Sayfa 11/1312 İlkİlk ... 91011121321611115111011 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 81 - 88 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Emlak ile alakası yok ama, insanların bir malı alırkenki psikolojisine örnek vermek için yazayım.

Delikanlılık zamanlarımdan kalan oto hoparlörlerini internete koydum.
    Çabuk satılsın diye, zaten beleş bir rakam olan 400 yazdım. Bir sürü mesaj geldi "200 olsun 250 olsun" diye.
    Aşırı beleşçi oldukları için kızıp fiyatı 500 yaptım, mesajlar bu sefer 300-350 bandına çıktı.
    600 yaptım, pazarlıkta 450'ye kadar indim, şimdi de 400 olsun diye yalvaran en az 5 kişi var.

İyi de kardeşim, madem bu 400'e gidecek bir mal, ben 400 isterken niye herkes malımı öldürmeye çalıştı?
    enteresan bi kafa yapısı o, yarısından azını teklif edip bi de üste çıkmaya çalışanlar oldu

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,914
     Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Riskin farkındayım.Avukat bir arkadaşıma sordum.Sözleşme sadece parayı kurtarır dedi fakat evi başka(larına)sına satma riski her zaman vardır diye özellikle belirtti.Müteahhite ben özellikle sordum.Tapu zamanı maddi anlamda ben altından kalkamazsam mağdur olmaz mısınız diye.Evi başkasına satarım paranı geri verip dedi.

Mahkemelik olup kazanmak çok yıpratıcı bir süreç onun da farkındayım.Henüz kesin anlaşma yapmadık.Araştırmalarım sürüyor.Ev aldığım yer 150 bin nüfuslu bir ilçe.En iyi iki müteahhit arasında gösteriliyor.Referansları güçlü olsa da elimden geldiğince kendimi garanti altına almaya çalışacağım.
    Sn Huskoz, öncellikle hayırlı olmasını dilerim. Bununla birlikte uyarı amaçlı ekteki güncel haberi de okumanızı tavsiye ederim:

Türkiye’de 300 bin kişi konut alırken dolandırıldı

https://www.sozcu.com.tr/2021/emlak/...rildi-6254165/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ucuza ev bekleyen arkadaşlar gözlerini bankalara dikip sabırla beklesinler.
    Zira hayal ettikleri fiyata "şahıslardan" alma şansları sıfıra yakın.
    Banka satışını nerden görüyoruz aynı sarı sitemi

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Riskin farkındayım.Avukat bir arkadaşıma sordum.Sözleşme sadece parayı kurtarır dedi fakat evi başka(larına)sına satma riski her zaman vardır diye özellikle belirtti.Müteahhite ben özellikle sordum.Tapu zamanı maddi anlamda ben altından kalkamazsam mağdur olmaz mısınız diye.Evi başkasına satarım paranı geri verip dedi.

Mahkemelik olup kazanmak çok yıpratıcı bir süreç onun da farkındayım.Henüz kesin anlaşma yapmadık.Araştırmalarım sürüyor.Ev aldığım yer 150 bin nüfuslu bir ilçe.En iyi iki müteahhit arasında gösteriliyor.Referansları güçlü olsa da elimden geldiğince kendimi garanti altına almaya çalışacağım.
    İşte arkadaşım üzerinden anlattığım olayda o parayı alma kısmı da sıkıntılı,aynı ev 2 den fazla kişiye satılmış,arsa daire sözü verilmiş başka bir kooperatife ait,(dip not:kredi ile ilgili çıkan küçük bir pürüz nedeniyle bende ipten dönmüştüm)müteahhit oraya gelene kadar zaten batak olduğu için para geri ödemesinde arkadaşım sadece sıraya girebildi,16. yıl hala para falan alamadı,umarım iyisine denk gelirsiniz,bu şekilde ev alan binlerce insanda vardır ama burası forum,paylaşalım ki insanlar girdikleri işlerdeki riskleri bilsinler diye yazıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Banka satışını nerden görüyoruz aynı sarı sitemi
    Evet sarı sitede "bankadan" arama seçeneği var.
    Bankaların kendi sitelerinde de evler listeleniyor mu bilmem. Bakmak gerek.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,914
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Evet sarı sitede "bankadan" arama seçeneği var.
    Bankaların kendi sitelerinde de evler listeleniyor mu bilmem. Bakmak gerek.

Mesela İş Bankası'nın satılık gayrimenkulleri sitesinde var:

https://www.istegayrimenkul.com/gm-i...engo?cid=76433
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn Huskoz, öncellikle hayırlı olmasını dilerim. Bununla birlikte uyarı amaçlı ekteki güncel haberi de okumanızı tavsiye ederim:

Türkiye’de 300 bin kişi konut alırken dolandırıldı

https://www.sozcu.com.tr/2021/emlak/...rildi-6254165/
    Teşekkür ederim.Haberi okudum.Ben de böyle bir duruma düşebilirim.Onun farkındayım.Bu forumdaki insanların bu konuda duyarlı olması beni sevindiriyor.Testi kırılmadan uyarıyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    İşte arkadaşım üzerinden anlattığım olayda o parayı alma kısmı da sıkıntılı,aynı ev 2 den fazla kişiye satılmış,arsa daire sözü verilmiş başka bir kooperatife ait,(dip not:kredi ile ilgili çıkan küçük bir pürüz nedeniyle bende ipten dönmüştüm)müteahhit oraya gelene kadar zaten batak olduğu için para geri ödemesinde arkadaşım sadece sıraya girebildi,16. yıl hala para falan alamadı,umarım iyisine denk gelirsiniz,bu şekilde ev alan binlerce insanda vardır ama burası forum,paylaşalım ki insanlar girdikleri işlerdeki riskleri bilsinler diye yazıyorum.
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.Ben de şaşırıyorum hala kendime açıkçası.Bitmemiş ev benim için kabul edilemezdi.Bakalım belki vazgeçerim.Bu forumdaki bilinçli insanlar çok güzel bilgi paylaşımı yapıyor.

Sayfa 11/1312 İlkİlk ... 91011121321611115111011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •