Sayfa 1018/1312 İlkİlk ... 18518918968100810161017101810191020102810681118 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,137 - 8,144 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Tiny house mahalleleri kurulmaya başlamış bile. 80’lere geri mi dönüyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    1 kez kışın Ayvalıga gittim kanalizasyon kokusu vardi, 1 kezde yaz aylarinda sarimsakliya denize gittim, rüzgar orayada ayni kokuyu getiriyordu, heralde kanalizasyonu denize veriyorlar...

Bir daha da ugramadim...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Acemilerin Ayvalık maceraları kışın aldığın koku prina fabrikasının kokusu
    Yazın bazen kanalizasyon kokusu gelir ama onun çoğuda arıtma tesisi kaynaklıdır. Bir kısmı prina bir kısmıda orijinal bok kokusudur.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    150 mt2 bir bahçenin ekimi ve bakımı bile günlük bir amelelik iş gerektiriyor....Çünkü bir kaç yüz mt2 lik bir bahçe için makina yatırımı yapamiyorsunuz.....Her şeyi kol gücü ile yapaacaksınız....kendimdem örnek vereyim..150 mt2 bir bahçeyi 2 günde kürekle derin kazısını yaptım......Bu toprağın havalanması için...2 hafta sonra toprağı ufalatmak ve içindeki yabancı otları temizletmek için tekrar bir kez daha kazacağım...ondan sonra mis gibi kokan koyun gübresini toprağın üzerine dağıttıktan sonra içindeki azotun havaya uçmamamsı için toprak altı yapacağım......sonra toprağı tevsiye edip bölümlere ayıracağım...sonra tohum ve fide alıp ekeceğim...sonra sulama sistemi kurulacak....dikey büyüyen bitkiler ve meyveler için çıta yada ağaç dalı dikeceksiniz....sonra periyodik ilaçlamalar, sulamalar, ot temizleme, köklere boğazlama gibi günlük işler son bahara kadar devam eder....

Eğer harcadığın masrafı ve emeği hesaba katıp bahçeden elde edeceğin toplam mahsülü manav fiyatları ile karşılaştırırsanız büsbütün zarardasınız....Fakat işin zevki ve keyfi insanı cezbediyor....
    200 m² bahçem var geçen cumartesiden beri ancak %40 ını temizleyebildim. Üstelik 2 ay önce geldiğimde bellemiştim bahöeyi. Yağmurla beraber ot çoşmuş yol ve yeniden belle. Bugün ayvalık pazarından biraz daha fide alıp salatalık domates ve biber ekeceğim. Ama hamlıktan ağrımadık kas grubum kalmadı.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Bodrumun en guzel yerlerinden birinde dolar cinsinden ev fiyatindaki artis son 3 senede

OHA cok pahali bu fiyattan alinmaz dedik dolar cinsinden 2 katina cikmis

Benim esas merak ettigim dolar salliyorum 30 liraya ciktiginda da degerini koruyacakmi?

5. CH Pli vekil tabloyu paylaştı! 418 milyar dolar nasıl bulundu ?

CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği 'çalınan 418 milyar dolar'ın nasıl hesaplandığına dair ipuçları verdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığının açıklanmasının ardından ilk röportajını SÖZCÜ'ye verdi.Gazetemizin köşe yazarı Aytunç Erkin'e 14 Mart'ta konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin 418 milyar doları çalınmış. Kim çaldı, nasıl çaldı ortaya çıkacak. Ortaya çıkmakla da kalmayacak; her kuruşu geri alınacak. Yağma düzeni son bulacak, nepotizm, kayırmacılık son bulacak. Ucu nereye gidiyorsa gitsin. Evrensel hukuk kaideleri içinde, kesinlikle ve kesinlikle hukuk içinde kalınarak yapılması gereken ne varsa yapılacak†demişti.

CHP Lİ ERDOĞDU İPUÇLARI VERDİ

CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 418 milyar dolar rakamının nasıl bulunduğuna dair ipuçları verdi. Bir tablo da paylaşan Erdoğdu, şunları söyledi:

* Bu çalışma 418 milyar dolar hesabının alt çalışmalarından birisi. Böyle yüzlerce alt çalışma yapıldı.

* 418 milyar dolar çalışmasının nasıl yapıldığını bir örnekle açıklamak için paylaşıyorum…
    Öncelikle şunu söyleyeyim; Bu örnek çalışma bize ait değil. Bir kamu kurumu tarafından yapılmış. Rapor bize ulaştı.

* Biz sonuçlarını değerlendirdik. Proje adlarını gizledik. Çalışma kapsamında İstanbul’da büyük 76 inşaat projesi incelenmiş.

* İnceleme kapsamında yasal imar izninden fazla 11 milyon 435 bin metre kare inşaat yapıldığı tespit edilmiş. Bu fazla inşaat dolayısıyla 2018 fiyatlarıyla müteahhitlerin 240 Milyar TL (yaklaşık 60 Milyar Dolar) haksız kazanç elde ettiği iddia ediliyor.*Bu 60 milyar dolara konu işlemler yatırım değil. Bütçede yok. Nakit varlık değil. Ancak 60 milyar dolar haksız kazanç var.

* Üstelik imar affı ile affedilmiş. Bütün bu sınırlamalar ile bu çalışmayı değerlendirdik. Bu yüzden bu çalışmayı 60 milyar doların çok çok altında değerleyerek raporumuza aldık. Ve tahsilat projeksiyonlarımızda yer vermedik.

* İşte böyle yüzlerce yolsuzluk dosyası üzerine çalışıp 418 Milyar Dolar hesabına ulaştık.

İŞTE ÖRNEK TABLO

İşte Erdoğdu nun sosyal medya hesabından paylaştığı o örnek tablo;

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...lundu-7660573/

Reis adayı Sayın K.K. eğer cenneti dahil vaad edilenlerin kaynağı buysa...
    ooo...
    bundan bir şey çıkmaz....
    mesela
    ortağı ile ilgili iddalar vardı ..
    Eşi ve oğlu güya ,
    İstanbul Büyükşehir İmar komisyonunda namlı mütahitlerin emsal artış taleplerininde işi bitiriyorlardı...
    AYRICA
    Bütün CHP'li belediylerde A'sından Z'sine böyle imar avantaları örnekleri tonlarca var....
    Keşke bu kanuna bağlansa ,bu avantalar direkt devletin kasasına girse...
    Fonlayan mütahit ile ,fonlanan siyasetçi olduğu müddetçe bu iş olmaz...
    Halktv'de en pahallı konut projelerinin reklamları bangır bangır yayımlanması bunun en güzel örneği...
    Eğer bu şekildeyse...
    Buna Tek bir şey söylerim...
    Reis adayı Sayın K.K.'nın vaadlerinin kaynağı
    İçi boş
    yani bir Balon...
    Bir KÖPÜK'ten ileri gitmez...
    sonsöz
    Umarım bu 418 Milyar dolarlık kaynak
    adam akılılı izah edilebilir
    ve
    içi doludur.

6. Son düzenleme : british; 21-04-2023 saat: 11:43.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    adamlar kacak calisip kazandigi parayi harcamayip TR de ev aliyor

Gecinecek parayida devlet veriyor. 50 sene gettoda yasayip TR de ev topluyorlar

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bodrumun en guzel yerlerinden birinde dolar cinsinden ev fiyatindaki artis son 3 senede

OHA cok pahali bu fiyattan alinmaz dedik dolar cinsinden 2 katina cikmis

Benim esas merak ettigim dolar salliyorum 30 liraya ciktiginda da degerini koruyacakmi?

https://www.sahibinden.com/emlak360/...talya/89/60365

2 yılda dolar bazında yüzde 178...

Sayfa 1018/1312 İlkİlk ... 18518918968100810161017101810191020102810681118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •