Sayfa 1028/1312 İlkİlk ... 28528928978101810261027102810291030103810781128 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,217 - 8,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Mülksahibi +kiracı ikilisinin ortak ödedigi vergilerin bedavadan da ucuz şekilde, ödeme kabiliyeti olanlara dağıtılip konut fiyatları şişirilirken ses çıkarmayan ev sahipleri, bu işi yapan ayni hukümet kiralara sinir koyarken bagırmaya basliyor...
    Ev sahibi hem konutun faiz rantindan hemde kira rantindan fayda görmek istiyor. Güzel ulkemin iki yüzlü insanlari.

Not: Bence şuan ev sahipleri sonuna kadar hakli o ayri konu... Sorunun patladigi yer düşuk faizle ev sahiplerine cekilen kıyak...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Mülksahibi +kiracı ikilisinin ortak ödedigi vergilerin bedavadan da ucuz şekilde, ödeme kabiliyeti olanlara dağıtılip konut fiyatları şişirilirken ses çıkarmayan ev sahipleri, bu işi yapan ayni hukümet kiralara sinir koyarken bagırmaya basliyor...
    Ev sahibi hem konutun faiz rantindan hemde kira rantindan fayda görmek istiyor. Güzel ulkemin iki yüzlü insanlari.

Not: Bence şuan ev sahipleri sonuna kadar hakli o ayri konu... Sorunun patladigi yer düşuk faizle ev sahiplerine cekilen kıyak...

Ödeme gücü olanı bedavaya multi mülk sahibi yapan hükümet, şimdi de destek atın diyor. Olay bundan ibaret.

Beleş krediyi emcüklerken sesi çıkmayan herkes serbest piyasacı oldu şimdi.

Dünyanın neresinde var böyle ballı börek?

Benim vergimle, kiralık mülk üzerinden sırtıma binecek derebeyi sınıfı yaratacaktık neredeyse... Toplum bunu kaldırmaz.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    kısa dönemden kastım airbnb tarzı kiralama, gayet te yapılabiliyor. artık almancılar dahi akrabalarının yanında kalmak yerine yazın bu tarz evleri kiralıyor. 3-4 ayda bir yıllık kiranızı alırsınız zaten.

diğer konulara girmeyeceğim ülkede aym kararlarına uymayan bir hükümetin çıkardığı yasalar(üstelik bu çıkardığı yasa da anayasaya aykırı) umrumda değil, bir yasanın etrafından dolanma ihtimali varsa orayı kullanmak lazım. aynen vergi kaçırmak yerine vergiden kaçınmak gibi.

bu ülkede millet 40 yaşına emekli edildi seçim rüşveti olarak, kusura bakmayın kiracılara rüşvet vereceklerse ev sahiplerinin cebinden veremezler
    Sn finans mt kısa dönem kirada şimdilik hükümetin pek de üzerine gitmediği sıkıntılar var.Kısa dönem airnb tarzı kiralamalar uzun süreli yaparsanız ticari işletme statüsüne girersiniz onun mevzuatı ayrı ,apart işletiyor muamelesi görürsünüz.Şu anda yapılan airbnb den yapılan kiralamaların kazancının beyan edilmemesi ve gelir vergisinin kaçırılması şeklinde oluyor,(tabi genelde böyle oluyor),o da ilerde size sıkıntı yaratabilir.Ayrıca bina sakinleri site yönetimi sizin bu şekilde kiralama yapmanıza istediği anda engel olabilirler.Bu şekilde kiralama benim bildiğim ticari kazanç oluyor,halbuki siz evim mesken diyorsunuz o şekilde vergi veriyorsunuz falan.O işler şu anda kolay ama burası türkiye ilerde neler olur bilinmez.Herneyse kesin olan bir şey var hükümet böyle salakça işler yaparsa bu iş barınma krizine gider,kimse kira için ev almaz,uğraşmaz,kiralanacak ev sayısı azalır,kiralar fezaya gider,ilerde zam yapamayacağını düşünen ev sahibi baştan yüksek kira ister falan.

4. Gecenlerde alakasiz bir konuda maliyeden ihbarname gelmis. gecmis yillarda is degisikligi yapip beyanneme vermemisiz diye.
    Neyse gittik vergi dairesine vergi borcu 2bin tI, cezasi 2bin ti + faiz.
    Ama af cikmis eger pismanlik beyani verirsek sadece ana paranin yarisini versek yetermis.
    Bu ulkede vergisi zamaninda duzgun odeyen enayi oldugunu bizzat yasayarak gormus olduk.
    He biz bu borca itiraz ettik aslinda is degistirme olmamisti.

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Ödeme gücü olanı bedavaya multi mülk sahibi yapan hükümet, şimdi de destek atın diyor. Olay bundan ibaret.

Beleş krediyi emcüklerken sesi çıkmayan herkes serbest piyasacı oldu şimdi.

Dünyanın neresinde var böyle ballı börek?

Benim vergimle, kiralık mülk üzerinden sırtıma binecek derebeyi sınıfı yaratacaktık neredeyse... Toplum bunu kaldırmaz.
    Yıl 2013
    Yaşlı bir adam ve ailesi karşımızdaki inşaattan 65 m2 bir ev aldı.
    Adamla tanıştık konuştuk. Ev almadan önce hep kiracı olarak yaşamışlar. Adam emekliymiş, ek gelir olarak da bir yerde gece bekçiliği yapıyormuş.

Çok merak ediyorum, "ödeme gücü olan(!)" ve beleş krediyi emcükleyen bu ilkokul mezunu cahil amca bile ev sahibi olurken, sen ne yapıyordun?

Milletten zorla kesilen BES'ler sayesinde suni olarak şişirilen borsada kazandığın paranın keyfine bakıyordun di mi?

Alıntı yaptığın kişi de "üç kuruşa istediğim evi kiralıyorum, eve yatıracağım parayı borsada milyon yaptım" diye övünüyordu.

Ha bu arada ben zaten düşük faizli krediye karşıydım o dönem.
    Çünkü ben evleri nakit almaya çalışırken, parası olmayanlar benim önüme geçiyordu.

Hani senin "ödeme gücü olan" dediğin parasızları kastediyorum.

O yılları biz de yaşadık.
    Yaşamasak "zalım zenginler bütün emlakları topladı" masalını yedireceksiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    .Herneyse kesin olan bir şey var hükümet böyle salakça işler yaparsa bu iş barınma krizine gider,kimse kira için ev almaz,uğraşmaz,kiralanacak ev sayısı azalır,kiralar fezaya gider,ilerde zam yapamayacağını düşünen ev sahibi baştan yüksek kira ister falan.
    Her kriz kendi çozumunü uretir...

Bu krizin sadece kiracilari vuracagini düşünuyorsaniz, bakis acinizi genişletmenizi öneririm...

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yıl 2013
    Yaşlı bir adam ve ailesi karşımızdaki inşaattan 65 m2 bir ev aldı.
    Adamla tanıştık konuştuk. Ev almadan önce hep kiracı olarak yaşamışlar. Adam emekliymiş, ek gelir olarak da bir yerde gece bekçiliği yapıyormuş.

Çok merak ediyorum, "ödeme gücü olan(!)" ve beleş krediyi emcükleyen bu ilkokul mezunu cahil amca bile ev sahibi olurken, sen ne yapıyordun?

Milletten zorla kesilen BES'ler sayesinde suni olarak şişirilen borsada kazandığın paranın keyfine bakıyordun di mi?

Alıntı yaptığın kişi de "üç kuruşa istediğim evi kiralıyorum, eve yatıracağım parayı borsada milyon yaptım" diye övünüyordu.

Ha bu arada ben zaten düşük faizli krediye karşıydım o dönem.
    Çünkü ben evleri nakit almaya çalışırken, parası olmayanlar benim önüme geçiyordu.

Hani senin "ödeme gücü olan" dediğin parasızları kastediyorum.

O yılları biz de yaşadık.
    Yaşamasak "zalım zenginler bütün emlakları topladı" masalını yedireceksiniz.
    Sonuc olarak reis kazanirsa birilerine %25 i gecirecek...

Hadi iyisin ben yine senin taraftariyim , padişahlik yeter diyorum 14mayis bir cok sey icin milat olsun..

Hep ayni muabbet baydi bu forumda, biraz da baska sey tartisalim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,137
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Hep ayni muabbet baydi bu forumda, biraz da baska sey tartisalim.
    . . .

Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Sıralamaya göre hangi harf gelmeli ?

Y R G R ?

Sayfa 1028/1312 İlkİlk ... 28528928978101810261027102810291030103810781128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •