Sayfa 1124/1312 İlkİlk ... 12462410241074111411221123112411251126113411741224 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,985 - 8,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bir diğer şahit olduğum konuşma. Geçen haftaydı sanırım...

Adamın kiracısı 2000 bin liraya oturuyor. ve kiracısı başkasına gizlice alt kiralama yapıyor hem de 19 bin liraya.

Arada 17 bin lira kontratta adı geçen eski kiracının cebinde kalıyor.

Ev sahibinin durumdan yeni haberi olmuş, sinirden kuduruyor adam. Para kaybettiğine mi yansın, enayi yerine konduğuna mı...

Bunlar hep %25 yasası yüzünden...

---
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : vivatrader; 21-07-2023 saat: 17:50.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sabah denizde yüzüyorken şahit olduğum konuşma...

Bir teyzenin aylık kira ederi (uzun süreli kiralandığında) 30 bin liralık olan yazlık villasında şuan %25 yasası yüzünden kiracısı 3500 TL kirada kalıyormuş. Ama kiracısı evi sadece depo olarak kullanıyormuş, çünkü civarda depo ücretleri bile yüksek. Bu fiyatı buldum çıkmam tarzında yani... Ve teyze kiracısını hukuki yollarla çıkarmaya çalışıyor.

Ev sahibi teyze emekli maaşı ve bir tek bu kira ile geçindiğini söylüyor.
    Keşke turistlere airbnb yapsaydım sezonda aylık en az 100 bin liraya kiraya verirdim. Uğraşmayayım diye uzun süreli kiraladım, düştüğüm hallere bak diye arkadaşına dert yanıyordu.

Kiracısı 2 yıldır evde yaşamıyor, sadece depo olarak kullanıyor... Şaka gibi...

--------
    sayın viva pandemi de
    insanlar sokağa çıkamazken
    cumaya gidemezken
    hacca gidemezken
    0,64 konut kredi dağıtılılıp suni olarak konut fiyatları artarken bu muhalefeti yapıyo muydun.
    0,64 konut kredi si de yanlıstı. yüzde 25 kira sınırı da
    ama sen yüzde 25 tüm gücünle elestirirken
    0,64 konut kredisine niye itiraz etmedin

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    sayın viva pandemi de
    insanlar sokağa çıkamazken
    cumaya gidemezken
    hacca gidemezken
    0,64 konut kredi dağıtılılıp suni olarak konut fiyatları artarken bu muhalefeti yapıyo muydun.
    0,64 konut kredi si de yanlıstı. yüzde 25 kira sınırı da
    ama sen yüzde 25 tüm gücünle elestirirken
    0,64 konut kredisine niye itiraz etmedin
    Evet onu da eleştirdim. O düşük faizli 0,64 faiz kampanyası yüzünden %50 pahalıya ev aldım. Ne sigortam var, ne emekli maaşım o yüzden bana zaten kredi çıkmıyor, nakit aldım.

O kampanyadan sonra Favoriye aldığım ilanlar bir anda satıldı elimdeki nakitle o dönem öylece kalakaldım...

Ama kesinlikle düşük faizli ev alanları kıskanmadım helal olsun dedim. Adamlar bir şekilde riske girdi, düşük ihtimalli de olsa kaybedebilirlerdi ama kazandılar. Helal olsun o zaman ev alanlara..

Ben kazanan kişileri severim, asla kıskanmam...

Bu arada %25 olayının bana en ufak zararı yok. Çünkü benim bir tane bile kirada evim yok.
    %25 yasası kalksa da ben uzun süreli kiraya ev vermem çünkü mevcut yasalar maalesef ev sahiplerini koruyamıyor.
    Ama adaletsiz bir durum varsa onu eleştiririm.

-------
    Son düzenleme : vivatrader; 21-07-2023 saat: 18:29.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Türkiyede'ki Konut yatırımcısı borsa, viop, fon, faiz ile işi olmaz. Konutu satıp dolar, altın almaz O kadar parayı fiziki saklayamazsınız hırsızı uğursuzu çok o yüzden yurdum insanı işini bilir rahat olun...

Akıllarınca arzı bu şekilde arttırmaya çalışıyorlar ama konut arzı böyle artmaz... Boşa çaba...

---------
    Bu durumda arsa fiyatları yüksekti, bir tur daha yükselir.

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Bu durumda arsa fiyatları yüksekti, bir tur daha yükselir.
    5-10 bin liralık tarlalar bile 1 buçuk-2 milyon oldu.
    arazi piyasasında kandırılma ihtimali çok fazla kurtları çok... Arsada yoğun spekülasyonlar dönüyor.
    Konut bir arttıysa arsalar 2-3 kat daha fazla arttı. daha gider mi gidebilir ama ben ederinin üzerinde şeylere prensip olarak yatırım yapmam. Barınma en temel ihtiyaç. gıda gibi...
    Hal bu ki Tarladan bol şey yok. Uçakla yolculuk yaparken şöyle aşağıya bir bakın uçsuz bucaksız tarla...

Konut yatırımın zirvesidir "katlar, yatlar" cümlesi onu ima eder..

ayrıca bu hükümetin artık küreselcilerin projesi olduğu konusunda tüm şüphelerim giderildi. Konut piyasasından sonra kanımca sırada tarlalar olacak..
    Smart Şehirler projesi için herkesin şehirlerde toplanması gerekiyor küresel proje bu şekilde...

Akp tabanının gazını almakla yükümlü Abdullah çiftçiyi iyi dinleyin bir videosunda "Ekilmeyen tarlalardan vergi alınmalı" diyor..
    Bilmem anlatabildim mi

---------

bokkun bile aynı oranda yükseldiği yerde

- kazanan olmaz.

yaz kızım.

economi a101
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    https://twitter.com/haskologlu/statu...jVyDeLD1bqGYBA

Çok yerinde bir karar. Sonuçta halkımız ek vergi talep ediyor.
    Benimde bir önerim var. Ekilmeyen tarım arazilerinden yüksek vergi alınsın böylece gıda fiyatları düşer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bir çiftçi, ektiği, ilaçladığı, gübrelediği, ve mazot harcayıp su taşıyarak düzenli olarak suladığı ürün para etmediğinde ne olur bilir misiniz?
    Onca masrafın üzerine bir de işçiye toplatma parası vererek zararını katlamak istemediği için, tarlayı ürünle birlikte sürerek ürünü toprağa karıştırır.
    O yıl yaptığı tüm masraf cebinden gider.

Kendinize bir tarla alın ve birşeyler ekin bakalım sürecin sonunda ürün kaça maloluyor.

Oturduğunuz yerden Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla foruma yazı yazmak kolay.
    Çamurlu lastik çizmeleri giyin öyle konuşalım bu vergi işini.

Edit.
    Kiralar sopayla düşük tutuldu, düzen bozuldu, beter oldu.
    Gıda fiyatları sopayla düşük tutulursa, sonucu tahmin edin.
    Son düzenleme : djoz; 21-07-2023 saat: 21:59.

8. Bu son silkeleme...

Aman ne tesadüf... bu mesaj araplara giderken uçakta verildi...

Araplar ve Klaus Schwab'ın adamları ucuza toplayacak mallarınızı...

Suyun altında nefesini en uzun sürede tutan kazanır...

Silkelenmeyin, Malınızı kaptırmayın

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : vivatrader; 21-07-2023 saat: 22:41.

Sayfa 1124/1312 İlkİlk ... 12462410241074111411221123112411251126113411741224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •