Sayfa 1127/1312 İlkİlk ... 12762710271077111711251126112711281129113711771227 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,009 - 9,016 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Klaus Schwab'ın projesini çift bozan vergisi diye yuttururlar size...

Zaten zamanında Osmanlı da bunu yaptı canııımmm..

Yersen...

Beyaz yakalı özellikle pandemide tarla almıştı, belki gelecekte köye göçer ekerim diye... Onları da silkeleyecekler...

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Devletimizin kararları karşisinda boynumuz kıldan incedir, ama, böyle de bir durum var deme hakkımızı kullanıyoruz , yere atma falan yok, vergide ödenir .
    Bazı kararlar alınırken alkış tutanlar bu ülkeye neden Wolkswagen gelmekten vazgeçti, GM neden kapattı gitti vb. diye merak etmesinler.
    O yüzden batı başkentleri yerine ancak onların emriyle para verebilecek olan Arap başkentlerini turluyoruz.
    Türkiye ekonomisi %70 kayıtdışı. Dolayısı ile tüm göstergeler naylon. Ciddi oranda kayıtdışı para var. Kelepir bir ürün satıldığında sıra var.

Şimdiye kadar 21 senedir, betonculara dokunmuyordu, ama bundan sonra ske ske dokunacak. Çünkü açığı kapatmanın en kolay yolu konuta vergi yüklemek. Başka gelir kaynağı yok bu büyüklükte.

Ayrıca ev fiyatlarını mecburen düşürecek ki kiralar da düşsün.

Yoksa bu belediye seçimlerinde, geçen belediye seçimini bile mumla arar, büyük şehirlerin hepsini komple kaybeder.

Belediye seçimlerinde FETÖ PKK kaygısı olmadığı için kimsenin umurunda bile olmaz milliyetçi söylemler.

Bir şekilde kirayı düşürmesi lazım çok ama çok acil olarak. %25 zam sınırı işe bir işe yaramadı.

Şimdilik ilk iş bu ay boş evlere yüksek vergi gelecek ve ev rayiç değerleri normalleştirilecek. Sonrasına sonra bakarız önümüzdeki ay.

Kiralar düşmezse ölene kadar mokoko yerel seçime kadar.

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Boş tutmak ev sahibinin kararıdır, mal adamın sana ne, sen mi yardım ettin adama ev almaya da kiraya ver sat vb diyorsun, kiracı kirayı ödemezse veya kaçarsa veya eve zarar verirse devlet karşılıyor mu, mahkeme kaç yıl sürüyor avukat , ücretini , parasını hem mal sahibinden hem davayı kaybeden kiracıdan alıyor , bu sistem yürümez saçma ötesi bir durum , bir kiracıya kirayı öde demek için noterden protesto çekmek 1000 lira 30 gün ek süre veriliyor adam kirayı öderse 1000 lira gitti, ödemezse bir kez daha ödemezse o zaman tahliye davası açılıyor 2 yıl dava sayın devletimiz bu esnada nerede duruyor? Adalet mülkün temelidir.
    Bazı sığırlara iyi oldu beter olsunlar. Mööö diye böğğrsünler
    sığırlar. Not sığır lafı üstüne alınan içindir kim kendini sığır hissediyorsa sığırdır hissetmiyorsa değildir. Zaten.
    devlet konut fiyatlarını artırıcı yönde müdahale etti mi çıtınız çıkmıyor.
    son 23 yılda kaç defa kurtardı sizi ben sayamadım
    en son pandemi insanlar evden çıkamazken camiye gidemezken hacca gidemezken
    maske ası vb bir çok sağlık sorunu yasarken
    ev fiyatları dibi gördüğünde
    0,64 konut kredisi vererek konut piyasasına müdahale etti ve sahip olduğunuz evlerin fiyatı 2x 3x yaptı.
    o zaman devlet müdahale ettiğinde gıkınız çıkmadı
    simdi gelmis yok serbest piyasa var devlet müdahale edemez.
    simdi serbest piyasa deyip esip gürlüyorsun 0,64 konut kredisine itirazın ne oldu.
    tipik toplumumuz bireyi isine geldi mi iyi gelmedi mi kötü

4.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    devlet konut fiyatlarını artırıcı yönde müdahale etti mi çıtınız çıkmıyor.
    son 23 yılda kaç defa kurtardı sizi ben sayamadım
    en son pandemi insanlar evden çıkamazken camiye gidemezken hacca gidemezken
    maske ası vb bir çok sağlık sorunu yasarken
    ev fiyatları dibi gördüğünde
    0,64 konut kredisi vererek konut piyasasına müdahale etti ve sahip olduğunuz evlerin fiyatı 2x 3x yaptı.
    o zaman devlet müdahale ettiğinde gıkınız çıkmadı
    simdi gelmis yok serbest piyasa var devlet müdahale edemez.
    simdi serbest piyasa deyip esip gürlüyorsun 0,64 konut kredisine itirazın ne oldu.
    tipik toplumumuz bireyi isine geldi mi iyi gelmedi mi kötü
    Ben 1 TL kredi alarak bile ev almadım ya peşin çok az müteahhit e borçlanıp veya mirastan geldi. Devletin ev fiyatlarını artırması veya azaltması beni enterese etmez satıcı değilim, ayrıca konut sıkıntısının temel nedeni kayıt dışı yabancılar hoş kayda geçen de yetiyor.
    Bu kadar yabancı göç alırsan ister istemez kendi milletine konut bulamazsın. Benim 5 yıllık daireme 2150 TL ödeyen ve mahkemelik olduğum kiracım var devletimiz mahkeme ilk duruşmasını 9 ay sonraya verdi, yani 15 000-2150 =12850TL ben her ay paralı birine finansman sağlıyorum bir de haber gönderiyor satarsa ben alırım diye.
    Şimdi senin gibi sap ve samanı karıştıran ve bedava milletin evinde oturup cart curt edenlere sözüm şu ister vergi gelsin, ister gelmesin bundan sonra boş dursa da kafama yatmayan fiyata ve kişiye ev falan yok kardeşim bitmiştir beter olun, sürünün.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bos olan eve yüksek vergi geldi.

Birden fazla evi olana da ek yüksek vergiler geleceğini düşünüyorum.

Yatırım amacli ev alanlari opecekler bence.

Ev kiralarinin yuksekligine çözüm bulamiyorlar.

Bütün büyük şehirleri seçimde muhalefet adaylari alir.

Kira yuksekligi ve hiper enflasyon yerel belediye secimlerinde muhalefetin rekor oy almasına sebep olacaktır.
    Hayal dünyası.Yıllardır akıllanmadınız.KK başta olduğu sürece chp bir sonraki seçimde %15 alamaz aynı Baykal’ın son dönemi gibi.Belediyeleri de kaybedecek öyle gidecek

6. sayın Desidero74
    burada tartısılan konu sahsınız değil.Sizin evi nasıl aldığınız değil eviniz fiyatını katlayan kamu müdahaleleri oldu mu olmadı meselesi
    burada tartısılan konu serbest piyasaya yapılan devlet müdahalesi ve bundan olumlu olumsuz etkilenenler.
    konut fiyatını artırıcı kamu müdahaleleri
    1- Defalarca çok uygun ucuza kredi (en hatırda kalanı pandemide 0,64 konut kredisi )
    2- 250 bin dolara ev alana vatandaslık verilmesi
    3- Konutta KDV indirimi
    4- TOKİ nin amacına uygun fiyatlı toplu konut projeleri yeterince gelistirmemesi
    bütün bunlar konut fiyatlarını artırırken gıkınız çıkmıyordu.devlet piyasya müdahale edemez diye bir sözünüzü duymadık.
    devleti yönetenlerin konut konusunda fikri değisti.Simdi müdahaleleri sizi olumsuz etkiliyor.
    Bakıyorum birden Adam imittten daha fazla liberal kesildiniz.
    yazıımıbir fıkra ile bitireyim
    nasrettin hocanın fıkrası gibi Kazanın doğurduğuna inanıyorsunuzda öldüğüne neden inanmıyorsuuz.

7. Hatırlatma;

Bazı dönemlerde (hava kirliliği , trafik yoğunluğu vs) devletlerin yaptığı bir uygulamayı duymuşsunuzdur.

''Sonu tek sayılarla biten plakalı araçlar bugün , çift sayılarla bitenler yarın trafiğe çıkamaz!''

Kamu yararı, Kamu düzeni denen bir nosyon var...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Kamu yararını düşünen yönetim var mı?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 1127/1312 İlkİlk ... 12762710271077111711251126112711281129113711771227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •