Sayfa 109/1312 İlkİlk ... 959991071081091101111191592096091109 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 865 - 872 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Her türlü ham madde "dolar bazında" yükseliyor.
    Demirin tonu şubat başında 5 bin lirayken şimdi 7 bin lira.
    Olası bir depremden sonra hasar gören evlerin yenilenmesi, maddi anlamda ciddi sıkıntılı bir süreç olacak.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. Ev fiyatları olası kredi indiriminde yükselir diye düşünüyorum.
    Zaten yüksek diyenler olabilir, ki bende katılıyorum, ama buna rağmen yükseleceğini düşünüyorum.
    Alım düşünenler varsa konut kredi oranlarını ve aylık konut satış adetlerini takip etmelerini öneririm
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Her türlü ham madde "dolar bazında" yükseliyor.
    Demirin tonu şubat başında 5 bin lirayken şimdi 7 bin lira.
    Olası bir depremden sonra hasar gören evlerin yenilenmesi, maddi anlamda ciddi sıkıntılı bir süreç olacak.

3. Emlak vergimin 9 bölü 8 ini birisinin 2 ay önce ödediğimi gördüm bugün bunun için ne yapmam lazım .

Pandemi var bana uzak bir şehirde çok büyük sayılmayacak bir ilçe telefonda anlatsam sorunu çözebilirler mi .

Veya ödeyen kişi seneye farkına varırsa bana usulsüzlük cezası verirler mi.

Ne yapmak lazım başına gelen var mı böyle bir şey

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Emlak vergimin 9 bölü 8 ini birisinin 2 ay önce ödediğimi gördüm bugün bunun için ne yapmam lazım .

Pandemi var bana uzak bir şehirde çok büyük sayılmayacak bir ilçe telefonda anlatsam sorunu çözebilirler mi .

Veya ödeyen kişi seneye farkına varırsa bana usulsüzlük cezası verirler mi.

Ne yapmak lazım başına gelen var mı böyle bir şey
    Selamlar, önce telefonla vs ulaşıp durumu anlatın. Ama ödeme oranı sanki bir hata olduğunu gösteriyor. Bence ilk taksiti tam olarak odeyiverin, 2. takside kadar muhtemelen durum düzeltilir. Fazla ödeme varsa mahsuplasilir, ödeme sehven ise 2. taksidi öder, kapatırsınız.

5. deperem yaklaşıyor , istanbul belediyesindeki bu işi bilen bürokratlar çözüm bulma çabasında iken , istanbulla alaksı olmayan ,adlarla alakası olmayan bir gazeteci sırf hapse girdi diye onulandırma adına , baş muhalefet partisinin kalesi olan adalarda belediye reisi yapılıyor...Aaaa adamın derdine bak , 60-70 bin insanın kışladığı bu yerde 50.000 yeterldir deyip , kat sayısını girş ve üstü olarak yeterlidri diyor...sen git bunu Ataşeşirde yap ,1980'li yıllardaki tarım arazisine 20-30 katlık binaları hangi parti konmasına izin verdi ? Ada halkı oy verdi başına BELA aldı...

6.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    deperem yaklaşıyor , istanbul belediyesindeki bu işi bilen bürokratlar çözüm bulma çabasında iken , istanbulla alaksı olmayan ,adlarla alakası olmayan bir gazeteci sırf hapse girdi diye onulandırma adına , baş muhalefet partisinin kalesi olan adalarda belediye reisi yapılıyor...Aaaa adamın derdine bak , 60-70 bin insanın kışladığı bu yerde 50.000 yeterldir deyip , kat sayısını girş ve üstü olarak yeterlidri diyor...sen git bunu Ataşeşirde yap ,1980'li yıllardaki tarım arazisine 20-30 katlık binaları hangi parti konmasına izin verdi ? Ada halkı oy verdi başına BELA aldı...
    Bunun nesi yanlış hocam... Adalar dediginiz yer nerdeyse fay hattinin üstünde. Belki bilimsel olarak kurtarmiyordur yuksek katlar... Bir kat daha izin verilebilirmiş gibi ama yıkıcı bir depremde adaların yardima ihtiyaci olmamasi icin plan yapmak gerekmezmi... Malum zeytinburnunda deprem olmadan bile binalar ayakta duramiyor... Depremde kurtarma sirasi adalara gelene kadar herkes ölür valla...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bunun nesi yanlış hocam... Adalar dediginiz yer nerdeyse fay hattinin üstünde. Belki bilimsel olarak kurtarmiyordur yuksek katlar... Bir kat daha izin verilebilirmiş gibi ama yıkıcı bir depremde adaların yardima ihtiyaci olmamasi icin plan yapmak gerekmezmi... Malum zeytinburnunda deprem olmadan bile binalar ayakta duramiyor... Depremde kurtarma sirasi adalara gelene kadar herkes ölür valla...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Deprem Prof'u Ahmet ERcan yaz-kış adada ikamet ediyor...

burada ikamet edenlerinde 60-70-80'li yıllarda yapılmış binalarının yenilenmesinw müsaade edilmiyor,
    yerine zorlamayal saçma sapan güçlendirme yapın deniyor...
    oysa muhalefet partisi tıpkı istanbul'un farklı yerlerinde yapılanlar gibi biraz inşaat izni ile bu işi rahtaça yapılmasına ön ayak olbilir...
    Kimseyi yerinden kovmaya hakları yok...

ataşehirde tarım arzilerine 20-30 katlık yerler yaptırdılar...

istanbulda muhakak deprem kapıya dayanmadan kentsel dönüşüm işini bir yola koymak gerekir...
    vatandaşın maddi gücü yoksa devlet,belediye bu işin içerisine girmeli..
    yok bu işe devletin maddi kaynakları karışmasın deniyorsa , müthitleri bu işlere girmesini sağlayacak bazı adımların atılması ŞART...
    Son düzenleme : riko66; 09-05-2021 saat: 14:08.

Sayfa 109/1312 İlkİlk ... 959991071081091101111191592096091109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •