Sayfa 1131/1312 İlkİlk ... 13163110311081112111291130113111321133114111811231 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,041 - 9,048 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

3. Devlet ilaçta ''sübvansyon'' mu yapıyormuş?...

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    70 li yılların karaborsa Türkiyesinde bile piyasalar, çarşı pazarlar bu kadar denetimsiz, kontrolsüz ve sahipsiz değildi...Sanki ülkede devlet hakimiyeti kalmadı.....Çözüm yok, denetim yok, ciddi cezalar yok, caydırıcı Yasalar yok......Kimse artık devlet denen o otorite erkinden çekinmiyor.....Her sektör örgütlü manupilasyonlarla istediği fiyat seviyelerini belirleyebiliyorlar... Bugün çözülmesi kolay balonlaşan sektörlerin başında 2.el araba geliyor....Her yer araç stokları ile dolu...Hükümet bunu bile çözmekten aciz... Bu kadar fahiş fiyat manupilasyonlarına sadece basit bir " Aç Gözlülük" tanımı ile tepki veren bir hükümetten ben zaten çözüm umudumu yitirdim.. .. Oysa bu her ülkede düpedüz bir ahlaksızlık ve ciddi bir suç olarak kabul ediliyor....Çok ağır para ve hapis cezaları var...

Bu durumda sektörlerde Balonlaşma ancak her sektör Turizmde olduğu gibi kendi ayağına baltayı vururduğu zaman kendi kendine ara verdiği zaman durur... Ama geçici durur...fırsatını bulduğu an yeniden kaldığı yerden tekrar başlarlar...

Ülkde ticari ahlak ve vicdan bitme noktasına gelmiş......Ortada piyasalara devletin varlığını hatırlıyabilecek bir otorite yok...Benzer örgütlü soygun faaliyetleri borsadada var...Bist100 de zar zor listeye girebilecek hisselerin fiyatlarını Defter değerinin 20-30 kat üstüne çıkart....Sonra günlük şişirilmiş fiktif işlem hacimleri ile hissenin tahtasını büyük ve derin göstererek iş birlikçi bürokrat takımının yardımı ile Bist30 endeksine ekledikten sonra astronomik derecede pahalı hisselerinin bir kısmını BES de dahil yatırım fonlarına sat...Küçük yatırımcıyı dolandırmak yetmedi birde şimdi Fonlara musallat olmaya başladılar.....Bu kirli örgütlü işlerin içinde bürokrası olmasaydı yapılması mümkün değildi...Yani yara derin...Sorun büyüktür..
    Başkanlık sisteminde checks and balances dedikleri yapı yok hepsi ondan kaynaklanıyor insanımız fırsatı anında koklar geçmiş olsun.

Bu arada seçimde gördük ki kimi seçersen seç düzelme ihtimali de SIFIR

Turk halkı kendi haklarını kendi eliyle teslim etti. Atıyorum mevcut başkan çok iyi gelir size seversiniz. Ama sistem o kadar sorunlu ki yarın hiç istemediğiniz biri gelir hayatı size zindan eder. Bu sistemde buna dur diyecek bir yapı yok. Çok anlattık ama artık çekirdek alıp izleme modu yapacak bir şey yok bugün araba yarın ev öbür gün altına çöker öbür gün borsada çok paran var der gelir alır.

5. Türk Telekom bireysel abone arıza ücreti 14 TL’den 270,21 TL’ye, aktivasyon ücreti 21,80 TL’den 250,90 TL’ye, yerinde kurulum ücreti 43,52 TL’den, 301,54 TL’ye yükseltildi.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. ‘KONUT FİYATLARINDA YÜZDE 30 SEVİYELERİNDE ARTIŞ BEKLİYORUZ’

İnşaat firması sahibi Mehmet Öztürk ise piyasanın içinde bulunduğu durumla ilgili ‘Mazota ne kadar zam geliyorsa elektriğe ne kadar zam geliyorsa konuta da o derece zamlar bekleniyor. Marmara Bölgesinde İstanbul’da Arap ülkesi vatandaşları ama Antalya gibi illerimizin başta olduğu Akdeniz ve Ege Bölgesinde Rus vatandaşlar konut alımında birinci sırada. Yıl sonuna kadar yüzde 30 seviyelerinde konut fiyatlarının artmasını bekliyoruz.’ ifadelerini kullandı.

https://www.gercekgundem.com/ekonomi...430669?sayfa=7

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Devlet ilaçta ''sübvansyon'' mu yapıyormuş?...

İlaçlar bu haliyle bile ucuz. İlaç fiyatlarının hesaplandığı EURO kuru 14 lira bu artışla oldu. İthal ilaçları getirmiyor şirketler.

Olsun isteyen istediği hastaneye gidiyor, istediği yerden de bulamasada alıyor, problem yok.

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Başkanlık sisteminde checks and balances dedikleri yapı yok hepsi ondan kaynaklanıyor insanımız fırsatı anında koklar geçmiş olsun.

Bu arada seçimde gördük ki kimi seçersen seç düzelme ihtimali de SIFIR

Turk halkı kendi haklarını kendi eliyle teslim etti. Atıyorum mevcut başkan çok iyi gelir size seversiniz. Ama sistem o kadar sorunlu ki yarın hiç istemediğiniz biri gelir hayatı size zindan eder. Bu sistemde buna dur diyecek bir yapı yok. Çok anlattık ama artık çekirdek alıp izleme modu yapacak bir şey yok bugün araba yarın ev öbür gün altına çöker öbür gün borsada çok paran var der gelir alır.
    Geçen haftalarda izmirde makas sonucu kaza gerçekleşmişti. O günden bu yana 7 kez benzer makas atmaya çalışan insana denk geldim. Altında audi olanda vardı. Şahinde olanda.
    Maddi konular bir şekilde çözülür. Ama bu nasıl çözülür bilemiyorum. Açıkçası bu beni diğer konulardan fazla endişelendiriyor.

https://m.youtube.com/watch?v=tmQwEC...B6bWlyIG1ha2Fz

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1131/1312 İlkİlk ... 13163110311081112111291130113111321133114111811231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •