastiği olsun diye bir sorum olacak. Sözleşmede kira süresi 6 ay yazıyor. 6 ay sonra bu sözleşmeye göre kira akdi sona mı erer yoksa kendi kendini yeniler mi?
    Normal kira sözleşmelerin dede 1 yıl yazıyor ama otomatik olarak kendini yeniliyor.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

Elbet yeniler.Kiracı 10 yıl boyunca evin yeni sahibidir.Yasal artışını yapar oturur.Kira tahliye tahaütnamesini sözleşmeden önce ileri tarihle almak falan illegaldir.Ben uyanık kiracı olsam o taaütnameyi imzalarım sonra da kamera kayıtları ve telefon gps kayıtları ile taaütnamenin imzalandığı tarihi ispatlarım.Ev sahibi suçlu duruma bile düşer.hatta en sağlamı o günkü konuşmaların hepsini kayda alırım

Zaten 1 yıldan kısa süreli sözleşmelerin özel bir durumu olsa hangi evsahibi yıllık kira sözleşmesi yapar ki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
    bugün bi ilanlara baktım da halkalıda 3+1 apartıman dairesi 790 bin usd fiyat gördüm.
    ülke olarak alice harikalar diyarındayız. durmaksızın para harcanıp avm'lerin kafelerin restoranların sürekli dolu olmasının tek sebebi ise varlık fiyatlarımızdaki balon ve sanal zenginlik hissi. yabancıların kur raporları çok çok iyimser.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Elbet yeniler.Kiracı 10 yıl boyunca evin yeni sahibidir.Yasal artışını yapar oturur.Kira tahliye tahaütnamesini sözleşmeden önce ileri tarihle almak falan illegaldir.Ben uyanık kiracı olsam o taaütnameyi imzalarım sonra da kamera kayıtları ve telefon gps kayıtları ile taaütnamenin imzalandığı tarihi ispatlarım.Ev sahibi suçlu duruma bile düşer.hatta en sağlamı o günkü konuşmaların hepsini kayda alırım
    al işte örneğe bakın, sanki ev sahibi tahliye tahahütnamesini kafasına silah dayayıp imzalatıyor, git etrafta onlarca ev var diğerlerini al ya da kirala işine gelmiyorsa.
    ama yok, imzalamayı kabul et fakat 10 yıl evinde oturacağın adama gizli kamera ile tuzak kur. bu tipler ev sahibi olsa kiracının yatak odasına gizli kamera ve ses kaydı koyar mk.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    al işte örneğe bakın, sanki ev sahibi tahliye tahahütnamesini kafasına silah dayayıp imzalatıyor, git etrafta onlarca ev var diğerlerini al ya da kirala işine gelmiyorsa.
    ama yok, imzalamayı kabul et fakat 10 yıl evinde oturacağın adama gizli kamera ile tuzak kur. bu tipler ev sahibi olsa kiracının yatak odasına gizli kamera ve ses kaydı koyar mk.
    Ben kiracı değilim ,üstelik kira aldığım baya gayrımenkulum de var.Burada konuşulan konu başka.Tahliye taahütnamesinin sözleşme sonrası alınması legal olanı.Bu sanki böyle değilmiş gibi örnekler verildi.Ben de fikrimi beyan ettim.Misal benim istanbulda iki evim var biri 2000 veriyor biri 3000,eski kiracılar bunlar ,muadil evlerde kiralar yedi sekiz bin civarında.15 yerine her ay 5 bin alıyorum.E bunlar yasal artışları yapıyorlar ama ben bu gariplik nedeniyle mağdur oluyorum.İllegal işler mi düşüneyim.Yasal durum neyse o.Öyle mk falan yazarsanız seviye düşer şık olmaz hoş olmaz.Burada genelde olgun insanlar yazıyor,sizin tarzınız biraz agresif,yaş çok mu genç.Cidden merak ettim kaç yaşındasınız

Sayfa 1003/1312 İlkİlk ... 350390395399310011002100310041005101310531103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •