Sayfa 1093/1312 İlkİlk ... 935939931043108310911092109310941095110311431193 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,737 - 8,744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    %25 uygulanmayan ama yasaylada destekli saçma sapan bir uygulama üstüne buda gelirse çok gülerim.
    Vergi ödemeyi çok seven bir toplumuz. Bu nedenle vatandaşımız sürekli yeni vergi önerisi getiriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. https://twitter.com/ykaratepe/status...jVyDeLD1bqGYBA

Benimde aklıma takipçi vergisi geldi. Mesela neden takipçisi çok olandan vergi alınmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    1milyonluk eve 200tl*2 vergi geliyor. Bunu iki kat yapsalar yıllık 800 tl yapar. Hadi hızlarını alamadılar ve 5 kat yaptılar. 4 bin tl yapar. Kiracıyla uğraşmaya değermi? Gelecek sene ev 1.5 milyon olunca 4bin tl devede kulak kalıyor

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Kadıköyde kirada bir evim var.aynı apartmanda evi olup kiracısına giden evsahibi kadın geçende aradı beni.kiracısı kapıyı yüzüne hızla kapatmış bir anlamda kovmuş kadın karot aldırıcam kökünü temizliycem dedi.valla abla sen bilirsin dedim.
    durum böyle kavga gürültü bitmiyor.
    bu %25 işi hiç olmaması gereken işlere gebe
    %25 birkaç yıl daha devam ederse sorun azalmaz tam tersş artar

5. Kira anlaşmazlığı sebebiyle kiracısını vuran ev sahibi:
    https://twitter.com/yirmiucderece/st...697859584?s=20
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    iki üç evi olan annesini babasını gösterir (ben öyle yapacağım aldığım evler annemlere birkaç sokak uzakta)

daha fazla olan da şirketleşir aylık eşyalı kiralamaya geçer, önemli olan evin boş durması eşyalı olarak boş durur

orta vadede olacak olanı da yazayım biz zalim gaddar ev sahiplerinin elinden vergi vb zorlamalarla evleri alacak ve şirketlere devredecekler.

şirketlerde eşyalı olarak ve belli sürelerle kiralama yapacak.

kiracıyı rahat atabilmek için kiracının eve getirebileceği eşya çok sınırlı olacak.

polis gelip gerektiğinde evi birkaç saatte boşaltacak.
    Annene babana göstereceğin evi yarın kardeşlerinle veya kardeşlerin eşleriyle, kardeşlerin ölmüşse yeğenlerinle yada yeğenlerin eşleriyle paylaşma riskini de düşün. Miras denen bir olay var.

7.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Annene babana göstereceğin evi yarın kardeşlerinle veya kardeşlerin eşleriyle, kardeşlerin ölmüşse yeğenlerinle yada yeğenlerin eşleriyle paylaşma riskini de düşün. Miras denen bir olay var.
    ikamet olarak göstereceğiz hocam ne yaptın sen.

aile evi ve benim ev çok yakın birkaç eşya uyduruk bir kira kontratı vs gider iş.

yıllık parayı peşin veririm aylık olarak otomatik EFT yaparlar bana vb

hayal gücüne kalmış...

8. Yav en fazla %25le kalacak kiracilarin 8 senesi kaldi, ki o surede en az yarisi ihtiyac, tadilat veya kentsel donusum nedeni ile sutlanacak.

Kiracilarin onemli bir kismi ise daha eski. Yani en fazla 5-6 sene icinde butun kiracilar devirdaim yapmis olacaklar.
    Bakalim ondan sonra bu %25 hirsizliginin arkasina siginan kiracilar nasil, hangi sartlarda ev bulacaklar?

Sayfa 1093/1312 İlkİlk ... 935939931043108310911092109310941095110311431193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •